Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Bo 265/30 nie jest prawidłowym rozmiarem do ciebie tak samo jak 235/45, a i ten i ten wejdzie, jeśli twoim jedynym argumentem jest cena tej opony, to :mad2:

Nic za nią innego nie przemawia, tylko chęć oszczędzenia. Na oponach i hamulcach się nie oszczędza. To BMW nie Skoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chciałem zakupić komplet 18", ale większość ofert to dwa rozmiary opon: 225 przód i 255 tył. Czy warto się porywać na 255 do 318d? Czy ktoś na takich oponach jeździ przy tym silniku?

Szukasz nowych, czy używek ?

Jeżeli nowych polecam Rial X10 8Jx18 i 225 pasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Siemka, kopię ten temat i kopię ale nie mogę znaleźć konkretnej informacji. Otóż chcę kupić felgi Rial Salerno 17" do swojej F31, widzę jednak na aukcjach ET29, ET34 oraz ET37. Ma ktoś doświadczenie z tymi felgami aby pomóc wybrać odpowiednie ET? Boję się że gdy wezmę w ciemno np ET37 to koła"schowają" się za bardzo w środku (bo rozumiem im mniejsze ET tym felga "szerzej" siedzi). Z góry dzięki za Waszą pomoc koledzy kochani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsze ET tym felga bardziej wystaje. Jaka jest szerokość felgi którą chcesz kupić?

 

Tak, zgadza się, tylko każda felga siedzi inaczej, 34 w jednym modelu nie będzie wyglądało tak samo jak 34 w innym.

Według specyfikacji Riala felgi które mam na oku są ET34 i szer. 7,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F30 montowano ET34 jest przy 8'' i R18 przy R17 7,5'' ET37. Ja swoje mam R18, ET30 przy 8'' i wyglądają dobrze więc cieżko stwierdzić w Twoim przypadku ale jest możliwe że będzie spoko.

Możesz poszukać zdjęć w google czy ktoś taki config montował i zobaczyć jak to wygląda. Ja tak robiłem przed kupnem swoich.

Edytowane przez adiki

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F30 montowano ET34 jest przy 8'' przy 7,5'' ET37. Ja swoje mam ET30 przy 8'' i wyglądają spoko więc cieżko stwierdzić.

Jesteś pewien że nie odwrotnie? To by znaczyło przecież że węższa felga ma być osadzona dodatkowo bliżej środka a szersza felga bardziej na zewnątrz:

8 cali - szersze koło + ET34 = dodatkowe poszerzenie.

7,5 cala - węższe koło + ET37 = dodatkowe schowanie w nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sobie możesz obczaić wartości https://www.carsaddiction.com/en/wheels/bmw?m=3series-F30

Podejrzewam że to może być kwestia opon które są bardziej balonowate i wystają poza felgę.

 

O, super stronka, dzięki.

Obecnie mam Style 413, 17x7.5J ET37. Wydaje więc mi się że Rial Solerno 7.5, 17'' ET34 będzie w ram raz. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie zobaczysz różnicy, bo felga wyjdzie 3 mm na zew.

Bezpieczne wysunięcie to zazwyczaj 10 mm na front i 12 - 15 mm tył, ale to zależy od modelu itd. Dalej idzie obniżenie i ewentualny spas odpowiedniej opony na felgę, ale to inna zabawa.

Niektóre BMW przyjmą na tył 25 mm dystans do fabrycznej felgi i to na Eibachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy takie kola od f10 będą pasować do f30?



oryginalne felgi m pakiet 18” styling 613. Felgi w dwóch szerokościach 2x8j et30 i 2x9j et44.

Na felgach założone prawie nowe opony Pirelli p7 cinturato dot20. 245/45r18 i 275/40r18


Jak mocno będą wystawać?


Dzięki z góry,

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie felgi będą ok, widuję sporo f30 na felgach od f10.

O tylnych nie wypowiem się.

Natomiast wszystkie opony będą za wysokie.

 

Przód wyjdzie na zew. 6 mm, a więc spoko bez problemu.

Tył wyjdzie 9,4 mm - również ok.

Opony na nic ci się niestety nie zdadzą.

 

dziekuje za odpowiedz, poszukam czegos dedykowanego do F30

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim,


Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem BMW F30 z 2018 r. i w końcu zabrałem się za zmianę felg.


Aktualnie posiadam felgi o szerokości 16" i planuję je zamienić na felgi o średnicy 18".


Mam od znajomego felgi dedykowane do BMW F10 o parametrach: 8xET30. Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć czy takie felgi będą pasowały do mojego samochodu i jak będzie wyglądała sytuacja z "wysunięciem" felg spoza nadkola?


Do powyższych felg na podstawie tabliczki znamionowej planuję kupić opony o parametrach: 225/45 ZR 18 95 Y XL bądź 225/45 R 18 91 Y.


Planowałem kupić runflaty, ale czytając opinie na forum, trochę mnie odstraszają komentarze o stanie dróg i częstszym korzystaniu z usług laweciarzy.


Czy takie opony będą prawidłowo dobrane czy mogą ograniczać parametr skrętu samochodu i trzeć podczas nagłych manewrów?


Z góry dziękuję za poświęcenie chwili czasu na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ponta,odpuszczam temat jeśli opony muszę kupic inne to już staje się nieopłacalne,proszę powiedz mi jeszcze czy takie parametry upcham do f31,bardzo podoba mi się ta felga tylko boje się ze nie wejdą


Dane techniczne felgi:

Średnica 18"

Szerokość przód 9" , tył 10"

Rozstaw szpilek 5X120

Osadzenie (ET) 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.