Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiś felg na lato do mojej F34 RWD


Obecnie mam 17, chciałbym wrzucic 18 cali, ewentualnie 19.


Jaka szerokość felg dobrać? oraz jakie szerokosci, profil opony? szerszy tył niż przód?


Jak wyglada spadek komfortu 19 vs 18?



Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

19" na no rft na porządnych oponach :cool2:

Interesuje cię szerokość felgi i offset.

Opony w różnych rozmiarach tylko do różnych szerokości felg.

Seria:

8Jx19 ET 30 225/45

9Jx19 ET 42 255/40

Także gumy jest zapas.

Zwykły użytkownik Stefan nie zobaczy różnicy miedzy komfortem 18" a 19" na oponach non rft.

Ja wrzucisz szerokości przód 9J a tył 10-10,5J to wiadomo - inne opony wówczas się dobierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie odnośnie ciśnienia w oponach zimowych - na tabliczce mam uwzględnione tylko letnie mieszane - 225/45/R18 przód i 255/40/R18 tył i w obu ma być 2,4 bara - teraz mam 4 jednakowe zimówki 225/45/R18 to jakie ciśnienie powinno być ? Też wszędzie 2,4 bara czy np. przód 2,4 i tył 2,6? Zaczęło mi szarpać auto przy przyspieszaniu - mniej więcej zbiegło się to z wymianą kół na zimowe...opony nowe Brigstony ROF z gwiazdką. Proszę doradździe coś bo już zgłupiałem z tym Xdrive.

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ponta za pomoc. A gdzie można znaleźć taką instrukcję gdzie takie rzeczy piszą? Mam wersję papierową i pdf i wszędzie odsyłają do serwisu w tych sprawach - rozmiary opon felg ciśnienie itd....
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś jakie maksymalnie felgi mieszczą się w F31? Nie chodzi mi o średnicę , a o szerokosc.i osadzenie. Interesuja mnie opinie ludzi ktorzy maja zalozone nie oryginalne szersze felgi. Myślę o 19" 8,5J ET20 zmieści się?

Na bimmerpost.com znalazłem jakiś post że weszło 9J et30, ma ktoś coś tak szerokiego?

Edytowane przez trakerr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem pirelli 18 255 zimowe scorotziro 2 polecam!!!!!! nie maja gwiazdki, a auto przy bucie leci prosto :) kiedy inni stoją jeszcze na światłach i mielą.

Czuje jak bym jechal po suchej nawierzchni :D (oczywiscie bez przesady i zachowania ostroznosci!!!)


Sory za reklame ;)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podpowie mi ktoś jakie maksymalnie felgi mieszczą się w F31? Nie chodzi mi o średnicę , a o szerokosc.i osadzenie. Interesuja mnie opinie ludzi ktorzy maja zalozone nie oryginalne szersze felgi. Myślę o 19" 8,5J ET20 zmieści się?

Na bimmerpost.com znalazłem jakiś post że weszło 9J et30, ma ktoś coś tak szerokiego?

na przód będą za szerokie, tył ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na zimę producent przewidział tylko 18" w jednym rozmiarze przód tył do tego modelu.

Także 19 również w jednym weź.

 

właśnie rok temu kupiłem z tabliczki znamionowej, ale hamulce m są za duże i musze brać 19 minimum.

Właśnie Vapor mi napisal aby brać tył 255/35/19 przód 225/40/19. Ale chciał bym być w 100% pewny co do felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Felga będzie wtedy nieprzystosowana do opony run on flat i tyle.

Run on flat to dramat nie opona, wymyślona tylko po to, by nie robić wanny w bagażniku na zapas i zmniejszyć wagę auta.

Kup Michały PS4 do tego to zobaczysz jak się trzyma auto drogi.

Felgi, które podałeś jak najbardziej podejdą - na delikatnym wysunięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Poszukuję felg aluminiowych do opon letnich do F30 328i xDrive z 2015 roku.

Opony typu runflat 225/45 R18 przód oraz tył.


Niezbyt orientuję się, jaki powinien być rozstaw śrub i inne parametry, dlatego pytam:

Czy felga z rozstawem śrub 5x120, w rozmiarze 8.00x18, ET 30 i otworze centralnym 72.60 będą pasować do mojego samochodu?Czy któreś parametry mogą być inne? Czy wszystkie muszą być dokładnie takie same?


I ostatnie pytanie: felgi muszą być koniecznie przystosowane do opon runflat? Bo nie wszyscy sprzedawcy o tym piszą.


Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem f30 i musze wymienić jedna felgę. Przeszukałem cale allegro i nie ma... Gdzie sprawdzic nazwę ? Na feldze nie jest napisane.. auto przyjechalo z Belgii. Może ktoś pomoze ) z góry dzięki


Wstawiam zdjecie: https://zapodaj.net/73bb29729ab2c.jpg.html

zapodaj.net/73bb29729ab2c.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Przymierzam się do zakupu kół do f31 320d xDrive o numerze wzoru 624m. Rozmiar kół to 225/35/r20 przód oraz 255/30/r20 tył. Na felgach założone opony Pirelli P Zero Run flat. Koła pochodzą z bmw 440i Gran Coupe. Po założeniu do xdrive będzie wszystko grało? Niestety już raz naciąłem się na problem z xdrive poprzez nieprawidłowe opony i nie chciałbym aby sytuacja się powtórzyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

posiadam F30xDrive potrzebuję zakupić felgi + opony na lato.


Obecnie posiadam felgi BMW Stylling 392 18` ET zapewne 34. Opony Pirelli SottoZero Serie 3 Run on Flat 225/45/18.


Czy zestaw z poniższego linku będzie pasował i wszystko będzie ok?

https://www.olx.pl/oferta/felgi-opony-barracuda-18x8-5x120-bmw-t5-e60-e90-e92-e46-e38-f10-f30-CID5-IDHTsFS.html - opony z `12r więc zapewne do wymiany.\


Ewentualnie znalazłem jeszcze same felgi:

https://www.olx.pl/oferta/18cali-5x120-keskin-kt20-nowe-8j-et35-CID5-IDFIeTL.html


I jeszcze jedno pytanie...

Czy jeżeli po wejściu w zakładce "Info o pojeździe" - "Status pojazdu" - nie mam info ile Bar, w którym kole to znaczy, że nie ma czujników.


Dzięki wielkie pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.