Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy takie kola od f10 będą pasować do f30?



oryginalne felgi m pakiet 18” styling 613. Felgi w dwóch szerokościach 2x8j et30 i 2x9j et44.

Na felgach założone prawie nowe opony Pirelli p7 cinturato dot20. 245/45r18 i 275/40r18


Jak mocno będą wystawać?


Dzięki z góry,

 

Jeden Kolega odpisał,że te opony 18 nie wejdą a ja chcę się dowiedzieć dlaczego.

Dedykowane do F30 18 225/45 ma 101 mm.

245/45 ma 110 mm

Czy różnica 9 mm uniemożliwia montaż i będzie trzeć ?

Wiem , że to są opony nieco większe od dedykowanych do F30 (225/45/18) , ale z kolei 225/50/18 to opony do 3GT.

Czy rzeczywiście 225/50/18 nie wejdą do F30.

Zrobi się oczywiście trochę alltrack i o 1 cm podniesie, ale czasem chcemy dodać dzielności na miejskie tory tramwajowe i kostkę.


Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie słyszałem głosów przeciwko zwiększaniu szerokości tylnej opony, a to też wpływa na prowadzenie.

Rozumiem, że dedykowany jest określony rozmiar zewnętrzny opony, ale co się stanie jeśli nieco go zwiększymy ?

Moje pytanie wynika stąd, że przy innym samochodzie właśnie zwiększyłem średnicę koła przy zachowaniu profilu i szerokości opony więc koło mi urosło i powiem, że jestem mega zadowolony i do rozmiaru fabrycznego za grzyba bym nie wrócił.


Więc pociągnę temat i zapytam czy mechanicznie i bez obcierania do F30 wejdzie 225/50/18 pomimo niezgodności z oryginalnym rozmiarem ?

Wielkość wyjdzie jak do G20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To posłuchaj więcej, bo szerszą oponę na tył się zakłada, gdy ma się szerszą felgę na tylnej osi. Jest to wówczas ogumienie w wariancie mieszanym.

Rozumiem, że dedykowany jest określony rozmiar zewnętrzny opony, ale co się stanie jeśli nieco go zwiększymy ?

Co rozumiesz pod tym pojęciem, bo nie wiem o co ci chodzi. Co to jest rozmiar zewnętrzny opony?

że jestem mega zadowolony i do rozmiaru fabrycznego za grzyba bym nie wrócił.

Bzdura kompletna. Placebo.

zwiększyłem średnicę koła przy zachowaniu profilu i szerokości opony

To nie jest fizycznie możliwe. Nowa fizyka tworzona.

czy mechanicznie i bez obcierania do F30 wejdzie 225/50/18 pomimo niezgodności z oryginalnym rozmiarem ?

Wejdzie, wejdzie też 285/35 R20, ale chyba nie o to chodzi. Prawda? Będzie obcierać na full locku i skręcie.

Powtórzę, jako zwykły użytkownik nie poprawiaj fabryki, bo nie masz ku temu cienia podstaw. Kubica niech sobie zmienia jak mu brak przyczepności w M4 GTS na torze.

Chcesz komfortu wrzuć 17" zamiast 18" i wywal run on flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przypomnę, że 3GT ma inne nadkola. I same plastikowe nadkola jak i elementy blacharskie - błotniki.

Nie mam pojęcia o zawieszeniu, ale to teraz nieważne.

trzeci raz piszę, że wejdzie, ale będzie trzeć jak załadujesz auto. Przez pół roku może nie trzeć, bo f30 seryjnie wysoko siedzi, ale prędzej czy później przytrzesz o nadkole.

Nie będzie tarło 24/7 to jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tu masz f30 z dystansem 10 mm przód i seryjną felgą.

Nikt nie wrzuca 15 mm dystansów na przód także szukałbym innych felg bo jest tego masa.

Najczęściej 10-12 przód i 15-20 tył. Także to 14 mm na froncie może być różnie w zależności od opony, bo Micheliny na 100% będą trzeć po zew. krawędzi.

attachment.php?attachmentid=1264947&stc=1&d=1440161605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz f30 z dystansem 10 mm przód i seryjną felgą.

Nikt nie wrzuca 15 mm dystansów na przód także szukałbym innych felg bo jest tego masa.

Najczęściej 10-12 przód i 15-20 tył. Także to 14 mm na froncie może być różnie w zależności od opony, bo Micheliny na 100% będą trzeć po zew. krawędzi.

attachment.php?attachmentid=1264947&stc=1&d=1440161605

A co to za rozmiar opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,


czy do BMW F30 podejdzie taki zestaw, tj.

opony 245/30 R20 na felgach 8,5x20 ET35?

Bardziej zastanawia mnie czy przód nie będzie obcierał.


Obecnie jeżdżę na felgach 17 calowych i oponach run flat, ale mam wrażenie, że auto pływa, chodzi na oponie. Nie wiem czy to kwestia wysokiego profilu (225/50) czy też zawieszenia. Dodam, że auto kupiłem 2 tygodnie temu.


Wcześniej jeździłem przez 4 lata Audi A5 3.0 TDI na 255/35 R19, dla mnie komfort super, a drogi trzymało się niesamowicie.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.