Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Od niedawna jestem posiadaczem F31, niestety aktualnie auto stoi na oponach zimowych w rozmiarze 16". Zostawię je na zimę, bo są w ładnym stanie.

Chciałbym na lato, kupić komplet felg i opon w rozmiarze 17". Pytanie czy przy funkcji czujników ciśnienia muszę do nowego kompletu dokupować je osobno? Czy wystarczy że po prostu kupię sobie przykładowo takie felgi:

https://www.olx.pl/oferta/alufelgi-17-bmw-czarne-f30-f20-e46-e84-e87-e90-f25-x1-x3-5x120-31-CID5-IDFkucQ.html

Opony w rozmiarze 225/45/17 i wszystko będzie pasować i działać?

Auto jest z października 2014 roku.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam


Jestem posiadaczem bialej F31. Forum troche przejrzalem w temacie ktory mnie interesuje lecz zdjecia juz wygasly .


Do rzeczy.


Szukam.felg oraz opon na lato . Jakie felgi wsadzic aby z tylu bylo doslowanie rowno z nadkolem . Opona moze byc delikatnie naciagnieta (balon) opona tyl mysle 255. Wieksza chyba nie wejdzie i nie ma sensu. Przod to samo tylko ze opona 235 mysle. Wyczytalem ze trzeba tyl et 40 a przod 35. No jestem zielony . Rozmiar felgi myske nad 19 .


Prosilbym o pomoc w oznaczeniach. Ewentualnie fotki waszych bmw na "balonach"


Moja bmw 330d. Sam tyl.


Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To zależy od felgi, nie da się tak.

naciągi to się robi w hondzie civic pod remizą, do felgi 10,5 nie wstawisz przecież opony 255 na tył.

Znajdź interesujący cię wzór felg i wstaw je to ci powiem jak będzie w stosunku do serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy moze zle sie wyrazilem z tymi balonami. Szopy nie chce robic. Ale widzialem w niektorych bmw ze poprostu opona nie idzie rowno z felga tylko delikatnie jakby byla przymala.


Generalnie interesuje mnie szeroki kapec i blisko nadkola z rtm balonem tak jak pisalem zle moze sie wyrazilem bo kazdy inaczej moze sobie to wyobrazic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil199402


Oryginalnie są:


PRZÓD : 8JX19 ET:36 - 225/40/19 (prawie równo/trochę schowana w błotnik, a opona wygląda na delikatnie naciągniętą/bieżnik nie do końca równo z felgą)

TYŁ : 8,5JX19 ET:47 - 255/35/19 (prawie równo z błotnikiem i bieżnik jest równo z felgą)


Tak mam u siebie - felgi M-Pakietowe. Myślę, że można włożyć na przód szerszą - 235, ale nie wiem jak z wysokością opony.

Tu możesz sobie przekalkulować http://www.unixnerd.co.uk/revs.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem za rozmiarem 19 ' .


A.co do rozmiaru . No tak przod 8.5 ale tyl 9.5 . Myslalem nawer o 10.5 ale nie wiem czy wejdzie.


Opona z przodu tak.jak mowiecie 225 . Chociaz tez myslalem o 235. No a tyl 255 chociaz przy 9.5 to naciagu niee bedzie.


8.5 na przod et 33 a tyl et 38 cos takiego upatrzylem. Mysle ze bedzie blisko nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przód ci wyjdzie 9,3 mm na zew. w stosunku do serii - a więc nie ma się czym martwić. Laczek tylko i wyłącznie 235/40. Na 8,5 cala to BMW zakłada 255 jak jest na tył a ty chcesz 225.

Tył wyjdzie na zew. 2,17 cm - powinien się zmieścić, nie wiem ile seryjnie jest miejsca, ale ja w swojej budzie inne BMW na tył załadowałem 2,64 cm na zew. i nic nie tarło nawet na obniżeniu.

Tył 265/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak przy 8.5 i opona 225 oraz 9.5 i opna 255 zadne naciagi raczej nie wystapia ?? Chcociaz minimalne chcialem.ale chyba nie da rady przy tych rozmiarach .


Tak pytam i pytam bo fizycznie nigdzie tego nie widzialem i nie wiem jaknto bedzie wygladac.


A tak 265 z tylu..no od tylu napewno fajnie to wszystko wyglada ale czy nie za duze . Oraz czy 234 nigdzie mi.nie bedzie obcierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Patrzyć na tabliczkę możesz przy seryjnych felgach. W f30 to było chyba 8.0 i 8.5 na tył.

A ty sobie bierzesz 8.5 oraz 9.5. Rozumiesz już?

Chcesz to zakładaj 255 na 9.5 cala, ale to będziesz na miejscu zdejmował u wulkanizatora tak szybko jak zakładałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,


Właśnie zmieniłem auto na BMW i dołączam do Waszego grona i odrazu mam pytanie.


F34 xdrive, m pakietowe felgi 19" przebieg aktualny 92k

Auto jest ze stycznia 2017 i :

-na przedniej osi ma Pirelli PZero 225/45 R19 RF od nowości bo produkcja opon koniec 2016

-na tylniej osi ma Pirelli Pzero 255/40 R19 RF tyle że produkcja połowa 2019


i teraz poczytałem forum i mam wątpliwości ponieważ:

1. przy jeździe słychać dosyć mocny szum od kół i takie trochę bicie, ciężko to określić takie walenie szczególnie przy niskich predkościach ponoć RF dają taki odgłos ale nie wiem bo nigdy nie jeżdziłem na 19" tym bardziej na RF (max 18" i zwykle ale tam tego nie było)

2. raczej nie wskazane jest posiadanie takiej różnicy opon na obu osiach przód vs tył, szczególnie z uwagi na xdrive i różnicę w bieżniku, którą będę musiał zmierzyć dokładnie, a jest ewidentnie ona pod palcem bo tył prawie nowy

3. widzę też że te opony są w 2 wersjach LS vs SC i to chyba poniższe bo znacząco różnią się głośnością i zużyciem paliwa:

https://www.sklepopon.com/opona-letnia/pirelli-pzero-rft-225-45-r19-92-w-56035/stock/201379 wersja 92W

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-225-45-r19-96-w-run-on-flat-pz4-xl---l-s#313883063 wersja 96W


jeżeli trzeba wymienić przód bo tak mi się wydaje to którą brać bo nie wiem czy nie różnią się bieżnikiem a chyba powinien być identyczny czy to bez różnicy ?

ew może szukać używek z 2019r żeby były bardziej zbliżone do tyłu tu chyba nowsza wersja https://allegro.pl/oferta/pirelli-p-zero-225-45-r19-96w-2019-7-7-5mm-9639704806 czy darować sobie i kupić nowe bo z używkami mogą być problemy i nie warto?



help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.