Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ten objaw w F15. Wada zaworu EGR. Tam wchodził w tryb awaryjny ale wyłączenie silnika na trochę i ponowne odpalenie i problem znikał na jakiś czas.


Ale tak na prawdę to może być wszystko...

 

Oby to była tylko pierdoła, zawór EGR się powtarzał dość często w opisach w necie ale były też złączki, kabelki, oprogramowanie, jakieś rureczki, pompy a nawet skrzynie biegów.


Na tą chwilę mogę tylko napisać, że na dość przykrą dla nas sytuację Inchcape Poznań zareagował wzorcowo, oby tak samo ogarnęli usterkę... raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne bo u mnie ten sam komunikat nie ograniczał mocy silnika (zrobiłem jeszcze 600km trasę), a to, ze auto zawinęła Ci laweta to przysługuje Ci bezpłatnie auto zastępcze do 5dni, mi w ten sam dzień podstawili G05 i jeździłem do czasu naprawy. Jeśli sam dojedziesz do serwisu to podobno zastepczak noe przysługuje, ale może to jest zależne od wykupionego pakietu.Tak na rozbawienie.....sprzedawca stwierdził, ze tego typu drobne usterki urządzeń elektrycznych mogą być związane z podróżą międzykontynentalną auta :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbladłem czytając Twoje wpisy - za jakiś tydzień odbieram w Inchcape Poznań też 25d. W tę sobotę, kiedy odbierałeś auto, byliśmy dopinać formalności w salonie. Trzymam kciuki, żeby sprawa miała szczęśliwy finał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbladłem czytając Twoje wpisy - za jakiś tydzień odbieram w Inchcape Poznań też 25d. W tę sobotę, kiedy odbierałeś auto, byliśmy dopinać formalności w salonie. Trzymam kciuki, żeby sprawa miała szczęśliwy finał.

 


Dzięki! Jutro mamy odebrać, Inchcape Poznań naprawdę się postarał aby zminimalizować nasz ból.



Wziąłeś może niebieskiego albo czarnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbladłem czytając Twoje wpisy - za jakiś tydzień odbieram w Inchcape Poznań też 25d. W tę sobotę, kiedy odbierałeś auto, byliśmy dopinać formalności w salonie. Trzymam kciuki, żeby sprawa miała szczęśliwy finał.

podobnie u mnie (z tym, ze odbior znacznie pozniej) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbladłem czytając Twoje wpisy - za jakiś tydzień odbieram w Inchcape Poznań też 25d. W tę sobotę, kiedy odbierałeś auto, byliśmy dopinać formalności w salonie. Trzymam kciuki, żeby sprawa miała szczęśliwy finał.

 


Dzięki! Jutro mamy odebrać, Inchcape Poznań naprawdę się postarał aby zminimalizować nasz ból.



Wziąłeś może niebieskiego albo czarnego?

 

Czarnego: black carbon :) Pythonic dla mnie ok, dzieciakim wszystko jedno, więc żona miała w tym wypadku decydujący głos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, przepraszam za wasz stres. Na pocieszenie powiem wam, ze jezdzi się genialne!


Jako zastępczy mamy X3, które nie ma żadnego podejścia do X5. To dwa światy jednak.

 

Ekstra Jest nadzieja. Dobrze, że "radość z jazdy" to nie slogan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbladłem czytając Twoje wpisy - za jakiś tydzień odbieram w Inchcape Poznań też 25d. W tę sobotę, kiedy odbierałeś auto, byliśmy dopinać formalności w salonie. Trzymam kciuki, żeby sprawa miała szczęśliwy finał.

 


Dzięki! Jutro mamy odebrać, Inchcape Poznań naprawdę się postarał aby zminimalizować nasz ból.



Wziąłeś może niebieskiego albo czarnego?

 

Czarnego: black carbon :) Pythonic dla mnie ok, dzieciakim wszystko jedno, więc żona miała w tym wypadku decydujący głos :)

 


Hehe, to mnie pocieszyles. U nas tez decyzja żony. „Tego chce!” i nie było dyskusji ;)


Jak dobrze pamietam to masz koła 21” tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim klasyczne 20-tki z M-pakietu, ale wiem o którym piszesz. W zasadzie były takie same, tak samo wyposażone poza kołami.

 

To gratuluje zakupu i daj znać jak pierwsze jazdy po odbiorze. :cool2:


21'' miały trochę mało "mięsa" i zwyczajnie się bałem na polskie dziury i krawężniki brać tą opcje. 20'' wydają się być optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim klasyczne 20-tki z M-pakietu, ale wiem o którym piszesz. W zasadzie były takie same, tak samo wyposażone poza kołami.

 

To gratuluje zakupu i daj znać jak pierwsze jazdy po odbiorze. :cool2:


21'' miały trochę mało "mięsa" i zwyczajnie się bałem na polskie dziury i krawężniki brać tą opcje. 20'' wydają się być optymalne.

 

Tak samo podchodziłem do tematu, tym bardziej, że te 20" z m-pakietu są całkiem ładne :cool2:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , nie ma sie czego bac przy 21' w G05 zostaje jeszcze naprawde sporo gumy. Profil opon ( we wszystkich rozmiarach ) jest wyzszy niz w F15 o jeden "stopien"

Jak w F15 na 20' przod mial 275/40 to teraz w G05 jest 275/45 i tak samo w 21'. W G05 na 21" jest dokladnie tyle samo gumy co w F15 na 20' ( ktore byly chyba najpopularniejszym rozmiarem w autach z M-akietem czyli u nas to z 90% )

Bez RFT to juz wogole jest bajka na 21" w G05 , na RFT tez jest ok.

Ja mam lato RFT 21’ a zimę RFT 20’ i jest ok.

Edytowane przez Fino

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja mam 21' na lato zwykle opony ( nie runflat) i 20' na zime z RFT. Komfort na obydwu zestawach kół jest podobny. 20' wygladaja jednak zdecydowanie bardziej "balonowo". Uwazam, ze 21' cali jest najlepszym kompromisem ( gumy jest tyle samo co np w serii 5 przy rozmiarze koła 245/45R18 a wiec jeszcze bardzo bezpiecznie). Dopiero 22' nad ktorymi sie mocno zastanawiałem podczas konfiguracji wydaja sie byc troche za sportowe jak na ciezkiego suva. Musze jednak przyznac, ze wygladaja super i kusiło mnie troszke zamowienie ich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem testówką na pneumatyce i z kołami 22" i było całkiem komfortowo.

Brałbym nawet 22" gdyby nie to, że codziennie kilka razy mam po drodze wertepy po 500 m - dlatego też stanęło finalnie na standardowych 20" z m-pakietu i pneumatyce.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to będzie dobre.

Zobaczyłem wycieki oleju z tylnej osi, oddałem wczoraj do serwisu. Powiedzieli, że auto nie nadaje się do jazdy bo olejnwycieka z dyfra I kąpie na wydech więc skrajnie może się nawet zapalić...

Powiedzieli ze musza sprawdzić co i jak ale do wymiany może być polos albo i dyferencjal cały...

Dzisiaj zadzwonili że mogę odebrać. W fabryce ktoś źle zapial polos, więc coś tam wyskoczyło urwa uszczelke i lał się olej.

What the fuck, w Ladzie bym się lepszych standardów spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W M50i leci że wszystkich 4 niezależnie od trybu, chociaż w ecopro nie sprawdzałem bo też go raczej nie używam.

 

U mnie tez z obydwu stron dym leci niezaleznie od trybu. Jak w koncu jest w innych wersjach silnikowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie po ok 300km (samochód odebrany w poniedziałek, 3 dni temu) pojawiły się pierwsze błędy :-(

1. Ograniczenie działania wspomagania kierownicy (brak ostrzeżeń przed skrzyżowaniami, brak ostrzeżeń przed pieszymi itd.)

2. Awaria wspomagania parkowania


dodatkowo, równocześnie przestało działać audio. W głośnikach kompletna cisza, słychać tylko takie równomierne "pykanie" co ok 1s. Usunęło wszystkie stacje radiowe, nie da się ich też ustawić ręcznie. Nie da się też nic odtworzyć z innych źródeł np. carplay.


Ech, miał ktoś podobnie ?


RZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.