Skocz do zawartości

Jakie wycieraczki do e46?


andrew09

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam kupuje ALCA i spełniają swoją funkcje :cool2:

 

Ja przechodziłem przez różne, markowe, marketowe itp. I wygrywają ALCA standardowe po 10zł za sztukę. Przełożyłem same gumy bo chciałem mieć ori dociskacz. Mam nadzieję że nie przestaną ich produkować ani jakość nie spadnie. Mam jeden komplet prawie rok przeżył zimę bez problemu, są cichutkie i nie mażą.

Można tutaj zamówić http://www.alca.com.pl

A najszybciej udać się do TESCO

 

czyli rozumiem, ze kupujesz ALCA i przekladasz same gumy ?? Ja mam ORI Boscha ze spojlerem i dla mnei tez byloby dobre takie rozwiazanie.

 

Pasuja bez problemu ?? Acha...jaki rozmiar kupujesz tych ALCA ??

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

więc tak :) zdecydowałem się na bosch aero twin, kupiłem je do 320d i do golfa 4.

do bmw mają 60 i 50 cm długości, całą szybę elegancko wycierają (jadnak wycieraczka od pasażera nie przylega na całej długośći - odstaje na końcu na okolo 1,5 cm).

jednak są świetne, naprawdę super się spisują. Jednak komplet kosztował 80-90 zł, więc następnym razem zamówię już jakieś tańsze.

 

a inne pytanie, czy stare wycieraczki gdzieś się oddaje lub sprzedaje? może ktoś je skupuje i regeneruje? moze komus z was potrzebne? czy są do wyrzucenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja wręcz przeciwnie,nie polecam Bosch Aero Twin.Kupiłem to dziadostwo na wiosnę ubiegłego roku i na lato były do wymiany.Bosch już dawno zszedł na psy rozsypując swoje fabryki w różnych państwach.Bosch Aero Twin ale produkowane w RUMUNII,DZIADOSTWO,PO STO RAZY DZIADOSTWO :nienie: :nienie: :nienie: :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Zgodze sie z kolega wyzej, ze plaskie wygladaja slabo w E46. Ja tez jestem zwolennikiem standardowych ze spojlerem. Fakt kosztuja duzo ,ale jest opcja z przelozeniem samych gum. Musze cos nad tym pomyslec, bo juz slabo zbieraja.

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, ze kupujesz ALCA i przekladasz same gumy ?? Ja mam ORI Boscha ze spojlerem i dla mnei tez byloby dobre takie rozwiazanie.

 

Pasuja bez problemu ?? Acha...jaki rozmiar kupujesz tych ALCA ??

 

Dokładnie tak bo nie chciałem pozbyć się spojlera. Jutro podam dokładnie wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, ze kupujesz ALCA i przekladasz same gumy ?? Ja mam ORI Boscha ze spojlerem i dla mnei tez byloby dobre takie rozwiazanie.

 

Pasuja bez problemu ?? Acha...jaki rozmiar kupujesz tych ALCA ??

 

Dokładnie tak bo nie chciałem pozbyć się spojlera. Jutro podam dokładnie wymiary

 

Czekam na info, bo jesli rzeczywiscie wszystko pasuje to po co przeplacac :cool2: A jeszcze jedno pytanko: jak odbywa sie proces wymiany gum ?? :D Czy w ofercie ALCA maja idealne gumy,czy trzeba cos przerabiac ??

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam jeszcze raz bo nie było zadnych odp :) czy stare wycieraczki gdzieś się oddaje lub sprzedaje? może ktoś je skupuje i regeneruje? moze komus z was potrzebne? czy są do wyrzucenia?

 

i drugie pytanie, czy w tych co kupiłem bosch aero twin mozna wymienić same gumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do Bosch'a mogę potwierdzić, że są kiepskie, przereklamowane i nietrwałe. Moje wytrzymały 1 sezon. Kosztowały ok 100 zł. Teraz kupiłem Negotti za które dałem 40zł - płaskie. Mam je drugi miesiąc. zbierają dobrze.

 

Bo wycieraczki są na jeden sezon zazwyczaj, chyba że ktoś w zimie ich w ogóle nie używa albo używa dopiero wtedy jak ,a już szybę kompletnie odmrożoną bez grama śniegu lodu. Każda wycieraczka ulega zużyciu obojętnie czy kosztuje 40zł czy 140zł, a najbardziej się uszkadza jak szoruje po szybie pokrytej lodem albo ktoś próbuje ją oderwać przymarzniętą do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, ze kupujesz ALCA i przekladasz same gumy ?? Ja mam ORI Boscha ze spojlerem i dla mnei tez byloby dobre takie rozwiazanie.

 

Pasuja bez problemu ?? Acha...jaki rozmiar kupujesz tych ALCA ??

 

Dokładnie tak przekładasz gumy z tym drutem. A resztę wywalasz.

 

Wymiary dla sedana to:

pasażer 50cm

kierowca 56cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ,nie dlugo szykuje sie w droge powrotna w listopadzie moze w grudniu czeka mnie prawie 2000 tys km do domu ;/

Mianowicie chodzi mi o wycieraczki aktualnie co mam a nawet nie wiem dokladnie co ... :) Nie sciagja tak jak powinny zosataiwaja rozmazany deszcz co w nocy przeklada sie na bardzo zla widocznosc ostatnio jak jezdzilem po miescie tu gdzie jestem to myslalem ze przez Rąda przelece :shock: Noc i ta żle zebrana woda z szyb tragedia , chce jakies porzadne wycieraczki ktore wycieraja ladnie i wytrwaja zime no i posluza jeszcze troche co polecacie?? Jakiej firmy ? , prosze nawet linka do kupna najlepiej jakby jeszcze wysylka za granice byla mozliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Maćkiem

www.czescidobmw.pl

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie kupił to będzie lepsze niż twoje. Produkty Valeo, Championa i Boscha są bardzo dobrej jakości.

Polecam szczególnie te bez spoilera. Fakt faktem przez zimę trochę potrafi guma przyparcieć od zimna. Z kolei latem od słońca :). Tak myśląc to nigdy nie zmienisz.

 

Masz porę deszczową, więc się nie patyczkuj tylko kup coś w miarę dobrego. To nie jest drogi interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co polecacie?? Jakiej firmy ? , prosze nawet linka do kupna najlepiej jakby jeszcze wysylka za granice byla mozliwa :)

 

Kup sobie Bosch Areo Twin o nr. 3 397 118 904 a jesli chcesz w polsce kupić to ten sklep wysyła za granicę: http://www.czescidobmw.pl/Piora-wycieraczek/Piora-wycieraczek-Bosch-Aerotwin,2181.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj Boscha :) to samo kupisz taniej w Tesco i nazywa się ALCA. Bardzo porządne wycieraczki po 20zł za sztuke. Miałem Boscha, kupiłem teraz te i różnicy żadnej poza ceną. Poczytaj o nich bo na kazdym forum są chwalone.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.