Skocz do zawartości

Jakie wycieraczki do e46?


andrew09

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić wycieraczki i nawet nie przyznam się jak dawno tego nie robiłem i nie za bardzo wiem co kupić. Co byście polecili pasującego w miarę dobrego no i nie drogiego ? A może wymienić same gumki ? I czy warto np kupić bez przegubowe ? Bo te standardowe jak się zimą zamarzną to kiepski ściągają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Zbyszek80 Ja w swojej mam Bosch Aerotwin (są one bezprzegubowe). Za komplet płaciłem niecałe 80 zł, a zbierają rewelacyjnie. Może nie jest to mało ale przynajmniej nie jest to jakieś niewiadomo co. A jak nie masz sedana lub coupe to odpada koszt tylnej :D Dla porównania kupiłem kiedyś wycieraczki do Golfa 4 w aso za dużo ponad stówkę i mimo że były odpowiednie i dobrze założone to zawsze zostawała smuga wody na szybie. Więc ogólnie z wycieraczkami jest taki śliski temat i najpewniej musisz je dobrać metodą prób i błędów :P

W E46 były też wycieraczki ze stelażem? bo się nie spotkałem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam to chyba widać. Mam teraz Bosch'e ale nie byłem z nich zadowolony. Nie chcę dużo wydawać bo bardzo mało jeżdżę i chętnie kupiłbym takie budżetowe ale żeby w miarę dobrze ściągały. W E46 były zwykłe przegubowe

 

@Czarek_88 Patrząc na te OXIMO i inne tańsze tego typu jeśli są dokładniejsze zdjęcia to widać, że to chyba jest to samo ten sam klips identycznie tłoczony z tymi tylko często są bez wytłoczonej marki, puste miejsce lub jakaś marka i tak mi się wydaje, że to mogą być wycieraczki z jednej fabryki w Chinach i tylko są markowane klipsy lub każdy zamawiający pcha w swoje pudełka, jakie mu pasują i podobnie z ceną i chcąc kupić takie z niższej półki to może zamiast kupować takie za 30 to kupić za 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę już są właśnie od 28 u sprzedawcy który ma 14 stron różnych wycieraczek OXIMO, znalazłem na YT filmiki o Oximo i jest to polski producent i jest pokazana produkcja. A plastyczki to może faktycznie idą z chin czy z jednej maszyny. Więc pewnie je kupię. A jak masz model ? WU-Frameless Bo te właśnie są po 28

A nie wiem czy do BMW nie powinny być te WU-frameless 12mm bo BMW ma grubsze haczyki niż większość aut. http://www.oximo.pl/wipermodels/ Choć może zwykłe WU też pasują ? Czytałem, że do niektórych wycieraczek są dołączane jakieś adaptery dla BMW

W tych które masz zaczepy dobrze pasowały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za info, więc te końcówki/adaptery to pod różne właśnie ramiona wycieraczek. Długo je masz, ładnie ściągają, nie mażą i nie zostawiają wolnych "placków" wody, ? Używałeś przy większych prędkościach powyżej 100km/h ok 120 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Cześć Wam,

 

Sezon jesienny w pełni a ja mam straszną lipę, jeśli chodzi o wycieraczki,

chcę kupić nowe, ale nie mam pojęcia co wybrać - wystarczy taki zamiennik jak tutaj?

Czy każde e46 ma takie same wycieraczki?

 

https://www.dipp.pl/wycieraczki-samochodowe-do-bmw-seria-3-031998-042005-e46-p-10117.html

 

Czy lepiej jednak pokusić sie na oryginalne? W ogóle warto kupowac przez internet czy same chińskie buble tam znajdę?

Może lepiej po prostu przejść się do sklepu w moim mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kup zwykłe przegubowe, bo takie wychodziły w oryginale. Ja parę dni temu kupiłem ALCA Spoiler (580mm i 500mm) za 31zł/komplet ale jeszcze nie założyłem, bo nie pada. Zmieniam BOSCHA dedykowane do e46 i uważam, że nie warto kupować wycieraczek za 120zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie polecam boscha 130 zł bosch twin spoiler nie mają miesiąca może 2 razy jeździłem w deszcz jeden dzień to była trasa około 1000km (całą drogę padało ) no i na powrocie juz zaczęły mi skakać napewno nie kupię ich więcej.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przerobilem ; Valeo szrot

Bosch ;szrot

Motogum szrot

Alca szrot,najgorsze jest ze nawet sezonu nie wytrzymuja nie wiem gdzie kupowac na bank musza je podrabiac :norty:

Jedynie co warto te alca jak pisze ktm tanie i mozesz wymieniac czesto,ewentulanie mozna kupic przycinarke i przyicnac pioro :norty:

Albo jak komus nie podobaja sie przeglubowe wlozuc piora od alci np do boscha :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja alca mam ze dwa lata i jedyny minus na razie to to, że skrzypią jak jest lekki deszcz, czyli jak jest za sucho, jak potraktuję szybę płynem to jest cisza i zbierają cały czas dobrze. Więc chyba faktycznie kupiłeś podróbę :norty:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrobiłem się wygodny i używam odmrażacza w sprayu :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.