Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w bmw x5 e70 40d N57 nie podoba mi się się wartość doładowania na zgaszonym silniku ciśnienie atmosferyczne wynosi 1000 hPa a komputer widzi doładowanie 1045 hPa ,na zapalonym silniku też jest różnica w ciśnieniu miedzy zadanym a osiągniętym.

Może ktoś mi pomóc to zweryfikować czy tak ma być ? według mnie map sensor jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega wartość (poziom oleju wartość długo terminowa i krótko ????? Jak to rozumieć

Jest to poziom oleju w milimetrach. Nie wiem czy m się różnią obydwie wartości. Podejrzewam jedynie że chodzi o czas w jakim liczona jest średnia wartość.

 

Czym się różni w btool egr sterowanie od egr adaptacja?

Sterowanie pozwala chwilowo zamknąć/otworzyć zawór żeby sprawdzić czy działa lub na potrzeby wymiany w niektórych modelach.

Adaptacja pozwala trwale go ograniczyć ale tylko w niewielkim zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeskanowałem aplikacją auto pod kątem błędów.

Wywaliło byka E1CD.Dodam,że błąd ten widniał w zakładce ccc/radio/rozrywka oraz egs/skrzynia biegów.

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czego dotyczy ten błąd i dlaczego ten sam kod występuje w ccc i egs.

Podpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie do apki i funkcji serwisowej EGS>GS19D. Mamy do wybgoru 4 opcje:

1. Live data - wiadomo

2. Reset funkcji uczenia się skrzyni biegów

3. Reset adaptacji skrzyni biegów

4. Wartości adaptacji


Czym różni się 2 od 3? Mam podejrzenia, ale nie jestem pewien na 100% więc nie będę gdybał. Zdaje się INPA ma tylko opcję 3?


w opcji 4 mam podane wartości adaptacji.... no i...

Sprzęgło A cięnienie napełnienia 75,00

Sprzęgło B cięnienie napełnienia 63,00

Sprzęgło C cięnienie napełnienia -91,00

Sprzęgło D cięnienie napełnienia -246,00

Sprzęgło E cięnienie napełnienia 216,00


Sprzęgło A czas napełnienia 29,00

Sprzęgło B czas napełnienia 22,00

Sprzęgło C czas napełnienia -3,00

Sprzęgło D czas napełnienia 0,00

Sprzęgło E czas napełnienia 93,00


skąd takie odczyty? Być może apka odczytuje coś nieprawidłowo lub "widzi" nieprawidłowy model skrzyni? Zakładam, że te minusy gdyby rzeczywiście były w sterowniku skrzyni, wówczas nie dało by się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. szukam tak troche po omacku i juz nie wiem sie czego czepnąć, chodzi o czeste wypalanie dpf. Napisze ktos moze, kto ma podobny silnik ( E87 118d 122kM 2006r. silnik chyba m47 ) czy to normalne, ze temp spalin przed dpf jest taka sama jak temperatura spalin (bank1)) ? Bo sie zastanawiam czy taki czujnik przed dpf mam. Btool pokazuje temperature przed dpf (ja takiego czujnika na schematach nie znalazłem ale moze mało ogarniety jestem, a podrugie jak taka sama temperatura spalin, to po co 2 czujniki pokazujące to samo. Zastanawiam sie tez czy moze faktycznie są 2 czujniki i jeden walnięty a wtedy ECU kopiuje wartości z tego drugiego) Prosze o odpowiedz. Dziekuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeszukałem forum i nie znalazłem rozwiązania nurtującego mnie problemu.

Dokonałem wymiany oleju i filtrów.

Przez aplikację bimmer tool chciałem resetować serwis olejowy - wszedłem w tą zakładkę i był tam ustawione 100%, poniżej 3 czyli marzec, a jeszcze niżej 2023 Klikłem ok a następnie wyłączyłem zapłon na ok 1 min.

Po włączeniu zapłonu na zegarach informacja do serwisu 60km. :shock:

Powtórzyłem czynności i info serwis minął 27000 km temu :shock:

I tak niestety doszłem do serwis minął 70000km :evil:

Co robię nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelgawel

 

Jestem betatesterem aplikacji i po raz pierwszy mam problem z jedną z funkcji serwisowych. Chciałem zresetować wymianę klocków hamulcowych poprzez aplikację, ale niestety bez efektu i co gorsze teraz nie mogę zresetować tej wymiany metodą tradycyjną czyli kombinacją przycisków na manetce oraz przyciskiem resetu przebiegów dziennych na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelgawel

 

Jestem betatesterem aplikacji i po raz pierwszy mam problem z jedną z funkcji serwisowych. Chciałem zresetować wymianę klocków hamulcowych poprzez aplikację, ale niestety bez efektu i co gorsze teraz nie mogę zresetować tej wymiany metodą tradycyjną czyli kombinacją przycisków na manetce oraz przyciskiem resetu przebiegów dziennych na liczniku.

W e91 wydaje mi się, że z manetki też nie mogłem tego skasować dopiero podpinając kompa się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio walczyłem z tematem kasowania inspekcji klocków w e60.Wg kompa do wymiany klocków ~700km.Postanowiłem skasować serwis i zamiast zresetować wyskoczyło -15000km.Próbowałem kilkadziesiąt razy bez efektu.Proponuje zdjąć koło,wypiąć czujnik z instalacji a w miejsce wtyki zrobić zworkę np.ze spinacza.Włączyć zapłon,skasować serwis.U mnie zadziałało za pierwszym razem.Spróbuj,może zadziała.Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio walczyłem z tematem kasowania inspekcji klocków w e60.Wg kompa do wymiany klocków ~700km.Postanowiłem skasować serwis i zamiast zresetować wyskoczyło -15000km.Próbowałem kilkadziesiąt razy bez efektu.Proponuje zdjąć koło,wypiąć czujnik z instalacji a w miejsce wtyki zrobić zworkę np.ze spinacza.Włączyć zapłon,skasować serwis.U mnie zadziałało za pierwszym razem.Spróbuj,może zadziała.Powodzenia

 

Tak właśnie dzisiaj próbowałem, niestety nic się nie zmieniło a dodatkowo wyskoczyły błędy abs i trakcji.

Po podłączeniu czujnika z powrotem błędy skasowałem, ale błąd klocków pozostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.