Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
od 2 lat mam wpięte. Kupujecie chinole za pół ceny normalnego adaptera to nie dziwota, że rozładowuje.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wypalaniem to już kij wie jak jest. Dzisiaj jadąc na 6 sadza na poziomie 16g reg zaplanowana na x i aktywna na x . Nagle odznaczylo 2 reg i zaczęło wypalac . Temperatura silnika 68c ciśnienie wsteczne 18hpa . Już zgupialem . Tak naprawdę już nie wiadomo który parametr ma znaczenie na przybywanie sadzy i włączanie wypalania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 lat mam wpięte. Kupujecie chinole za pół ceny normalnego adaptera to nie dziwota, że rozładowuje.

U mnie jest podobnie. Wyłączam interfejs ale usuwać go nie usuwam, zresztą trzeba się mocno natrudzić by to zrobić.

Test spalania po modyfikacji oprogramowania silnika.

061fac0013ca14a9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wypalaniem to już kij wie jak jest. Dzisiaj jadąc na 6 sadza na poziomie 16g reg zaplanowana na x i aktywna na x . Nagle odznaczylo 2 reg i zaczęło wypalac . Temperatura silnika 68c ciśnienie wsteczne 18hpa . Już zgupialem . Tak naprawdę już nie wiadomo który parametr ma znaczenie na przybywanie sadzy i włączanie wypalania

 

A wyzerowało Ci dystans od regeneracji czy nie? Wypalanie wypalaniu nie jest równe. Są pewne cykle, które redukują ilość sadzy przy pewnych warunkach ale nie zerują dystansu - są po prostu krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wczoraj wyszła beta 2.73:

Jest możliwość załączenia/wyłączenia grzania świec żarowych w dieslach (Funkcje Serwisowe -> Motor -> świece żarowe - sterowanie). Grzanie wyłącza się samo po 15 sekundach.

W live data jest dodatkowy parametr pokazujący czy świece są załączone a w silnikach N47/57 aktualna moc grzania.

 

pawelgawel-czy byłoby możliwe by funkcja sprawdzania świeć żar. była również w serii F ?

Po wymianie filtra paliwa przydatna byłaby możliwość załączenia pompy paliwowej w celu odpowietrzenia instalacji paliwowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej62, ta funkcja jest dostępna dla serii F. Aktualnie jest tylko w wersji beta. W weekend będzie dostępna wersja publiczna z tą funkcją.


crazyduck, na poprzedniej stronie jest mój wykres są obroty prędkość i moc świec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 lat mam wpięte. Kupujecie chinole za pół ceny normalnego adaptera to nie dziwota, że rozładowuje.

 

Ten mam. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7408637150 Podobmo mial byc polski i powinien sie wylaczyc.

Też mam taki moduł, siedzi cały czas w gnieździe i nie rozładowuje aku. Kupowałęm ze dwa lata temu.

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiają się podróbki tego adaptera w których przycisk nie działa bo nie jest do niczego podłączony.

Teoretycznie taki adapter nie powinien rozładować aku, ale problem polega na tym że w autach do ok 2007 taki adapter co kilka sekund 'pobudza' sterowniki żeby się nie uśpiły i to po powoduje rozładowanie. Jeśli adapter wyłącza się sam to nie powinno być tego problemu jak również nie powinno być problemu w autach po 2007r, tzn z CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelgawel czy jest szansa na dodanie do apki inicjalizacji czujnika deszczu? Tylko chodzi mi o taką jak jest w disie, nie taka jak w inpie. Bardzo fajna sprawa, w poprzedniej e90 wycieraczki pracowały różnie, po inicjalizacji disem czujnik działał idealnie. Obecnie nie mam już disa, a ta inicjalizacje co jest w inpa nic nie daje. Myślę, że dużo użytkowników btoola skorzystało by z tej opcji z korzyścią dla codziennego użytkowania swoich bumek szczególnie w tym okresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelgawel czy jest szansa na dodanie do apki inicjalizacji czujnika deszczu? Tylko chodzi mi o taką jak jest w disie, nie taka jak w inpie. Bardzo fajna sprawa, w poprzedniej e90 wycieraczki pracowały różnie, po inicjalizacji disem czujnik działał idealnie. Obecnie nie mam już disa, a ta inicjalizacje co jest w inpa nic nie daje. Myślę, że dużo użytkowników btoola skorzystało by z tej opcji z korzyścią dla codziennego użytkowania swoich bumek szczególnie w tym okresie.

Popieram . Ten czujnik to porażka a czasowka w ogóle nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie taki adapter nie powinien rozładować aku, ale problem polega na tym że w autach do ok 2007 taki adapter co kilka sekund 'pobudza' sterowniki żeby się nie uśpiły i to po powoduje rozładowanie. Jeśli adapter wyłącza się sam to nie powinno być tego problemu jak również nie powinno być problemu w autach po 2007r, tzn z CAN.

 

Robi to sam adapter nie połączony z aplikacją czy wykonuje to dopiero z włączoną aplikacją i zaznaczoną opcją ATWM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi to sam adapter od momentu połączenia z autem. Opcja ATWM jedynie zmienia komendę która jest wysyłana do auta.

Myślę że mogę dodać taką funkcję żeby w trakcie zamykania aplikacji zresetować adapter, wówczas powinien przestać budzić sterowniki.


Co do resetu czujnika deszczu - dodam, tylko trochę roboty z tym jest bo to obsługa kolejnego modułu w funkcjach serwisowych. Najwcześniej za miesiąc zabiorę się za to.

Aktualne plany to:

- profile aut, tzn lista ostatnio podłączonych aut - żeby nie trzeba było ręcznie zmieniać ustawień przy podłączaniu innego samochodu.

- zwiększenie prędkości połączenia dla adapterów ELM w autach od 2007 (dla starszych aut niestety nie da się na zwykłym ELMie).

- kodowanie wtrysków - kody IMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pięknie! Kodowanie wtrysków będzie dla wszystkich motorów? Można aktualnie zakodowane wartości odczytać? Ja szczególnie cieszę się ze zwiększenia prędkości odczytow.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz pojawił się problem z moją E90, tym razem miałem przy sobie kabel i aplikację pod ręką :) Zajebista sprawa.

Autem zrobiłem 60km, w drodze powrotnej po 15km auto straciło moc. Spalanie na ekonomizerze max, nie wkręca się na obroty, czasami jak się wkręci to czuć wciskanie w fotel.. a po chwili znów lipa.

No i postanowiłem sprawdzić błędy - pierw wyskoczyły dwa:

1. 3FF0 Miernik masy powietrza

2. 4C9F Zawór powrotny spalin, wiarygodność

Po skasowaniu błędów po chwili wskoczył osobno błąd nr2, po skasowaniu i sprawdzeniu za jakiś czas wyskoczył znów ten pierwszy błąd.

Zrobiłem również logi pod koniec jazdy. Czy to na 100% przepływka? Szczerze mówiąc to i z tym ciśnieniem doładowania (a ciśnieniem doładowania - oczekiwane, też są różnice)

Dodam, że raz już miałem taką sytuację.. jakieś 300km temu i od tego czasu był spokój.


Link do loga:


https://log.malonetuning.com/chart/242803#H8KLCABsU8O5WwIDTcKNw4EKwoAgEETDv2XDjytkRcO0L8OSYcOJw4XChMOKw5AtwqrCr8OPw6zDkmUOw7N4M8OGQMOkJRzCrCwJJRbDgArCm3ZAA2PCmEPDtDfCvw04XjnCkjDCvMKEwqxVwpfCosOTwqfDgsKid8KTFMKQw70fMHXCl8KzR13CocKuUcOnUcOQwp%2FCv0tIw5vDrMOLWcOuwocHwrDCm8OzwrDChgAAAA%3D%3D


@edit

Odpaliłem auto po jakimś czasie, z początku dość tak szarpał. Później bez zmian.

Link do youtube: https://youtu.be/YTk9gUKh94Y

Gaz ciągle w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zajrzałbym do EGR i go gruntownie przeczyścił jeżeli silnik M47. jeżeli silnik N47 to musisz się upewnić,że cięgienko EGR swobonie się porusza i nie przycina.dla pewności również popsikać jakimś preparatem żeby luźno chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.