Skocz do zawartości

mrozilla

Zarejestrowani
  • Postów

    153
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mrozilla

  1. Są tam opisane problemy z oświetleniem wnętrza (tymi lampkami w podsufitce), które możemy wyłączyć przyciskiem. W tym przypadku one prawidłowo reagują na zamykaniem/otwieranie drzwi, problem jest tylko z podświetleniem tych przycisków i tymi dwiema pomarańczowymi diodami. Nawet podświetlenie przycisków i trybów dźwigni zmiany biegów włącza i wyłącza się prawidłowo.
  2. To gdzie w ogóle zaczynać szukać problemu? W innym temacie opisałem obecne błędy ale żaden nie wskazuje na problem z oświetleniem wnętrza.
  3. Czy normalnym jest, że po zamknięciu auta w panelu oświetlenia wnętrza z przodu gdzie są podświetlone 3 przyciski powyżej nich świecą dwie czerwone diody, które w nocy mocno oświetlają wnętrze/podłokietnik i nie przestają świecić pomimo zamknięcia centralnego zamka, nawet po długim czasie od zamknięcia nie wyłączają się.
  4. Wydaje mi się, że czasami jest chwilowy lag w niektórych sytuacjach po dodaniu gazu i ogólnie praca silnika jest twardsza niż kiedyś ale akurat nie jestem pewien czy to ma coś wspólnego z błędem, bo było tak jeszcze długo przed tym jak zauważyłem ten błąd.
  5. Od jakiegoś czasu mam problem z powracającym błędem 4501. Jest to błąd opisany jako: 4501 DDE: Exhaust-gas recirculation Po skasowaniu błąd powraca po około 80-120 km 50/50 miasto/trasa, w pamięci zanim wyskoczy CHECK pojawia się już krótko po skasowaniu. Po opisanym przebiegu włącza się już kontrolka CHECK. EGR został sprawdzony pod kątem czystości (był czyszczony pół roku temu i jest obecnie praktycznie w niezmienionej formie jak po czyszczeniu). Kupiłem używany oryginalny zawór EGR i go wymieniłem, również bez zmian. Jeździłem z odpiętą przepływką (poza dodatkowymi błędami spowodowanymi odpiętym przepływomierzem) błąd tak samo powracał jak wcześniej. Sprawdziłem EGR pod kontem szczelności zasysając wężyk i prawidłowo otwierał się i trzymał w określonej pozycji. Niestety nie wiem co dalej mogę zrobić aby pozbyć się problemu.
  6. Rozumiem, w takiej sytuacji na co z 0W40 jest najlepiej przejść i jakiej firmy?
  7. Obecnie jest to tylko olej 5W30 jeżeli chodzi o Castrol z normą LL04. Ewentualnie zamienić go na 0w30, 5W30 czy 5W40, który olej będzie lepszy biorąc pod uwagę, że od nie pamiętam jak dawna był lany 0W40 LL04.
  8. Jaki olej 0W40 ma obecnie normę LL04, ciągle był lany Mobil EST, a ostatnie kilka wymian Castrol EDGE FST 0W40 właśnie z normą LL04, a teraz okazuje się, że nowe partie nie mają już normy LL04 zarówno jednego jak i drugiego producenta. Na jaki ewentualnie zmienić olej w E90 320D 163KM?
  9. U mnie na wprost czuć gdy się zrobi ruch kierownicą, gdy trzyma się ją prosto i nie kręci w żaden sposób wibracji brak. Podmieniłem raz na 17 (moje 16) i wydaje mi się, że było mniejsze bicie ale obecne 16 są wyważone, kolejny komplet opon i bez zmian. Oczywiście zamiana tył/przód nic nie daje. Czasami kręcąc lewo/prawo manewrując po parkingu usłyszę "stuknięcie" gdzieś z układu tylko nie mam pojęcia skąd i nie mogę tego ustalić, bo nie wiem jak to wywołać, nie ma zasady ale czuję je na kierownicy. Nie regulowałem śruby od luzu na maglownicy, może ktoś miałby zdjęcie gdzie ona się znajduje i z której strony byłby lepszy dostęp?
  10. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na zakrętach (najbardziej czuć przy 70-90km/h) gdy jedziemy po łuku i wracamy do jazdy na wprost czuć jakby kierownica wracała skokowo. Przy kręceniu się na parkingu tego nie czuć, kręcąc w miejscu też nie. Bardziej czuć gdy robimy to z odpuszczonym gazem (wyhamowywanie auta silnikiem), a mniej gdy w tym czasie przyspieszamy. Zmieniłem opony na drugi komplet z wyważeniem i nic się nie zmieniło. Od kilkudziesięciu kilometrów mam zapocony przewód wspomagania ale przez ten czas nie ma jakiegokolwiek wycieku ani też nie ubyło nawet grama płynu wspomagania. Czy ktoś miał coś podobnego i znalazł rozwiązanie?
  11. Większe wartości, które zmieniają się do temperatury płynu 60st.C, po jej przekroczeniu wartość świec żarowych to 0 o ile pytasz o parametry w Live Data.
  12. Ponieważ od zawsze był lany jeden z nich w zależności, który miał aprobatę LL04 ale teraz jak widzę żaden jej nie ma, bo w ogóle coś BMW z tymi normami pozmieniało, że producenci na nową muszą ją zdobyć, tak przynajmniej wyczytałem więc w sumie nie wiadomo co zalać żeby było zgodne z normą nie zmieniając specyfikacji SAE.
  13. Chciałbym dopytać, bo chyba cały czas coś się zmienia, dużo wcześniej lałem Mobil 1 ESP 0W40 z normą LL04, później ponownie pojawił się Castrol EDGE FST 0W40 z normą LL04 (jakiś czas nie miał tej aprobaty, gdzie wcześniej, nawet w ASO też właśnie taki olej z tą normą był lany). Obecnie chciałem ponownie kupić Castrol ale widzę, że nawet na stronie producenta znowu nie ma normy LL04, na stronie Mobil przy ESP 0W40, pomimo, że na innych stronach w niektórych miejscach jest taka informacja również nie jest wyszczególniona norma LL04. Co w takim razie z tą normą kupić? Chyba nie ma sensu zmieniać 0W40 na inny. Czy faktycznie Mobil 1 ESP 0W40, który jak kojarzę od bardzo dawna na pewno miał tą normę obecnie jej nie posiada?
  14. Przy ograniczeniu +40mg/s nie pojawia się błąd w DDE? U mnie po ograniczeniu pojawił się błąd EGR, po przywróceniu 0 i skasowaniu błędu tak jak wcześniej, nic się nie pojawia.
  15. Interwał zmienił się z 35000 na 32000 po przejechaniu ponad 3000km natomiast po wymianie klocków i tarcz z przodu oraz po resecie wymiany po przejechaniu takiego samego odcinka jak na oleju cały czas pokazuje 90000km do wymiany hamulców z przodu (tyle samo ile od razu po resecie). Dlaczego tak może być?
  16. Rozumiem, tylko dlaczego w ISTA przebieg przebyty od wymiany się zmniejsza, a na wyświetlaczu liczników ciągle jest taki sam jak po resecie (i wymianie czujnika)?
  17. Przejechałem kilka tys. km i w dalszym ciągu w serwisie na liczniku pokazuje 35000 do wymiany oleju, 90000 wymiany hamulców z przodu (wymieniałem komplet wraz z czujnikiem i kasowałem wskazania) ale w ISTA po odczycie interwałów prawidłowo pokazuje wartości pomniejszone o przejechane kilometry (jak dobrze pamiętam co 1000km). Dlaczego na licznikach wskazania nie maleją? Zmieniają się co 5? 10 tys. km? Tylne hamulce wskazują wymianę za 12000km więc jakby co 1000km wartości się zmieniały. Dlaczego tak jest?
  18. Chciałbym potwierdzić (lub zaprzeczyć) działanie funkcji asystenta w samochodzie z światłami halogenowymi (brak xenonów), modułem FRMFA, obecne lusterko EC LED oraz fabryczny czujnik zmierzchu/deszczu. Jeden z użytkowników pisał, że pomimo wcześniejszych informacji, że nie działa bez xenonów wystarczy poza dołożeniem lusterka z FLA przekodować moduł FRM i aktywować opcje z xenonami tylko tam była informacje, że przy okazji wymienił moduł na FRM2. Czy na FRMFA (czyli jak rozumiem FRM1) zadziała asystent i ewentualnie kodowanie xenonów w FRM nie wywoła błędów, których nie będzie dało się skasować w module świateł?
  19. Czy jednak ktoś mógłby najlepiej w wersji 320D sprawdzić z jaką siłą wieje faktycznie z nawiewów na nogi w klimatyzacji automatycznej gdy tylko przycisk nawiewu na nogi jest włączony, a wentylator na MAX? Dotychczas w moim przypadku nic się nie zmieniło i nie do końca wiem od czego zacząć.
  20. Mam problem z nawiewem na strefę nóg, po włączeniu na panelu climatronic przycisku nawiewu tej strefy słychać jak klapki zmieniają swoją pozycję ale pomimo prędkości wentylatora na MAX powietrze u kierowcy na nogi leci bardzo słabo, a u pasażera prawie w ogóle. Każda z innych pozycji czyli środkowa strefa oraz górna działają prawidłowo tj. klapy oczywiście po każdym naciśnięciu przycisku zmieniają swoją pozycję ale powietrze ze środkowej części oraz górnej wylatuje bardzo szybko. Gdy ustawi się nawiew na nogi słychać, że w "środku" konsoli powietrze bardzo szybko jest pompowane ale nigdzie się nie wydobywa poza lekkim nawiewem na nogi czyli tam gdzie powinno być ale bardzo słabo. Wydaje mi się, że to nie jest prawidłowa praca i czy ktoś z takim modelem mógłby potwierdzić jak jest u niego i przy maksymalnym ustawieniu prędkości wentylatora czy na nogi wieje z takim samym pędem jak ustawienie tylko na część środkową lub część górną? Dodatkowo występował problem z temperaturą po ustawieniu przycisku ogrzewania górnej strefy, gdy na panelu była ustawiona minimalna temperatura 16 st.C z taką też wiało ale gdy ustawiło się chociaż o 0,5st.C więcej od razu zaczynało wiać z maksymalną temperaturą gorącym powietrzem. Przy ustawieniu strefy środkowej lub na nogi ten problem nie występował. W tej sytuacji wydaje się, że pomogło skasowanie ustawień sterownika IKHA, po resecie klapy przez chwilę się same poruszały i przestały, od tego czasu jest tak, że faktycznie w górną strefę wieje teraz z taką temperaturą jaką się ustawi. Jeszcze jedna sytuacja, której nie jestem pewien czy jest prawidłowa to bardzo mocne grzanie się tunelu środkowego tuż pod konsolą w sytuacji gdy w nawiewie na tył samochodu ustawimy maksymalnie ciepłe powietrze, gdy ustawimy zimne, tunel również jest zimny, nawet zimniejszy temperatura w środku. Czy to prawidłowe zachowanie tunelu środkowego, czy powinien się tak nagrzewać? Zauważyłem też, że tylny nawiew nie reaguje na nastawy na panelu climatronic, a reguluje się temperaturę powietrza na nim pokrętłem. Czy tył ma niezależną regulację ogrzewania? To jest 3 strefowa klimatyzacja, a nie 2?
  21. Sprawdziłem pod obciążeniem od razu po odpaleniu włączając podgrzewanie szyb, foteli, AC itp. za bardzo różnicy w pracy nie czuć w stosunku do wyłączonych w/w odbiorników. Wydaje mi się, że teraz gdy temperatura jest w okolicy 0-5 st.C praca jest jeszcze "twardsza". Żadnych innych objawów czegokolwiek nie zaobserwowałem.
  22. W BTool nie ma możliwości zmiany interwału lat, tylko kilometry można zmienić.
  23. Czyli chyba dalej pozostaje zapisywanie i zmiana według własnego uznania, bo 35kkm na oleju i 2 lata to jednak przesada. Czytałem, że zmieniając ręcznie interwał na mniejszy nieproporcjonalnie ubywa kilometrów i mimo wszystko pokazuje mniejszy interwał ale wolniej liczy i wychodzi na to samo...
  24. Ale skąd interwał 35000km i 2 lata? Jest to fabryczna nastawa? Zrobione zwykłe kasowanie przyciskiem w licznikach. Nie wiem jak z czujnikami czy ma to coś wspólnego z czujnikiem poziomu oleju ale w M47 jest bagnet, a w N47 jest wskaźnik ilości i chyba jakości oleju w liczniku. Jeżeli tak jest fabrycznie i prawidłowo to nie będę na siłę nic zmieniał ale po wgraniu pliku w NCS Dummy pokazywało interwały 12 i 24msc oraz 15, 20, 25 i 30kkm ale na pewno nie było tam do wyboru 35kkm.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.