Skocz do zawartości

Koła na zimę


cher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Zwróć uwagę jeszcze na fakt montażu i demontażu opon run flat 2x w roku....

Dobrym półsrodkiem jest dokupienie 2 wąskich felg i jazda zimą na 4 jednakowych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 422
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O czyli przy felgach jakie posiadam - nie jest zalecana zastosowanie mieszanych opon. Pytanie czy jest to niezalecane ale dopuszczalne czy też zastosowanie takiej mieszanki = ewentualne problemy z gwarancją i pogorszone bezpieczeństwo?


Co myślicie o takim zestawie

https://allegro.pl/oferta/oryginalne-kola-zimowe-bmw-18-5x112-g30-g31-pirell-9835033300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kup nowe opony osobno za zestaw 4x 245/45 R18 zapłacisz 2500-2800 z homologacją BMW rft, do tego felgi jakieś Riale 18" z certyfikatem i homologacją i masz gwarancję na wszystko, a tu się z gościem bić jak coś bezie nie tak.

Z 10 osób na forum w ostatnim miesiącu przeszło na taki etap z tego co czytam na forum. Zobacz tematy Randalla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info.


Jeszcze ponawiającej dwa moje poprzednie pytania - przy założeniu, że chciałbym zostać przy letnich felgach mieszanych i jedynie wymienić opony na

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-sottozero-serie-3-245-45-r18-100-v-run-on-flat-xl---moe#303085347

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-sottozero-serie-3-275-40-r18-103-v-run-on-flat-xl-


1) czy takie rozwiązanie jak wskazałem z oferty Oponeo -> przód *+MOE, a tył * -> jest akceptowalne z punktu widzenia

- gwarancji

- bezpieczeństwa

?

czy są jakieś przeciwskazania do zastosowania takich opon na zimę do mojego auta?


2) czy przy xdrvie można stosować na osiach zróżnicowane bieżniki, a istotne jest tylko aby na jednej osi były takie same opony (tak jak pisał jeden z handlowców)?


Będę wdzięczny za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na moje 5.000 zł to maks za koła zimowe z allegro czy olx.

Ostatnio wyszukałem koledze zestaw 4x 662M 8x18 z pirelli 3 po 1 sezonie.

Udało się kupić za 3.400 zł, tylko wyprawa 2x 250km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem po co kombinujecie z jakimiś zamiennikami czy używkami skoro nowe, oryginalne, całe koła z homologowanymi oponami premium można kupić już od 8500zł brutto (więc kupując na firmę będzie sporo taniej) za 18”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu udalo mi sie w Bawarii kupic komplet zimowek na felgach 17’ 631 za 3.500 brutto, choc fakt: opony z koncowki 2018.

Z końcówki raczej lipca, 2 lata i po gwarancji , więc dealer ucieka + ewentualnie kołla z nowego auta wymienione za dobre pieniążki . Choć 3500 brutto to do BMW nie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby był ktoś zainteresowany to mam na sprzedaz kompletne kola zimowe 18 wzor 662M i 684 grafit. Jedne i drugie po malym przebiegu. Wiecej na PW.

 

Nie mogę do ciebie wysłać wiadomości prywatnej, odezwij się proszę, szukam kompletu kół zimowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jak to w końcu jest z oponami zimowymi na felgi mieszane?

Mam 18" i nie wiem, czy kupować cały komplet, czy tylko opony?


Przeczytałem wątek i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, niektórzy piszą, że można założyć 245/45 bez problemu. Inni mówią, że opona będzie naciągnięta i x-drive dostanie po tyłku.


Czy ktoś pytał o to BMW, czy mamy tylko przypuszczenia na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja finalnie zdecydowałem, że kupuję nowe felgi 18' i opony zimowe 4 x Pirelli SOTTOZERO SERIE III 245/45 R18 100 V XL (*) BMW, MOE. Koszty bardzo podobne i problem z głowy.


Zastanawiam się nad felgami GMP Italia/ model DEA - sprzedawca informuje, że jest to felga dedykowana do BMW (posiada homologacje TUV). Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panowie,

jak to w końcu jest z oponami zimowymi na felgi mieszane?

Mam 18" i nie wiem, czy kupować cały komplet, czy tylko opony?


Przeczytałem wątek i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, niektórzy piszą, że można założyć 245/45 bez problemu. Inni mówią, że opona będzie naciągnięta i x-drive dostanie po tyłku.


Czy ktoś pytał o to BMW, czy mamy tylko przypuszczenia na forum?

Kupno całych kół jest wygodne. Tylko zmieniasz koło kiedy ci pasuje i nie musisz się bawić w wyważanie i jakieś terminy na wymianę. Inna kwestia jak się ma opona i felga po takich 6 wymianach rft na feldze...

Kup np. 18" rial i nówki sztuki opony w jednym rozmiarze. 5-6k zł za całość i spokój święty.

Jak nie szkoda kasy to kup z ASO za 8-10k komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno całych kół jest wygodne. Tylko zmieniasz koło kiedy ci pasuje i nie musisz się bawić w wyważanie i jakieś terminy na wymianę. Inna kwestia jak się ma opona i felga po takich 6 wymianach rft na feldze...

Kup np. 18" rial i nówki sztuki opony w jednym rozmiarze. 5-6k zł za całość i spokój święty.

Jak nie szkoda kasy to kup z ASO za 8-10k komplet.

A widzisz... w moich rozkminkach zupełnie pominąłem, że to rft.

Trzeba iść w komplet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja finalnie zdecydowałem, że kupuję nowe felgi 18' i opony zimowe 4 x Pirelli SOTTOZERO SERIE III 245/45 R18 100 V XL (*) BMW, MOE. Koszty bardzo podobne i problem z głowy.

 

Ostatnio ktoś wrzucał testy zimówek na 2020.

Pirelli 3 były na 19. miejscu, natomiast good year ug8 na miejscu 3.

Mam te drugie i jestem bardzo zadowolony...

Dodam, że w serii 6 i 7 to właśnie one są na kołach sprzedawanych w aso.

Dużo ofert do 5er na niemieckich portalach ogłoszeniowych też ma te opony.


 

Kupno całych kół jest wygodne. Tylko zmieniasz koło kiedy ci pasuje i nie musisz się bawić w wyważanie i jakieś terminy na wymianę.

 

Całe koła popieram; braka wyważania już nie.

Osobiście wyważam przed każdym sezonem i nigdy koła nie pokazały w pierwszym zakręceniu 0:0.

Zawsze jest coś do dodania lub odjęcia.

Od jakichś 2 lat dzień przed wyważaniem osobiście ściągam wszystkie ciężarki i czyszczę felgi wewnątrz na "nówki"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu udalo mi sie w Bawarii kupic komplet zimowek na felgach 17’ 631 za 3.500 brutto, choc fakt: opony z koncowki 2018.

Z końcówki raczej lipca, 2 lata i po gwarancji , więc dealer ucieka + ewentualnie kołla z nowego auta wymienione za dobre pieniążki . Choć 3500 brutto to do BMW nie podobne.

Z konca pazdziernika. I tak nieistotne, bo auto prawdopodobnie odbiore na wiosne.

Z gwarancja sie nie wypowiem, bo ta potrafi byc w rozny sposob liczona.

Moze i z innego auta zdjete, ale z tego co potwierdzalem z dealerem to samochody z fabryki przychodza na letnich oponach, druga kwestia ze ten wzór pochodzi z katalogu akcesoriów, a nie konfiguratora. W teorii z fabryki G30 nie powinna tak wyjsc.


Tak czy siak, w tej cenie dla samych felg bylo warto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...druga kwestia ze ten wzór pochodzi z katalogu akcesoriów, a nie konfiguratora. W teorii z fabryki G30 nie powinna tak wyjsc...

Moim zdaniem wychodziły tak z konfiguratora. 631 były do wyboru bo właśnie stąd znałem ten wzór felgi szukając dla siebie kompletnych zimówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.