Skocz do zawartości

Koła na zimę


cher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 422
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli będę brać 19" z salonu BMW to na pewno przód i tył 245

 

Różnica w cenie żadna.

Co przemawia za 4x taka sama felga vs ogumienie mieszane?


18 cali dzisiaj widziałem na g30 i optycznie trochę dla mnie za małe.

 

Różnica w cenie jest. Przy modelu 845M Jet Black w wariancie 4x245 cena to 13.150 a 2x245 + 2x275 cena wzrasta do 15,150. Taką dostałem ofertę po jakimś tam rabacie.

Wydaje mi się, że auto zimą będzie lepiej się prowadzić na 4 takich samych kołach ale nie będę się upierać. Przy mieszanych auto z tyłu wizualnie na pewno lepiej się prezentuje. 245 to takie cieniunio kółecka

Natomiast zgadzam się co do Twojej opinii nt. 18"


Edit: a takie małe pytanko do Was bo nie mam doświadczenia z xdrive. Co w momencie jak złapiemy kapcia? Dojazdówkę można zaaplikować? Ewentualnie wrzucić koło zimowe na czas naprawy/wymiany czy nie wolno bo napęd dostanie po d**ie? Pytam bo znajomy kiedyś jeszcze w serii 5 zmienił sobie profile opon na o 5 grubsze np z 35 na 40 i napęd się posypał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę brać 19" z salonu BMW to na pewno przód i tył 245

 

Różnica w cenie żadna.

Co przemawia za 4x taka sama felga vs ogumienie mieszane?


18 cali dzisiaj widziałem na g30 i optycznie trochę dla mnie za małe.

 

Różnica w cenie jest. Przy modelu 845M Jet Black w wariancie 4x245 cena to 13.150 a 2x245 + 2x275 cena wzrasta do 15,150. Taką dostałem ofertę po jakimś tam rabacie.

Wydaje mi się, że auto zimą będzie lepiej się prowadzić na 4 takich samych kołach ale nie będę się upierać. Przy mieszanych auto z tyłu wizualnie na pewno lepiej się prezentuje. 245 to takie cieniunio kółecka

Natomiast zgadzam się co do Twojej opinii nt. 18"


Edit: a takie małe pytanko do Was bo nie mam doświadczenia z xdrive. Co w momencie jak złapiemy kapcia? Dojazdówkę można zaaplikować? Ewentualnie wrzucić koło zimowe na czas naprawy/wymiany czy nie wolno bo napęd dostanie po d**ie? Pytam bo znajomy kiedyś jeszcze w serii 5 zmienił sobie profile opon na o 5 grubsze np z 35 na 40 i napęd się posypał

 

Tu złapałem wczoraj 18 cali.. Ciut za mało.


Y1Qdp2U5_IMG_6819.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeśli będę brać 19" z salonu BMW to na pewno przód i tył 245

 

Różnica w cenie żadna.

Co przemawia za 4x taka sama felga vs ogumienie mieszane?


18 cali dzisiaj widziałem na g30 i optycznie trochę dla mnie za małe.

 

Dla kogoś kto lubi jeździć w alpy to tylko do 245 założysz łańcuchy a zakłada się je tylko na tył według instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, nie znam sie.


Na zimnych oponach tj. po odpaleniu mam tak.


Dopompować do 2.7?


2-E426-EF2-1-CE1-461-C-A860-3-ADC3627-C75-E.jpg

a jakie wartości masz na tabliczce dla swojego rozmiaru opon? ten sam rozmiar należy również ustawić w ustawieniach auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm88 dzięki wielkie za info. Już je łyknąłem :D

 

Haha. Ja też od pt na nich jeżdżę.

 

Ja zamówiłem auto właśnie na tych czarnych 19 bojąc się że 20 z ruf będą za twarde.

Mógłbyś pokazać jak auto wygląda na tych czarnych felgach ? jak odczucia w kwestii komfortu na tych 2 felgach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm88 dzięki wielkie za info. Już je łyknąłem :D

 

Haha. Ja też od pt na nich jeżdżę.

 

Ja zamówiłem auto właśnie na tych czarnych 19 bojąc się że 20 z ruf będą za twarde.

Mógłbyś pokazać jak auto wygląda na tych czarnych felgach ? jak odczucia w kwestii komfortu na tych 2 felgach?

 

Komfort na EDC super. Na 20 letnich nie wiem, bo 2h po odebraniu auta zmieniłem na zimówki.


DAFAAB78-CC94-4-F89-81-F5-F36-BFF686-F5-D.jpg


405-C9931-DE9-E-41-A0-B4-FC-8-C140-CA8-A068.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale trzeba zamówić. Cena tam w Bawaria Wwa to coś koło 13.100 brutto


Jak tak teraz patrzę to się zastanawiam czy dobrze zrobiłem biorąc Ledy zamiast laserów. Hmm

Z drugiej strony to jednak założyłem sobie pewien budżet i trzeba było się tego trzymać

Tu 2k tam 3k i się robi dycha, dwie więcej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale trzeba zamówić. Cena tam w Bawaria Wwa to coś koło 13.100 brutto


Jak tak teraz patrzę to się zastanawiam czy dobrze zrobiłem biorąc Ledy zamiast laserów. Hmm

Z drugiej strony to jednak założyłem sobie pewien budżet i trzeba było się tego trzymać

Tu 2k tam 3k i się robi dycha, dwie więcej :mrgreen:

 

Ja żałuje tylko asystentów pro, ale i tak handlowiec mówił, że z nimi by się nie wyprodukował ze względu na brak radaru przedniego..

A tak, to wiadomo. Ja też klikałem, a to webasto, lasery, 150k w dodatkach pękło lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale trzeba zamówić. Cena tam w Bawaria Wwa to coś koło 13.100 brutto


Jak tak teraz patrzę to się zastanawiam czy dobrze zrobiłem biorąc Ledy zamiast laserów. Hmm

Z drugiej strony to jednak założyłem sobie pewien budżet i trzeba było się tego trzymać

Tu 2k tam 3k i się robi dycha, dwie więcej :mrgreen:

 

To są dylematy "normalnego" człowieka, takiego z limitem :D

Ja wyszedłem z 20d a biorę 40i i coś trzeba bylo niestety pociąc więc zrezygnowałem np. z head-upa którego nigdy nie miałem i nie wiem czy on mi życiowo potrzebny, że szklanego dachu który wyglada mega ale szoruję o niego głową, czy też tapicerki merino tartufo. Liczę że silnik zrekompensuje mi te "braki" :D choć head upa może jeszcze dołożę, tu sie lekko zastanawiam czy jednak nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale trzeba zamówić. Cena tam w Bawaria Wwa to coś koło 13.100 brutto


Jak tak teraz patrzę to się zastanawiam czy dobrze zrobiłem biorąc Ledy zamiast laserów. Hmm

Z drugiej strony to jednak założyłem sobie pewien budżet i trzeba było się tego trzymać

Tu 2k tam 3k i się robi dycha, dwie więcej :mrgreen:

 

To są dylematy "normalnego" człowieka, takiego z limitem :D

Ja wyszedłem z 20d a biorę 40i i coś trzeba bylo niestety pociąc więc zrezygnowałem np. z head-upa którego nigdy nie miałem i nie wiem czy on mi życiowo potrzebny, że szklanego dachu który wyglada mega ale szoruję o niego głową, czy też tapicerki merino tartufo. Liczę że silnik zrekompensuje mi te "braki" :D choć head upa może jeszcze dołożę, tu sie lekko zastanawiam czy jednak nie warto

 

Ja z HUDem jestem od 2006 w mojej e60 więc się bardzo przyzwyczaiłem. U mnie must have aczkolwiek na pewno da sie bez niego żyć. No i cena za niego tez nie jest mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.