Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich. Czy macie może u Was taki problem, że radio gra, powiedzmy na poziomie 10 i to jest poziom wyjściowy. Przy czym CD to poziom 7 a MP3 to poziom 4 (mp3 dobrze zgrane i dobrze przekonwenterowane) ? Mam tak duże rozbieżności w głośności dźwięku :mad2: . Można to jakoś przeprogramować ? Radio jest ustawione na DAB, ale i na FM jest to samo tyle , że więcej zakłóceń. Brzmi całkowicie przesterowane jak by bas i sopran był podbity na +20 :mad2: Ja uzupełniłem swój zestaw o OEaudio z ebay UK , i muszę przyznac , że skok ogromny. Plus Pionneer 1004 jak napęd, wszystko wysterowane na 30W Dźwięk w porównaniu z podstawowym stereo - dzień do nocy - i mi to wystarcza. Było trochę grzebania, głośniki wklejone w miski , ale jakoś się udało ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy maja tak samo, ci idioci tak to zrobili ze przy przelaczeniu z mp3 na FM mozna ogluchnac. Multimedia by bmw to jest skandal, mialem ostatnio zastepczego Leona o wartosci 60k pln gdzie czuniki i audio dzialaja 3x lepiej niz w aucie za ponad 200k pln..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,


posiadam F34 z opcją HIFI, powoli zbieram się do zmiany głośników na jakieś dedykowane rozwiązanie. Poproszę o przestawienie opinii na temat oferowanych rozwiązań, które są warte zainteresowanie, które nie. Szczególnie interesuje mnie profil brzmieniowy głośników oferowanych przez Gladena, Focala, czy Audio System.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Zakupiłem f31 w ktorym ktos w połowie doposażyl auto w k/h , tzn. mam boczki i glosniki hk, nie mam subow, wzmacniacza i centralnego.

Stoje przed wyborem jednej z dwoch opcji:

1. doposazenie reszty w hk ( wzmacniacz 2k, wiazka 1k, suby 800, i reszta (pewnie z 4,5k wyjdzie)

2. zastosowanie wiazki quadlock i wzmacniacz masconi do tego jakies dwa wieksze lepsze subwoofery i glosniki w boczkach zostaja od hk (2-3 tysiace)


Co byscie mi doradzili na moim miejscu, auto fabrycznie mialo stereo (porazka) i te papierowe glosniki pod fotelami.


Czy wiazka quadlock pasuje do jakiegokolwiek wzmacniacza czy musi byc od masconi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zwolennikiem montażu OEMowych podzespołów. Ale jak zamontowałem u siebie w E90 Harman Kardon to powiem szczerze że jestem trochę zawiedziony. Jak cena będzie ci wychodziła podobna, to bierz after-marketowe rozwiązania, nie będziesz miał przynajmniej cyrków że użyte są jakieś nietypowe impedancje albo że wzmacniacz ma jakiś z czapy preset dający nieliniowy sygnał na wyjściu i powodujący problemy z ustawieniem korektora graficznego żeby fajnie grało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowilem ze w swojej f31 doloze wzmacniacz mosconi 120.4 dsp wraz z wiazka quadlock.


Czy musze kupowac quadlock loop ? Czy bedzie wszystko dzialalo ? Da sie podlaczyc wszystkie boczne glosniki pod ten czterokanalowy wzmacniacz ?


Czy da sie przekodowac jednostke i podlaczyc wzmacniacz tak zebym mial equalizer w nbt ? (opcja z h/k)

Co jest w tymwatku ale jeszcze nie mialem czasu sie zaglebic https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?p=21413598


Narazie zostawie harmanowskie glosniki w boczkach, wymienie tylko subwoofery, mozecie cos polecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to z przekodowaniem sobie poradze.


A co z tym quadlock loop ? Po co ta mała krótka wiązka ? Niektorzy piszą że bez tego nie bedzie telefonu i bt, a niektorzy piszą ze nie potrzebne to jest i wszystko działa.


120.4 jest 4 kanalowy wiec moge podlaczyc tylko wszystkie glosniki w drzwiach, zabraknie 2 kanalow na subwoofery. Jak to najlepiej rozegrac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ma ktoś z Was do polecenia w Łodzi bądź w okolicy jakąś solidną ekipę, która ogarnie podmianę audio w f31 ? Nie chce robić u jakiegoś Mirka w garażu ale też nie chcę bez sensu przepłacać wyłącznie za "fejm".


pozdrawiam!

Nie wiem jak z cenami za realizację ale za sprzęt zawsze było w porządku z ceną i terminem.

http://caraudio.basser.pl/pl/14-bmw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,


Sprowadziłem F30 320i 2014 z USA. Zauważyłem niedawno, że brak jest głośników z tyłu w półce i pod siedzeniami. Po prostu puste miejsca, nie wiem ale czy w tych czasach jeszcze się wykręca głośniki przed sprzedażą:(?


Czy możecie polecić mi co z tym fantem zrobić, kupić jakieś głośniki i je podłączyć, jeśli tak to jakie i gdzie (Warszawa, Łódź)? Czy możliwe jest, że głośniki w wersji ze stanów nie były montowane? Wg. specyfikacji to mam "0676 HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM".


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.


Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak auto było uszkodzone ?

Opcja 676 to system HIFI. Z tego co kojarzę to w HIFI nie ma głośników w tylnej półce. W tylnej półce są głośniki w HK (Top HIFI), ale to jest inny kod opcji.

Być może auto po wypadku miało uszkodzoną półkę nad bagażnikiem (uszkodzenie tyłu) i może ktoś włożył półkę od wersji z HK, bo taką akurat mieli, a głośniki jak włożysz to i tak trzeba ciągnąć okablowanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak auto było uszkodzone ?

Opcja 676 to system HIFI. Z tego co kojarzę to w HIFI nie ma głośników w tylnej półce. W tylnej półce są głośniki w HK (Top HIFI), ale to jest inny kod opcji.

Być może auto po wypadku miało uszkodzoną półkę nad bagażnikiem (uszkodzenie tyłu) i może ktoś włożył półkę od wersji z HK, bo taką akurat mieli, a głośniki jak włożysz to i tak trzeba ciągnąć okablowanie itp.

 

Można jakoś sprawdzić czy HIFi ma głośniki w tylnej półce, bo np ma głośnik z przodu na desce rozdzielczej. Tył nie był ruszany, więc muszę sprawdzić czy kable wystają. No i co z głośnikami pod siedzeniem? W ogóle to ma wzmacniacz w bagażniku, czy to ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik z przodu na desce i wzmacniacz w bagażniku występuje wersji HIFI (kod 676) i HK (kod 688). Natomiast te głośniki w tylnej półce to w HK. Tak wynika przynajmniej z mojej wiedzy, który może być niepełna.

A głośniki pod siedzeniami masz wyciągnięte przez kogoś i tyle. Bo one są na bank w każdej wersji (różnią się pomiędzy wersjami ale są), nawet w podstawie.

Na głośnikach przy szybie 90 (trójkątne maskownice) na drzwiach kierowca i pasażera rozumiem nie masz napisu żadnego?



Tu masz schemat instalacji HIFI w F30. Góra rysunku to przód auta (schematycznie sa narysowane nawet drzwi.) widać na schemacie że nie ma głośników (w HIFI) w tylnej półce:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320i-lim/wiring-functional-info/functional-wiring-diagrams/03-body/speaker-hi-fi/L5ZfDk7Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik z przodu na desce i wzmacniacz w bagażniku występuje wersji HIFI (kod 676) i HK (kod 688). Natomiast te głośniki w tylnej półce to w HK. Tak wynika przynajmniej z mojej wiedzy, który może być niepełna.

A głośniki pod siedzeniami masz wyciągnięte przez kogoś i tyle. Bo one są na bank w każdej wersji (różnią się pomiędzy wersjami ale są), nawet w podstawie.

Na głośnikach przy szybie 90 (trójkątne maskownice) na drzwiach kierowca i pasażera rozumiem nie masz napisu żadnego?



Tu masz schemat instalacji HIFI w F30. Góra rysunku to przód auta (schematycznie sa narysowane nawet drzwi.) widać na schemacie że nie ma głośników (w HIFI) w tylnej półce:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320i-lim/wiring-functional-info/functional-wiring-diagrams/03-body/speaker-hi-fi/L5ZfDk7Y

 

Nie ma żadnego napisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pomijając brak głośników mocno zastanawiająca jest dla mnie półka pod głośniki. Ewidentnie nie wyjechało z nią auto z fabryki.

Więc albo, wcześniejszy użytkownik zmienił HIFI na HK, albo jednak było jakieś buu z tyłu i została wsadzona jaka została. Nie wiem na ile pewny szakal jestes ze nic z tyłu się nie działo z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiłem temat, na USA zostawiali miejsce pod ewentualny montaż dodatkowych głośników.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jesli chciałbym cos polepszyć, to czy mozna wsadzić tam głośniki i poprowadzić do istniejącego wzmacniacza. Czy gra warta świeczki ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może ma ktos informacje jak podłączyć wzmacniacz mosconi 120.4 z wiazka quadlock tak, by zasilał przednie głosniki w drzwiach i subwoofery ?

Mam F31 z boczkami i glosnikami od HK, do tego kupiłem 2 suby Gladena pod fotele, wiązkę quadlock 4ch i wzmacniacz mosconi. Wiązką w standardowym trybie będzie zasilała wszystko glosniki 2 boczkach, więc kombinuje co przerobić by zasilić przod i basy


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony polecam wymiany głośników wysoko i średniotonowych (opcja HIFI) na Morel Hybrid 402. Większość osób będzie zadowolona ze zmiany i nie będzie wymieniała kolejnych komponentów za grube $$.


Jest to zmiana jakościowa, nie ilościowa. Na łupanie basem nie pomoże, ale możecie spodziewać się dużo lepszej jakości dźwięku (SQ). Komplet głośników wygrzewa się mniej więcej 80-100h, po tym czasie zagra to naprawdę dobrze.


Aha, w F30 wygłuszenie drzwi jest lekko na wyrost, głośniki średniotonowe grają powyżej częstotliwości, które potrzebują wygłuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.