Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pare pytan , otoz kupilem F31 - Wszystko ladnie i pieknie ale przy kupnie gdy wybieralem dodatkowe rzeczy stwierdzilem ze normalne car audio mi wystarczy... a jednak jest lipa... tzn nie jest najgorzej ale jednak potrzebuje cos mocniejszego.


Szukalem ale nie moglem znalesc dokladnych infomarcji jakie "stock" glosniki sa w mojej F31 dlatego prosil bym o infomarcje aby porownac przy kupowaniu lepszych.


Do tego chcialem zapytac , moze to glupio zabrzmi ale mam "boomboxa" od Sony (500 moc) moze da sie go podlaczyc w bagazniku jakos i polaczyc aby to gralo? :D


Do tego prosil bym o linki z najlepszymi glosnikami ktore wejda do mojej bmw (te pod siedzenia tez ofc) :P caly zestaw albo informacje.


I ostatnie pytanie : Moja Bmw ma dopiero 1k kilemetrow ale czasem zdarzy sie jak by... hmm takie pukniecie przy skrecaniu jak cofam albo nawracam jak by strzal ale taki lekki i przyzwoity ze tak to nazwe xD Co to moze byc ? To jest jest objaw "rare" ale jest i nie wiem czy sie martwic.


Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siemanko wszystkim, czy ma ktos moze schemat polaczen z wzmacniacza z zestawu HK??


Planuje upgrade audio, po dluzszych poszukiwaniach zdecydowalem ze na przod trafi zestaw Eton B100W + suby Audio System X200BMW PLUS EVO (ta mocniejsza wersja)

Mam tez wzmacniacz Pioneer GM-D8604 4 kanalowy akurat na suby + zestaw przod.

Do tego oczywiscie beda wytlumione drzwi matami, centralny glosnik odepne jak rowniez glosniki z tylnej polki

Na poczatek wzmacniacz chce podlaczyc pod seryjny HK wejsciami high input, wiem ze to nie najlpesze rozwiazanie ale musi starczyc tymczasowo poki nie wpadnie dodatkowa gotowka, planujue w pozniejszym czasie sprawic sobie Dsp Pioneer DEQ-S1000A i ogarnac wszystko jak nalezy


Potrebuje sie wpiac w seryjny wzmak w przednie wejscia na glosiki zeby pusicic syngal na wzmaka, rowniez glosniki z tylnej polki posluza jako sygnal do drugiego wzmacniacza ktorym bedzie prawdopodobie Hifonics Brutus BXX2400.1D i dwa suby Re Audio SXX10 w customowej skrzyni

 

Schematu musisz szukać na zagranicznych forach, nie jestem pewnien czy takowy widziałem. Największym problem związanym z modyfikacją HK jest fakt, iż dane między jednostką, a wzmacniaczem idą światłowodem, w związku z tym każda modyfikacja oznacza konieczność montażu drogiego interface.


Nie ma sensu tłumić drzwi matami, chyba że chcesz zmienić dźwięk zamykanych drzwi. Głośnikowi 100mm maty w niczym nie pomogą.


Z eliminacją głośników uważaj, żebyś nie stracił dźwięku z czujników parkowania, czy z telefonu...

 

Rozumiem, dzięki.

Czyli wychodzi na to, że głośniki pod fotelami są w obu przypadkach.

Szkoda, że w standardzie nie dają więcej bassów.

Nie wiem czy wymiana samych głośników coś by pomogła?

Da się jakoś ingerować poprzez bimmercode w to jak te głośniki grają?

 

Głośniki basowe i średniotonowe są w podstawowej wersji jak i HIFI. I na tym kończą się podobieństwa. Wersja HIFI posiada tweetery oraz wzmacniacz, głośniki podpięte są do wzmacniacza, wersja podstawowa posiada absurdalnie ustawiony equalizer, aby skompensować brak tweeterów, a głośniki podpięte są pod jednostkę centralną.

Bimmercode niczego nie zmienisz.

 

Witam mam pare pytan , otoz kupilem F31 - Wszystko ladnie i pieknie ale przy kupnie gdy wybieralem dodatkowe rzeczy stwierdzilem ze normalne car audio mi wystarczy... a jednak jest lipa... tzn nie jest najgorzej ale jednak potrzebuje cos mocniejszego.


Szukalem ale nie moglem znalesc dokladnych infomarcji jakie "stock" glosniki sa w mojej F31 dlatego prosil bym o infomarcje aby porownac przy kupowaniu lepszych.


Do tego chcialem zapytac , moze to glupio zabrzmi ale mam "boomboxa" od Sony (500 moc) moze da sie go podlaczyc w bagazniku jakos i polaczyc aby to gralo? :D


Do tego prosil bym o linki z najlepszymi glosnikami ktore wejda do mojej bmw (te pod siedzenia tez ofc) :P caly zestaw albo informacje.

 

Prześledź ten wątek, znajdziesz w nim odpowiedzi na swoje pytania. Mały hint: musisz wiedzieć jaki zestaw posiadasz: podstawowy, HIFI, HK. Od tego zależy co możesz osiągnąć.

 

I ostatnie pytanie : Moja Bmw ma dopiero 1k kilemetrow ale czasem zdarzy sie jak by... hmm takie pukniecie przy skrecaniu jak cofam albo nawracam jak by strzal ale taki lekki i przyzwoity ze tak to nazwe xD Co to moze byc ? To jest jest objaw "rare" ale jest i nie wiem czy sie martwic.


Dziekuje.

 

To pytanie należy zadać w inny wątku. Doprecyzuj jeszcze czy masz xDrive i skąd słychać ten dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy - pewnie nie ten temat, ale może poradzicie.

Otóż mam u siebie podstawowy zestaw grający - wystarcza, nie narzekam. Ale boli jedną rzecz.

Mianowicie:

Muzyka z radia głośność na ok 25% paska Jest ok

Muzyka przez BT, przez YouTube lub Spotify- no nie słychać i tak aby był ten sam poziom głośności to na paseczku muszę nastawić więcej niż jego połowę.


Ten typ tak ma, czy coś gdzieś muszę przestawić? Telefon pogłośniony na max. W służbowym aucie ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również jest różnica. Radio i muzyka z USB gra na jednym poziomie a BT trochę ciszej.

Nie wiem jak duża ta różnica bo nie mam żadnego paseczka jak zwiększam/zmniejszam głośność. :)

Ale chyba mniejsza bo mnie aż tak to nie wkurza. :wink:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najprostszy system audio i chciałem zmienić tylko głośniki w drzwiach na jakieś dwudrożne (nie mam możliwości założenia tw w trójkątnych osłonach k/lusterek), ale przeraziłem się tym co tu piszecie o absurdalnym ustawieniu equalizera, da się to jakoś przekodować? jak? A jeżeli nie to teoretycznie jak zamienię fabryczne średnio tonowe na jakieś "firmowe" np. Gladena albo uDimension też bez gwizdków to powinno być OK z tym fabrycznym equalizerem? Jeżeli nie to czegoś tu nie rozumiem...

Jeszcze druga kwestia to może banalne, ale jak zdejmujecie boczki drzwi? Już kiedyś potrzebowałem je zdjąć bo mi grzybki zamków stukały o otworki w czasie jazdy, ale poległem i okleiłem je dookoła czarną taśmą izolacyjną i jest spokój. Wiem jak je trzeba zdjąć oglądałem filmiki na YT, ale po odkręceniu wszystkich śrub te dolne zatrzaski tak mocno trzymały, że nie wiem jak niewyobrażalnej siły trzeba użyć żeby puściły i jednocześnie ich nie połamać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek kup zestaw ściągaczy do tapicerki - sporo pomoże i nic nie uszkodzisz.


W f31 zmieniłem głośniki na te z wersji hi-fi i sporo pomogło (pomimo braku wzmacniacza), a boczki z miejscem na tweeter kupisz najtaniej w ASO (wersja HK najtańsza i najładniejsza), wymiana banalna, szczególnie, że boczek i tak będziesz miał zdjęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam ściągacze, ale mimo to nie dałem rady... A jak zmieniłeś na te z wersji HiFi coś kodowałeś? Bo właśnie to mnie najbardziej zastanawia o co chodzi z tymi herezjami na temat nie możności ustawienia equalizera w jednostce centralnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tylko głośniki - fizycznie - i dołożyłem tweetery. Poprawa moim zdaniem znaczna choć do hi-fi, które mam teraz w G01 nie ma porównania oczywiście. Nic nie kodowałem i nie było equalizera, ale na pocieszenie powiem, że dokładnie taki sam zakres regulacji mam teraz w hi-fi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, a jeżeli chodzi o oryginalne ramki HK z ASO to mówicie o tym sklepie: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7323509-uszczelka-ramy-szyby-wewn-prze-lewa czy jest jeszcze bardziej bezpośrednie\taniej dojście do części?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz taniej to jedynie możesz spróbować szukać na alledrogo, ja swoje dwie wyrwałem za 120zl jak robiłem właśnie wymianę standard głośniki na hifi. Ale jakby nie patrzył w ASO cena nie duża.

Spróbuj tutaj:

https://allegro.pl/oferta/bmw-f30-f31-f80-listwa-oslona-drzwi-prawa-7259384-6822989385

Ja u nich kupowałem i ramki i głośniki, wyszło to stosunkowo tanio. Z tym, że dogadaj sie z nimi z ramkami, bo mi wysłali bez wygłuszenia tego trójkątnego, uważali że to jest element drzwi a nie ramki. A wygłuszenie to jest inne niż w tej chwili masz, bo musi mieć gniazdo na twiterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, a jeżeli chodzi o oryginalne ramki HK z ASO to mówicie o tym sklepie: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7323509-uszczelka-ramy-szyby-wewn-prze-lewa czy jest jeszcze bardziej bezpośrednie\taniej dojście do części?

 

Dokładnie takie coś, w używce często wychodzi drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozpoznać jaki typ systemu głośników mam w aucie?

Doszedłem do 8 strony w tym wątku ale jest do dla mnie trochę czarna magia, a chciałem coś poprawić w swoim F31 :mrgreen: i chciałem żeby mi ktoś tak w krótki żołnierskich słowach pomógł :)


czy kod wyposażenia z VIN S676 HiFi speaker system oznacza że mam HiFI system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, jeśli masz hi-fi to już powinno być w miarę ok, oczywiście można to poprawić, są dedykowane zestawy (gladen czy nawet ten zestaw dostępny w salonach BMW), jednak moim zdaniem podstawowym problemem trójki ogólnie jest hałas z zewn - wiec co z tego, że audio będzie się "darło" skoro i tak się to wymiesza z szumem lusterek itp.

Pytanie jest takie, czy nie lepiej pójść w stronę wyeliminowania hałasu z zewnątrz, gdzieś kiedyś widziałem jakiś patent do uszczelek drzwi, który coś pomaga, ktoś coś kiedyś mówił o wygłuszeniu nadkoli i komory silnika, można popracować nad szczelinami w nadwoziu, no i oczywiście stary patent z matami bitumicznymi.

No i źródło dźwięku - jak nie masz apple car play to bo bluetooth żaden system niczego raczej nie wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale na starszych systemach (taki miałem w F31) jest straszny spadek jakości (albo jak kto woli - gra słabo, tłucze się bas, piszczy sopran a muzyki nie słychać), w nowszych systemach (taki mam w G01, z apple car play) nie widzę różnicy między bluetooth a płyta CD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale na starszych systemach (taki miałem w F31) jest straszny spadek jakości (albo jak kto woli - gra słabo, tłucze się bas, piszczy sopran a muzyki nie słychać), w nowszych systemach (taki mam w G01, z apple car play) nie widzę różnicy między bluetooth a płyta CD

muzyka bluetooth gra porównywalnie do CD, nie ma takich objawów o jakich piszesz, najgorzej grają stacje radiowe. Pytanie co można poprawic w takim zestawie HIFI aby poczuć różnicę a nie kosztowało to 7K jak mi jedna firma zapropoonwała :shock:


"Głośniki Albo GLADEN one 2000zlalbo one extrim 2300zl

Do tego wzmacniacz MASCONI one 130.4 1700zl

Montaż glośników 600zl

Wytłumienie drzwi przednich 850zl

Instalacja prądowa do wzmacniacza 650zl

Wiązka głośnikowa 400zl

1.Przekodowanie hifi 250zl

2. Chyba ze robimy system na światłowodzie jak w logic 7 to moduł inkasowanie 1200zl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.