Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

jestem na etapie konfiguracji F30. Fabryczny zestaw audio to delikatnie mówiąc kaszana. Czy któryś z forumowiczów dokładał dedykowany zestaw Alpine?

Montowałem kilka zestawów Alpinie do F3x. Wg. mojej oceny, różnica względem bazowego STEREO jest od razu odczuwalna. Zestaw gra czyściej i wyraźniej. Jest też trochę więcej basu.

 

W porównaniu do OEM Hi-Fi wypada gorzej. Jeśli jesteś na etapie konfiguracji auta, to nie zawracaj sobie głowy zestawem Alpine. Bierz HiFi. Alpine jest dla osób, które mają już wyprodukowane auto z bazowym systemem STEREO i chcą nieco polepszyć dźwięk.

 

Dzięki wielkie. W takim razie pytanie czy brać fabryczne hi fi czy założyć gladen one po odbiorze samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

pisze z poznania.

 

Panowie mam normalne naglosnienie w moim BMW ktore gra baaardzo przecietnie.

 

chcialbym wymienic glosniki, natomiast nie chcialbym wszystkeigo rozbierac montowac wzmacniaczy etc.

 

czy sa jakies glosniki ktore mozna podlaczyc i ktore beda graly porzadnie. oczywiscie rozumiem ze nie bedzie baaardzo glosno, ale to ok, nie musza mnie sasiedzi slyszec ze sobie naglosnienie w samochodzie zmenilem.

 

poradzicie cos?

 

pozdrawiam

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , przestancie p...ieprzyc o walorach tych i tamtych systemow hifi , w trojce da sie sluchac audio , ale tylko na postoju , chyba ze uzywacie 3ki jako odskocznie od urzadzenia trzeszczacego ( czytaj zony ) to tak , reszta dyskursu jest bezcelowa chyba ze podniesie wasze ego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też powiem, nieprawda, tak jak kolega 2 posty wcześniej ;) Wczoraj odebrałem auto po zmianie audio, miałem podstawowy badziew i dopiero teraz jestem w pełni zadowolony z auta. Samo audio tak poprawia komfort, że niebo a ziemia. Może Ci co mają słabe audio narzekają głównie na słabe wyciszenie ;) ? dodatkowo wyciszałem nadkola przód i tył i wraz ze zmianą audio jestem zadowolony i zaczyna mi się jeździć komfortowo.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też powiem, nieprawda, tak jak kolega 2 posty wcześniej ;) Wczoraj odebrałem auto po zmianie audio, miałem podstawowy badziew i dopiero teraz jestem w pełni zadowolony z auta. Samo audio tak poprawia komfort, że niebo a ziemia. Może Ci co mają słabe audio narzekają głównie na słabe wyciszenie ;) ? dodatkowo wyciszałem nadkola przód i tył i wraz ze zmianą audio jestem zadowolony i zaczyna mi się jeździć komfortowo.

 

 

Rozumiem, że zmiana na duży plus? Mógłbyś podać specyfikację, co zamontowałeś? Trzeba było coś kodować? Jakie są koszty wyciszenia nadkoli?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , przestancie p...ieprzyc o walorach tych i tamtych systemow hifi , w trojce da sie sluchac audio , ale tylko na postoju , chyba ze uzywacie 3ki jako odskocznie od urzadzenia trzeszczacego ( czytaj zony ) to tak , reszta dyskursu jest bezcelowa chyba ze podniesie wasze ego :)

 

Trochę prawdy w tym jest. No po mieście do 80 km/h jeszcze jako tako. Powyzyej 100 km/h niestety szum opon i powietrza psuje całą zabawę w audio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też powiem, nieprawda, tak jak kolega 2 posty wcześniej ;) Wczoraj odebrałem auto po zmianie audio, miałem podstawowy badziew i dopiero teraz jestem w pełni zadowolony z auta. Samo audio tak poprawia komfort, że niebo a ziemia. Może Ci co mają słabe audio narzekają głównie na słabe wyciszenie ;) ? dodatkowo wyciszałem nadkola przód i tył i wraz ze zmianą audio jestem zadowolony i zaczyna mi się jeździć komfortowo.

 

 

Rozumiem, że zmiana na duży plus? Mógłbyś podać specyfikację, co zamontowałeś? Trzeba było coś kodować? Jakie są koszty wyciszenia nadkoli?

 

pozdrawiam!

 

Zdecydowanie na duży plus. Zakładałem to:

Głośniki: http://allegro.pl/show_item.php?item=6769131102

wzmacniacz: http://allegro.pl/show_item.php?item=6769164869

 

Te głośniki EVO to jakaś nowość, wcześniej były po prostu X200BMW Plus. Dodatkowo wyciszenie tapicerki boczków matami gladena, dopłaciłem za same maty około 250zł (poszło 3m2), montaż gratis, bo to wszystko przecież było ściągnięte. Dzięki temu zyskuje się separację dźwięku z zewnątrz. Nie umiem powiedzieć czy bez tego byłoby znacznie gorzej, wolałem zamontować, bo stwierdziłem, że to dość mały koszt w porównaniu z całością. Zdecydowałem się nad tą opcją, bo koleś powiedział, że nie ma sensu drzwi wygłuszać (blachy) tylko założyć te maty i chyba miał rację. Dla mnie dźwięk jest super, fajnie byłoby porównać jak to gra w porównaniu do HK, ludzie mówią, że gladen gra lepiej, a audio system lepiej niż gladen niby, ja sam nie wiem, bo ciężko mi porównać (nie miałem okazji), sam też nie jestem jakimś audiofilem.

 

Wyciszenie nadkoli przód/tył to 1500zł. Mogę pokazać fotki z wyciszenia nadkoli jakby ktoś chciał. Z montażu audio też jak facet mi dośle, może jutro.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to. Wg mnie i wg znajomego który ma podobny zestaw w e90 - gra to lepiej niz Harman Kardon fabryczny

 

http://allegro.pl/gladen-one-201-bmw-glosniki-do-bmw-instrukcja-i6768133986.html

 

http://allegro.pl/mosconi-gladen-one-120-4-z-procesorem-dsp-warszawa-i6755963373.html

 

mozna spokojnie kupowac na uzywce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze z mozliwych z tego wzgledu że z tego co czytałem nie pamietam dokladnie jest jakiś problem z podpieciem wzmacniacza gdyż nie zasila on wszystkich glosnikó po wymianie (chyba chodzi o tyle) i podobno w zwiazku z tym jest jakaś tragedia jeśli chodzi o pracę BONGów / dzwieku PDC - jest to temat znany na amerykanbskich forach.

 

 

Wg mnie najprostszy to wlasnie gladen ze wzmacniaczem mosconi i quadlockiem - wszystko jest plug and play, w f20 montowalem to sam - zajelo mi to kilka godzin ale banalnie proste.

 

ew. mozna zalozyc zestaw gladen one 201 bmw bez wzmacniacza i bez wymiany glosników pod fotelami - wtedy mamy mega czysty dzwiek ale niekoniecznie bardzo glosny -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autopark a znasz jakąś tańsza opcje wzmacniacza jak Mosconi ?

 

Tu masz alternatywe :8)

https://www.google.pl/search?q=WZMACNIACZ+FOCAL+FD4.350+MA%C5%81E+WYMIARY+4+KANA%C5%81OWY&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi-l4zS7prTAhVFFCwKHXOMAggQ_AUIBigB&biw=1366&bih=623#imgrc=J_OL5p7bzQD-zM:

Plusem jest to że mieści się w seryjnym miejscu oryginalnego wzmacniacza :mrgreen:

Sprawdzone w praktyce. :mrgreen: :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jaki wzmacniacz ja mam, wydaje mi się, że wystarczy jeśli ktoś nie ma wymagań z kosmosu, jest to wzmacniacz z wysokiej serii. W dodatku montaż wzmacniacza mam pod tylną półką, w ogóle nie przeszkadza i się nie grzeje, bo jest cyfrowy i ma "przewiew". Załączę fotkę w najbliższym czasie jak ktoś chce zobaczyć.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie wiem, bo to robiła firma specjalizująca się w audio, wiem na pewno, że nie wyciągali nawigacji/radia ani nic z deski rozdzielczej, bo nie ma takiej potrzeby. Wymieniali głośniki w drzwiach, pod fotelami, więc musieli kable na pewno w progach puścić do bagażnika do wzmacniacza, a sam wzmacniacz do akumulatora, wiadomo. Kodowania też żadnego nie było, bo nie ma potrzeby. Mam tez zapewnienie, że jak będę chciał wyjąć ten sprzęt i wstawić znów fabryczny to nie będzie z tym problemu. Teoretycznie mogę sprzedając auto wziąć to audio i zamontować w kolejnym BMW i to mnie cieszy, jeśli trafi się kupiec, który będzie obniżał mi cenę auta, a na audio mu nie zależy to mam drogę otwartą, bo to jednak trochę kasy kosztowało.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z góry zaznaczam iż ten wątek nie jest przeznaczony dla audiofilów tylko dla przeciętnych konsumentów muzyki :8)

 

nie jestem audiofilem :cool2: W moim samochodzie mam standardowy zestaw audio czyli z tego co się orientuje 4 głośniki, para z przodu i para z tyłu. Po zmianie ustawień basy- max, wysokie tony - max zestaw gra jak na moje potrzeby przyzwoicie (wiem, wiem tragedia :8) ).

 

Pytanie do kolegów jest następujące. W jaki sposób można dokonać tuningu tego zestawu (w najprostrzy z możliwych sposobów) czyli bez wymiany wzmacniacza czy jego dodaniu tak aby poprawić jakość dźwięku. Zupełnie mi nie zależy żeby na starość być zupełnie głuchym wiec muzyki słucham w granicach rozsądku :mrgreen:

 

Wariant 1

wymiana 4 głośników na inne? Poprawi się coś? Lepsze basy czy wysokie tony? Czy po podłączeniu innych głośników system to wykryje i może być jakiś problem? :shock:

 

Wariant 2

dodanie do standardowych głośników dodatkowych. Np wysoko tonowe i/lub niskotonowe pod siedzenie? Czy to się da zrobić bez dodatkowego wzmacniacza? Wysokie tony chyba tak, a niskotonowe?

 

Wariant 3

Wymiana standardowych głośników + dodanie dodatkowych głośników jak w wariancie 2.

 

Pytanie dodatkowe. Pod siedzeniem przednim jest chyba miejsce na głośnik basowy? Czy tam jest pociągnięta jakaś instalacja również? Pewno nie :8)

 

Z góry wszystkim dziękuje za informację o rozbudowie systemu przez dodanie dodatkowego wzmacniacza czy jego wymiany. To już zostało wielokrotnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że zestaw podstawowy audio to 6 głośników: 4 średniotonowe w drzwiach oraz 2 niskotonowe pod przednimi siedzeniami. Brak jest dedykowanego wzmacniacza.

 

IMHO najprostszym tuningiem jest dodanie dwóch tweeterow w przednich drzwiach. Trzeba wtedy kupić uszczelki do drzwi w wersji HiFi czyli z maskownicami tweeterów oraz dobrze jest dokupić dwa głośniki średniotonowe do przednich drzwi też od wersji HiFi tak, żeby miały wyjście na tweetery. Bez tego też się obejdzie tylko trzeba przerobić podłączenie tych średniotonowych żeby można było do nich podłączyć tweetery. Oczywiście tweetery od zestawu HiFi też trzeba kupić - one mają już filtr częstotliwości wiec jest git.

Taki tuning sprawia, że audio gra już bardzo porządnie - na poziomie Audi.

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej ma rację co do tego ile głośników jest. Maskownice (trójkąty) dokupiłem z HK w ASO, bo były tańsze niż te z HiFi, są takie same tylko mają napis, bez różnicy tak naprawdę. Za sztukę się płaci koło 120zł, więc nie jest źle, bo słyszałem, że do innych modeli chyba mogą nawet 300zł kosztować.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.