Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podłącze się pod temat:

 

również rozważam wymianę audio i pomóżcie co zdecydować:

Gladen One w komplecie tylko tu nie ma wzmacniacza:

http://allegro.pl/gladen-one-201bmw-f30-f10-e60-e90-montaz-wroclaw-i5305132192.html

 

czy może lepiej Alpine BMW dedykowany i tutaj mamy wzmacniacz w komplecie

 

czy może jeszcze coś polecicie?? może jakiś wzmacniacz do gladena tylko jaki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

alpine ma wade fabryczna o ktorej piszą szeroko na amerykanskich forach, przez to ze glosniki tylne nie sa podpiete do wzmacniacza od tego zestawu a jako ze one obsluguja gongi od PDC są jakies problemy z dzwiekami PDC (z tego co pamietam sa tak ciche ze nic nie slychac i nie da sie podglosic). nie polecam

 

bierz gladena bez wzmacniacza bedzie super (lepiej niz hifi gorzej niz harman - ale tylko glownie jesli chodzi o GŁOŚNOŚĆ i basy bo czystosc bedzie swietna) lub ze wzmacniaczem mosconi wtedy bedziesz mial cos miedzy HK a Bowers&Wilkins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLADEN bez wzmacniacza jest pomiędzy Hifi a HK

 

GLADEN na wzmacniaczu to rozwala HK

 

Możesz oczywiscie kupić HK ale pamietaj że zestaw HK w F30 ma jak dobrze pamietam 13 głośników - nie wiem jak chcesz to zretrofitować, zwłąszxcza glosnik na desce rozdzielczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi całkowity demontaż deski i wykonanie otworu na głosnik.

Poza tym również perforacja tylnej półki nad bagażnikiem, bo tam też wchodzą głośniki, boć zakup półki do HK z demobilu.

Tak czy inaczej sporo roboty lub wzrost kosztów jakby ktoś chciał wymieniac półke i deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje montażu całego systemu, tylko zestawu odseparowanego przedniego zamiast fabrycznych głośników, konkretnie myślałem o tym: http://allegro.pl/bmw-glosniki-glosnik-top-hifi-9169690-9184794-i6087784344.html . Nie wiem po prostu czy kupić zestaw HiFi, ten HK czy jakiś inny, niefabryczny typu Gladen, Eton, Focal, Ampire, Rockford Fosgate czy udimension. W każdej opcji (póki co) nie przewiduję dodatkowego wzmacniacza, ma być szybko i łatwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo z wlasnego doswiadczenia, wymiana glosników przednich i dołożenie tweeterów to powiedzmy tak 30-45min na jedne drzwi.

 

wymiana głośników pod fotelami to powiedzmy 20-30 minut na stronę

 

jeśli zakupisz wzmacniacz MOSCONI z dsp i do tego okablowaniem quadlock to podpięcie będzie Plug and Play a dodatkowo ten wzmacniacz będzie obsługiwał opcje podłączenia go do komputera i wgrania do niego ustawien dzwieku przygotowanych przez firme gladen / mosconi konkretnie pod wnetrze bmw f30

 

ludzie zmieniają kable jeszcze - ale nie ma koniecnzosci.

 

koko - gladen nie jest niefabryczny - jest to hmm jak BMW ALPINA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jak się montuje wzmacniacz? Domyślam się, że w bagażniku jest gdzieś na niego miejsce (mam kombi), ale jak z kablami? Czy jest tam już coś wyprowadzone czy muszę ciągnąć kable od radia, przerabiać, podpinać zasilanie do aku - czyli wszystko co czekałoby mnie w przypadku typowej przeróbki w starszych samochodach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiem chyba wszystko - łudziłem się, że odkręcę kilka plastików, znajdę kostkę, podepnę i będzie po temacie. Zestaw Alpine też wymaga trochę pracy więc zostanę chyba póki co przy wymianie samych głośników, a lepszy zestaw audio zamówię już po prostu w kolejnej, pewnie G20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam Gladena. Mam tweetery I średniotonowe 10 cm, całość na zwrotnicy. Nieco wygłuszyłem drzwi.

W stosunku do Stereo - dzień do nocy.

 

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=997859&highlight=gladen

 

Ostatni post jest mój, jest kilka zdjęć pokazjących z jakimi nieopisanymi wcześniej na forach problemami ja sie spotkałem.

 

Wzmacniacz Mosconi One 120.4 DSP i niskotonowe 20cm leżą na półce I denerwują... Zaciąłem się bo kuppiłem QUADLOCK 4 kanałowy (w cenie wystarczającego ale niedostępnego 2 kanałowego) i teraz zastanawiam się czy nie stracę tylnego kanału w drzwiach zasilanego z radia (bo zabiorę sygnał z radia przez Quadlocka do kanału lewy/prawy tył których nie zamierzam użyć, bo będą do zasilania subów pod fotelami).

 

Ponadto nie rozumiem dlaczego wszyscy kupują dodatkową pentlę tzw. Quadlock loop. Niby ma zapewnić kontynuację sygnałów pod Bluetooth. Myślę że to dotyczy tylko systemów z dołączanymi do radia zewnętrznymi modułami np. Bluetooth. Ja mam wszystko w radiu HU_Entrynav, podłączone bezpośrednio wtyczkami do radia (nie przez kostkę ISO)...

 

A tak naprawdę to jak dożyję do urlopu to I tak będę rozkręcał i montował metodą prób i błędów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje F30 jest na gwarancji. Serwis BMW w Poznaniu daje opcję montażu tylko zestawu Alpine Kit. Wycenił ten zestaw na 2600 zł + 2600 zł montaż, czyli łącznie 5200 zł... :roll:

Trzeba było brać Harman Kardon przy konfigurowaniu :mrgreen:

 

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/03_1312-system-hifi-alpine/vK639139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.