Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

tak, ale na starszych systemach (taki miałem w F31) jest straszny spadek jakości (albo jak kto woli - gra słabo, tłucze się bas, piszczy sopran a muzyki nie słychać), w nowszych systemach (taki mam w G01, z apple car play) nie widzę różnicy między bluetooth a płyta CD

 


Carplay idzie po wifi a nie po BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możliwe, że po wi-fi, w każdym razie ja widzę różnicę na plus. Ogólnie rzecz biorąc miałem kilka BMW, jeździłem też wieloma, ale nie pamiętam, żeby w którymkolwiek było fajne nagłośnienie, miałem natomiast kiedyś bardzo bogatą wersję Volvo V50, i poza tym że auto ogólnie było jednym wielkim nieporozumieniem, to grało jak żadne inne. O ile w starych BMW słabe granie rekompensował dźwięk R6, o tyle w nowych z dieslem już trochę brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z kosmosu...

A o co chodzi z tym:

1.Przekodowanie hifi 250zl

Bo wygląda na ściemę i wyciąganie kasy za nic, dopiero co ktoś tu pisał, że po zmianie głośników standardowych na dzielone dwudrożne i nic nie robił i jest OK...

Jeżeli faktycznie coś się koduje to w którym module i jaki wpis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z kosmosu...

A o co chodzi z tym:

1.Przekodowanie hifi 250zl

Bo wygląda na ściemę i wyciąganie kasy za nic, dopiero co ktoś tu pisał, że po zmianie głośników standardowych na dzielone dwudrożne i nic nie robił i jest OK...

Jeżeli faktycznie coś się koduje to w którym module i jaki wpis?

 


nie wiem :) ale jak mam hifi to chyba nie będzie większego sensu ładować ten zestaw gladen.

Generalnie byłem przekonany że mam zwykłe stereo bo marnie to hifi gra :) nie chcę nawet myśleć jak gra zwykłe STEREO :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak źle z tym stereo nie ma co popadać w histerię :) zapewne "zwykły" człowiek nawet by nie zauważył... Ale ja planuję coś doposażyć tanim kosztem, bo nie chcę robić wielkiej rzeźby ze wzmacniaczem. Ale nikt nie chce mi powiedzieć czy te u-Dimension http://caraudio24.pl/u-dimension-proz-comp-4b---glosniki-do-bmw,ud-524,pk287,p5677,PL będą OK (wielkość)? :cry2: :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę nawet myśleć jak gra zwykłe STEREO :mrgreen:

Nie myśl Lester... mam tą wątpliwą przyjemność korzystania z stereo w moim F31.

Skoda Fabia mojego ojca gra lepiej. :duh:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej doloz 300 i kup to:



https://allegro.pl/oferta/bmw-e60-e61-e90-e91-audio-system-x200bmw-evo2-hifi-6995950774


subwoofery nie wymagają wzmaka bo sa 3 omowe wiec zagrają pod fabrycznym radiem na pewno lepiej niż seria

 

No nie wiem tu piszą, że X200 są nie za bardzo... https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=92&t=265673

Poza tym subów pod fotele nie warto wymieniać bo wiele nie pomogą - miejsce jest beznadziejne (nie tylko moja opinia). Na aukcji piszą o polecanym wzmacniaczu? Nie planuję kupować, więc nie wiem czy to dobry wybór, za to dodają ramki na tw, ale też bez konkretów do jakiego modelu auta czy F30 czy całe czy tylko mały trójkąt bez uszczelki okna? Jak tak to lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest sens i czy przyniesie to efekt lepszego dźwięku zmiana samych głośników w drzwiach oraz dołożenie tweterów?Mam okazyjnie do kupienia zestaw Audio System X200 MK2?

Subwoofery zostaną w oryginale.

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz taniej to jedynie możesz spróbować szukać na alledrogo, ja swoje dwie wyrwałem za 120zl jak robiłem właśnie wymianę standard głośniki na hifi. Ale jakby nie patrzył w ASO cena nie duża.

Spróbuj tutaj:

https://allegro.pl/oferta/bmw-f30-f31-f80-listwa-oslona-drzwi-prawa-7259384-6822989385

Ja u nich kupowałem i ramki i głośniki, wyszło to stosunkowo tanio. Z tym, że dogadaj sie z nimi z ramkami, bo mi wysłali bez wygłuszenia tego trójkątnego, uważali że to jest element drzwi a nie ramki. A wygłuszenie to jest inne niż w tej chwili masz, bo musi mieć gniazdo na twiterka.

 

Pisałem do nich pytanie o te wygłuszenia (

) i nie mają. Oryginalne już nagle jak potrzebuję 157 sztuka... A może można kupić same te wygłuszenia, zna ktoś numer części? Film ustawiony na minucie z wygłuszeniem o które mi chodzi.

A czy te trójkąty bez miejsca na tweeter, też mają takie wypełnienia? Może można dociąć jakoś i będzie po problemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autopark mają wygłuszenie ale inne. Jest pełne bez gniazda na tweeter i na kabel. Robić to gniazdo powiem ci IMHO trochę za duża rzeźba żeby dobrze spasować do okrągłego tweetera, pomimo tego, że to miękki materiał.

O ile dobrze pamiętam wygłuszenia te nie mają swojego numeru, żeby mozna było je oddzielnie kupić. Jest nabity numer ten sam co na ramce.

Tutaj poniżej macie to wygłuszenie. Wersja bez głośnika jest prawie bez wycięć. Można próbować się bawić. Na ebayu sprzedają te wygłuszenia razem z tweeterem za ok. 30E.


Od strony blachy drzwi:

rKICZ3SMNj2fW1hOEpacPLS4ZqNwDVWR97aRIsBKpr3hMpMq6-vdPvOnrASDDZsl-qITkA7nguKGxl0Kz7wdMQwr99IQEelyrHROY53R0On9XhXE8LnlOaqhVeZwcA4JMvGMfTKRXwIPmlVme0otJEcxTMGobcWAcVc9s8JJMjOVO4StEu4hgs2ctYu3myiIlsjeKr0C8TXJcWJCGogc5iZgkSk1YHVBZEcujh07cUVjV4vpIM2jv3cCEF4_36NiGoYXwYKWyWMPqVh0EHt3ojU3amDLNxKnzNnUvOPOMZNe90qhY2MEJL3ZthzxlgSCqjphWhXnTX9tQp2RKkR1emPMWlqSkNVyMeI0uaa19AITdqsYLBJDQE9zCp6Aut7Y38qjxwtf-qy8W1mPlWooKw1IEPxmNLhwTspNeuVzUMkhXVy1-Rqn52lX8A8dC3OodCBscektfY4YbZOjazJ_d3gZgGjBzMqPAl9S_5qRp2My-uIp2gELYIx1lHYNq6O_RDawRcwM2dt94C1NWVuT7gioriYYi3FxsWzo5_3RgtDKnwjrBpep4qVQ1PFIqou9MIN3NbRHypBiCOZv0c2_Ap_eg15GPFWnQWwwT-eRoZ0lAIM930wbP9ia1u9cqHMX3gMt4wUS3z9hVoDLXhhI3p2oz3M7NMJH8DZBD91A72DHOV0h5TOiuporWomXdnoPqkrfoHmamYWQerye8tvwg6gFDabXA74Trkv_Ug=s0-l75-ft-l75-ft


Od strony głośnika (wnętrze auta):

s-l1600.jpg


Wygłuszenie w wersji bez tweetera (standard):

100493245.jpg?t=1562350029

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw hifi wypuszcza sygnal na wzmacniacz zbalansowanym RCA 4V. Do tego ustawienia dzwieku realizuje wzmaniacz.

W Twoim przypadku oznacza to same plusy:

- dostajesz sygnal low level -> mniejsze znieksztalcenia, bo sygnal nie jest wzmacniany przez koncowke mocy w jednostce centralnej

- brak korekcji na sygnale wypuszczanym z radia -> hifi posiada tweetery, wiec sygnal wychodzacy z jednostki jest plaski w swojej charakterystyce

 

 

czy ktoś jest mi w stanie pomóc? jakiej wiązki użyć mieć taki sygnał zbalansowany? Chce podłączyć Mosconi 4 kanały z DSP zbalansowanym wyjściem z jednostki NBT. Mam podstawowy system audio zmieniony kodowaniem (Base->Hi-Fi). Co dokupić? co jeszcze przekodować? Albo co pociąć i gdzie sie wlutować :) tak bym nie musiał go podpiąć za pomocą wysokonapięciowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytuje sie bo juz sam nie wiem. Chciałem dokupić taka wiązkę https://gladenmosconi.co.uk/product/mosconi-plug-play-harness-quadlock-2ch Sprzedawca poinformował mnie, że choć ma wyjście RCA to nie jest ono niskonapięciowe. A za wszelką cenę chce uniknąć innego rozwiązania. Jak to z tym jest?


Narazie przekodowane mam na hifi. I nadal gra a wzmacniacza nie mam. Ta wiązka dostaczy mi do wzmacniacza sygnał wysokonapięciowy bo niby jak to teraz miało by grać jak by po przekodowaniu były wyjścia zbalansowane.


Wytłumaczy mi ktoś to? Bo w pinoutach quadlocka nie widze dodatkochyw pinów do wyjścia liniowego. Wiec rozumiem ze kodowanie wyłącza wzmacniacz zamieniając na zbalansowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jest mi w stanie pomóc? jakiej wiązki użyć mieć taki sygnał zbalansowany? Chce podłączyć Mosconi 4 kanały z DSP zbalansowanym wyjściem z jednostki NBT. Mam podstawowy system audio zmieniony kodowaniem (Base->Hi-Fi). Co dokupić? co jeszcze przekodować? Albo co pociąć i gdzie sie wlutować :) tak bym nie musiał go podpiąć za pomocą wysokonapięciowych

Dopytuje sie bo juz sam nie wiem. Chciałem dokupić taka wiązkę https://gladenmosconi.co.uk/product/mosconi-plug-play-harness-quadlock-2ch Sprzedawca poinformował mnie, że choć ma wyjście RCA to nie jest ono niskonapięciowe. A za wszelką cenę chce uniknąć innego rozwiązania. Jak to z tym jest?


Narazie przekodowane mam na hifi. I nadal gra a wzmacniacza nie mam. Ta wiązka dostaczy mi do wzmacniacza sygnał wysokonapięciowy bo niby jak to teraz miało by grać jak by po przekodowaniu były wyjścia zbalansowane.


Wytłumaczy mi ktoś to? Bo w pinoutach quadlocka nie widze dodatkochyw pinów do wyjścia liniowego. Wiec rozumiem ze kodowanie wyłącza wzmacniacz zamieniając na zbalansowane?

 

Czy zauważyłeś różnicę w brzmieniu po przekodowaniu Base na HIFI?

Czy dołożyłeś już tweetery?


Nie miałem w ręku jednostek, ani Base, ani HIFI, także nie wiem w jakie wyjścia są wyposażone. Tak jak pisałem, w Base sygnał idzie wprost z jednostki do głośników (sygnał hi-level).

Zbalansowane wyjście RCA na pewno jest w jednostce HIFI. W tym przypadku QuadLock wpinasz w koniec przewodu po stronie wzmacniacza (bagażnik). Ale... Przewód Quadlock ma również drugą kostkę, która wygląda na taką, którą można wpiąć bezpośrednio w jednostkę.


Na Twoim miejscu wyjąłbym Twoją jednostkę Base i sprawdził, czy nie ma innych wyjść niż te, w które masz obecnie podpięte głosniki - stawiam orzechy przeciwko dolarom, że nie.. ale warto się upewnić.

Następnie kupujesz jednostkę HIFI, instalujesz, podpinasz QuadLock, przeprowadzasz przewód przez całe auto, instalujesz wzmacniacze, a na koniec podpinasz głośniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest sens i czy przyniesie to efekt lepszego dźwięku zmiana samych głośników w drzwiach oraz dołożenie tweterów?Mam okazyjnie do kupienia zestaw Audio System X200 MK2?

Subwoofery zostaną w oryginale.



Jestem wlasnie po wymianie glosnikow w drzwiach+tweeter z podsawowej audio na HK i musze powiedziec,ze roznica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy zauważyłeś różnicę w brzmieniu po przekodowaniu Base na HIFI?

Czy dołożyłeś już tweetery?

 

Tak m100 evo. Drzwi i dołożyłem tweeta. Po kodowaniu nie ma podbić jest lepiej napewno bok nie ma darcia ryja. Dla mnie na plus. Dynamika jest gorsza napewno ale za to wiecej szczegółów. Bedzie wzmacniacz wroci do normy.


Z tego co sie zorientowałem to dwie opcje

Pierwsza jest taka, ze po wysokim wpinam sie do mosconiego


Druga wyprowadzam jednostki głównej niezbalansowane RCA i przez coś puszczam i dopiero zbalansowane do mosconiego


U mnie jest jeszcze opcja trzecia która mnie pozbawi całkowicie prawie ori systemu tz radia cd nawigacji ori.

Mam androida pod, ktorego podpiełem DAC. Z niego do wzmaka bezpośrednio zbalansowane. Z tego rozwiązania bym był najbardziej zadowolony tylko nie miał bym dźwięku z radia ale najlepsza jakość w Androidzie


Na pewno wszystko przetestuję i jak kogoś bedzie cos interesować to się podzielę spostrzeżeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.