Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Już jestem po akcji serwisowej - wymiana chłodnicy EGR.

W BMW Auto Fus wymiana trwała 4 godziny, bo auto było rozgrzane po trasie.

Zarejestrowałem się tydzień wcześniej, więc nie czeka się miesiącami. Części ponoć mają od ręki.

Wymiana chłodnicy EGR, jakieś zaworki, czujniki, osłona oraz aktualizacja oprogramowania.

Przy okazji zażyczyłem sobie serwis olejowy + filtry (oczywiście odpłatnie)

Auto zostało również sprawdzone pod kątem mechanicznym.

U mnie jest już trzecia chłodniczka, bo w 2019 raz już była wymieniona na akcji BMW w Niemczech. Ale tamte modele widać również były wadliwe.

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń po serwisach w sąsiednich miejscowościach w takim razie... No chyba że 500 km do Białegostoku nie boli.

Widziałem zdjęcia wypalonych kolektorów dolotowych, to nie są sporadyczne przypadki. Auta nie zapalają się od razu. Najpierw kolektor się topi, potem może dojść do zapłonu.

Mi w 535d (N57) zrobili.

Dla N47 ponoć zaczyna się akcja z łańcuchami rozrządu, ale najpierw niektóre serie.

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może nie warto jechać aż 500km ale warto sprawdzić w innym pobliskim serwisie. Ja ogarniałem to już w grudniu jeszcze przed świętami i czekałem chyba mniej niż dwa tygodnie.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod akcji przywoławczej: 0032420300

Co to za akcja?

 

Na tyle na ile się dokopałem to podobno to update softu, jednak serwisy nie udzielają konkretnej odpowiedzi na ten kod i dochodzą mniemania że to akcja związana z układem airbag. Podobno jednemu gościowi zabrali auto na dłuższy okres i po wszystkim nawet nie powiedzieli konkretnie co zrobili. Jednak są to informacje ze słabych źródeł tzn z różnych komentarzy ze stanów i niemiec i śmiało można nazwać to jedynie teorią, moze ktoś wie konkretnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wymiana chłodnicy EGR, jakieś zaworki, czujniki, osłona oraz aktualizacja oprogramowania.

Jakiego oprogramowania?

bo zaczynam się zastanawiać czy powinienem pójść sprawdzić czy tak samo przyspiesza, jak przed akcją

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po akcji serwisowej chłodnicy EGR. (Irlandia)

Teraz ładnie się błyszczy. Nawet wężyki dali nowe. Na obejmach są kolorowe kreski. Pewnie rodzaj plomby.

Mam fakturę na tę usługę. :)


Ale akcja objęła też panewki na wale korbowym. Z tego też powodu pobyt w ASO się przedłużył i ze względu na oczekiwanie na części.

Przed wykonaniem usługi w rozmowie (kobieta przy telefonie) była wzmianka o wymianie panewek na 6 cylindrze.

Po wykonaniu usługi na fakturze nie zostało to wyszczególnione zasłaniając się tym że dodatkowo zbyt wiele drobnych czynności zostało wykonanych więc zostało to naniesione tylko w ich archiwum.

Mam mieszane uczucia bo ostatnio często przebywam na innym warsztacie i zdarza się że przyjeżdżają samochody które są po wymianie np. olejów i filtrów. Prócz pieczątki z ASO w książce serwisowej żadnych innych śladów usługi w aucie nie ma.


Obawiam się że w moim przypadku jest podobnie. Nie widać śladów odkręcanych śrub zawieszenia. Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej na ten temat? Da się miskę olejową zdjąć bez ruszania zawiasu?

Większość śrub jest pod osłonami. Wyglądają jak nowe. Powiedzmy że przy umiejętnym posługiwaniu się kluczami okaleczenia śrub idzie uniknąć.

Silikon na styku miski olejowej i bloku silnika wygląda świeżo i równiutko położony. Jakby fabrycznie. Ale nie mam już teraz możliwości porównania jak ten silikon wyglądał wcześniej. Jest miękki. Możliwe że ma stale taką konsystencję.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie odebrałem samochód po ponownej akcji serwisowej na chłodniczkę EGR. Pierwsza miała miejsce w 2020 roku i wymieniali tylko chłodniczkę egr teraz w komplecie razem z zaworem EGR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nadal czekam....Bawaria Katowice, zarejestrowałem się...uwaga 23 stycznia....pisałem co dalej zero odzewu...nie dość że auta coraz gorsze to obsługa serwisowa również, chyba trzeba pomyśleć o innym samochodzie :mrgreen:

 

Ja jeszcze dłużej czekałem (IRL) bo od grudnia do marca. W tymże czasie nalegałem pisemnie i telefonicznie na wcześniejsze przyjęcie. Na obiecankach się skończyło nastał marzec.

Najgorsze jest jednak to że miały być jeszcze panewki wymienione na wale. Bez odkręcania miski olejowej jakąś tylko sobie znaną metodą uznali że panewki są w porządku. I muszę wierzyć na słowo. :lol:

Czyli panie i panowie... widać że ogólnie poziom usług obniża loty. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. :wink:

https://epoznan.pl/news-news-136692-poznanski_dealer_bmw_zglosil_wniosek_o_upadlosc

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jak ja czekałem i brakowało jakiejś części do kompletu, to po informacji, że auto wyświetliło komunikat o niskim stanie płynu chłodzącego miałem umówioną wizytę na następny dzień. Spróbujcie :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.