Skocz do zawartości

Zmiana AUX na AUX/USB w e90


Peszko

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Twoje radio ma wejście USB (takie białe okrągłe z tyłu) to należy dokupić kabel oraz gniazdo AUX/USB do podłokietnika. Po tym zabiegu potrzebne będzie jeszcze małe kodowanie. W obecnym radiu masz bluetooth?

niema z tyłu żadnej okraglej wtyczki tylko kostka do radia i nic pi za tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam. Jakiś czas temu odmówił mi współpracy moduł MULF (nr kat 84.21. 9 - 123290-01). Znalazłem na allegro identyczny, ale niestety okazał się niesprawny. Zdecydowałem się zatem na naprawę. Wysłałem do firmy na Śląsku i po kilku dniach powrócił naprawiony, ale nie wiem czy w 100%, bo co jakiś czas się zawiesza, co jest dość kłopotliwe, bo zwykle dzieje się to wtedy gdy jest potrzebny. Dodatkowo, nie działa system komend głosowych i odczytywanie numerów telefonów zapisanych w pamięci telefonu, no i ma wpisany inny niż mój nr WIN. Jako, że nie mogę znaleźć identycznego, czy da się zastąpić go innym (z innym numerem katalogowym). Zadowoli mnie nawet jeśli będzie działać tylko funkcja zwykłego odbierania połączeń, czyli bez tych funkcji, które i tak teraz nie działają. Przy okazji jako, że nie mam gniazda USB jeśli kupię moduł MULF2 z funkcją USB, co jeszcze trzeba dokupić aby uruchomić tę funkcję - oczywiście poza samym gniazdem USB/Aux. Czy ktoś robił taka przeróbkę?

 

Pozdr. ZW.

Edytowane przez multilab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zainstalować mulf 2 musisz kupić gniazdo aux/usb ,kabel do usb ,hub usb(chociaż niektórzy piszą żę nie trzeba bo to jest rozgałeżnik ),złącze do mulf 2 bo stare jest białe a nowe jest niebieskie i ma inne wyciecia . Potem zostaje kodowanie i po sprawie.

 

Sam bede teraz zakładał Mulf2 ,tylko umnie jest inna bajka bo nie mam instalacji pod mulf i wszystko musiałem kompletować :

Mulf2 high svs,

wiązka i swiatłowody ,

Antena bluetooth,

gniazdo usb/aux,

kodowanie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam w bagażniku zamontowany moduł MULF2 HIGH i chciałbym się dowiedzieć do czego on w zasadzie służy. Słyszałem, że jest on odpowiedzialny m.in. za USB i BT.

Mam w podłokietniku złącze USB i AUX, które nie działają (w USB jest zasilanie, ale muzyki przez to nie odtwarza)- co jest potrzebne, żeby działało odtwarzanie muzyki przez USB.

Co do Bluetooth to to samo pytanie- co jest potrzebne, co trzeba dokupić , żeby to działało.

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem że wg VIN'u masz 6FL w wyposażeniu? Może z pendrivem coś nie tak (nie ten system plików lub coś innego).

 

Co do BT to jest opis na tym forum (usera SantaCruz bodajże) i sporo opisów na zagranicznych, osobiście byłem w podobnej sytuacji (było 6FL, nie było BT). Całość jest bardzo łatwa do zrobienia, za jakieś 300 zł (najdroższa sprawa to mikrofon) zrobisz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam!

ja również korzystałem z usług w/w firmy. Wysłałem MULF-a , a oni wgrali nowe oprogramowanie . Po instalacji niby łącze się z telefonem , mogę dzwonić i odbierać połączenia ale:

Dodatkowo, nie działa system komend głosowych i odczytywanie numerów telefonów zapisanych w pamięci telefonu,
no i tu mam ten sam problem co kolega Multilab.

Wiem że w module BT mam wpisany inny VIN, teraz nasuwa mi się pytanie czy jeżeli nadpisze prawidłowy VIN( mojego samochodu) to rozwiąże ten problem.

Jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie a mianowicie po wyborze kontaktu z telefonu na wyświetlaczu pojawia się pełna nazwa kontaktu ( tak jak mam zapisane w telefonie). :shock:

 

Proszę o pomoc jak do tego się zabrać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
A czy pojemność pendrive'a podłączonego do gniazda w podłokietniku ma jakieś znaczenie - chodzi mi o to czy jest jakaś górna granica GB powyżej której pendrive nie jest obsługiwany?

 

Dla entuzjastów:

http://www.m3post.com/forums/showthread.php?t=569530

 

Wchodzi na to, ze pojemność urządzenia nie jest problemem - problem jest jego szybkość (chodzi o czas na indeksowanie plików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam mam pytanie mam mulfa 1 w e60 taki jak na foto oraz kable, jesli chciał bym podłączyć mulfa 2 high basic to jest to kestia zmiany tej bialej wtyczki na niebieską podlaczenie kabla usb i zakodowania czy cos jeszcze trzeba ciagnać jesli juzm mam mulfa 1 na swiatłowodzie ????? huba nie potrzebuję wystarczy mi usb w podłokietniuku zamontować.

 

http://images68.fotosik.pl/425/96b1820df93635f4gen.jpg

 

http://images69.fotosik.pl/426/f839a818390bbdc3.jpg

 

http://images66.fotosik.pl/425/df3cef05c7ed2107gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to tylko tyle .Haba nie musisz podłączać ,kodowanie to wpisanie klucza do vo $6FL (do CAS i FRM ) potem proces car na cały samochód . VIN możesz zmienić ale nie musisz i tak bedzie działać .

Win możesz zmienić przez tool32 szybko i sprawnie .Pamiętaj aby po kablu nie aktualizowac softweru MULFA bo nie da rady i można tylko uwalić .

Sam dokładałem MULF2 i logic7 ale kable miałem od trupa e93 i kolesie mi założyli a sam zakodowałem . Po dodaniu $6FL(zakodowaniu ) musisz odczekać 15min dopiero sie pokaże USB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja spytam... Zdjęcie kolegi incoming00 do czego są te dwa zielone kabelki na ostatnim zdjęciu? Mam w bagażniku takie coś

http://www.iv.pl/images/46501486476173833313_thumb.jpg

Kolega Dziqsek zakodował mi w business z navi opcje słuchania muzyki z pendriva... Niestety to usb w schowku nie działa z muzyką. czy muszę dokupić port usb z kablem i podłączyć w gniazdo niebieskie na moim zdjęciu?

Drugie pytanko. Czy mógłbym z któregoś z tych kabli wchodzących do tego modułu złapać remote do wzmaka?

trzecie... jak się ten mój moduł nazywa??

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

trzecie... jak się ten mój moduł nazywa??

 

TCU MODULE 1.5 MOST ECE

TELEMATICS CONTROL UNIT

 

Tu jescze rozpiska ktory modul co potrafi

 

TCU: Karta SIM , telematik, funkcja SOS, bluetooth, telefon

MULF1: bluetooth

MULF2 High: bluetooth, USB

COMBOX: bluetooth, USB, aplikacje, internet, bmw live, office, connected drive

 

Troche lepsze zdjecia TCU

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/th_IMG_20141023_203155_zps6603c971.jpghttp://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/th_IMG_20141023_203206_zps9e94c719.jpg

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.