Skocz do zawartości

Zmiana AUX na AUX/USB w e90


Peszko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy, nie lepiej pójść w dension? Masz blutucza, usb, obsługę iphone, można puszczać muzę z telefonu na przykład przez blutucza - wszystko działa i podobno jest super. Mulfy się psują często.... Gdybym wcześniej wiedział o Densionie to bym nie wysyłał do naprawy mulfa tylko wsadził bym densiona i miałbym blutu i usb :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukałem po zasobach forum ale nie mogłem znaleźć ( jeśli było proszę moderatora o przeniesienie do właściwego tematu).

Chciałbym zmienić wejście AUX które mam w podłokietniku na AUX/USB, wiem że trzeba zmienić moduł Mulf2 który mam na Mulf2 High ale potrzebuję jeszcze chyba kilka rzeczy ( wiązka , hub ). Czy ktoś mógłby mi określić co jeszcze muszę mieć do takiej zmiany i gdzie ewentualnie mogę znaleźć w rozsądnych pieniądzach ;-) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłączenia MULFa potrzebny jest światłowód, zasilanie i kabel do podłokietnika. Hub nie jest potrzebny. Rozeznaj się co masz w bagażniku, może siedzi już tam MULF LO. Jeśli masz instalację pod telefon i TCU w bagażniku to też jesteś w dobrej sytuacji. Wystarczy rozgałęźnik światłowodu aby wpiąć się w MOST oraz zasilanie które można pociągnąć z TCU, potrzebna wówczas tylko wtyczka do MULFa z dwoma pinami. Jeśli nic nie masz w bagażniku to roboty będzie więcej, ale zasadniczo musisz mieć światłowód zasilanie i kabelek usb, jeśli BT ma być z mulfa to pewnie jeszcze coś.

 

Update: nie doczytałem że masz mulfa, zatem potrzebujesz tylko niebieską wtyczkę do nowego mulfa i przełożyć do niej piny ze starej wtyczki (rozmieszczenie pinów jest chyba inne w obydwu). Podobno można też przyciąć starą białą wtyczkę aby pasowała do MULFA HI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w bagażniku jest Mulf2 słyszałem tylko że potrzebuję jeszcze jakiegoś dodatkowego kabla bo w Mulf2 High jest jeszcze dodatkowe wejście na ten kabel - pod to czarne wejście na zdjęciu

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161116/d84ae06b972fe8175bf7f92c265e1a04.png

I już zgłupiałem ;-) A wiesz może gdzie mogę kupić potrzebne kable ? No poza ASO bo tam kosztuje to pewnie worek pieniędzy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz zatem tylko kabelki łączące MULFa z gniazdkiem USB w podłokietniku i samo gniazdko.

Zobacz http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VU51-EUR-06-2008-E91-BMW-320d&diagId=61_2262 są to kable 10 lub 11 oraz 7.

Zobacz sobie też http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=473741 dotyczy COMBOX ale kable są te same.

Poza ASO to chyba tylko używane pozostają i też nie jest tanio. Mi nie zależało na wyglądzie więc kupiłem najtańszą wtyczkę pasującą do MULFa, dolutowałem zwykły kabel USB i puściłem pod siedzeniem z bagażnika do kabiny. Działa świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, mam w aucie TCU i instalację telefonu bluetooth, chciałbym doposażyć auto w złącze USB i mam kilka pytań:

 

1. Czy ktoś z autopsji może potwierdzić że w aucie mogą być zainstalowane na raz moduły TCU i MULF2 HIGH

 

2. Jeżeli oba moduły mogą być zainstalowane na raz, który moduł będzie zapewniał łączność bluetooth? Czy należy oba moduły jakoś zakodować w tym celu, aby tylko jeden zapewniał tą łączność? Jeżeli tak, to czy takie kodowanie da się wykonać NCSem i zwykłym kablem USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mając TCU dokładałem MULFA 2 High żeby mieć usb.

 

Oba moduły działają ze sobą bez problemu. BT zostaje po staremu z TCU, a z MULFA idzie tylko USB. z kodowaniem może być problem w nowszych modelach niż 2006r u mnie działało bez problemu na zwykłym usb i ncs a u kolegi w 2007r. już trzeba było użyć lepszego sprzętu bo NCS nie mógł się połączyć z MULFEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając TCU dokładałem MULFA 2 High żeby mieć usb.

 

Oba moduły działają ze sobą bez problemu. BT zostaje po staremu z TCU, a z MULFA idzie tylko USB. z kodowaniem może być problem w nowszych modelach niż 2006r u mnie działało bez problemu na zwykłym usb i ncs a u kolegi w 2007r. już trzeba było użyć lepszego sprzętu bo NCS nie mógł się połączyć z MULFEM.

 

Nie ma potrzeby kodowania samego MULFa. Dodaje się standardowo opcję wyposażenia żeby auto 'widziało' nowy moduł i tyle. U siebie (2008r pre LCI) także dokładałem MULFa do TCU i wystarczyło dodać opcję $6FL. Z rozpędu dodałem jeszcze +IPOD +KMP3. W samym MULFie nic kodowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak już wydawać kasę to combox założyć. W polaczeniu z cic jest internet i aplikacje

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomoże ktoś? Dołożyłem MULF2 HIGH do TCU. Dodałem 6FL do VO i zapisałem to w CAS i FRM. Tutaj nie do końca rozumiem jak dodanie tej opcji ma zostać rozpropagowane do innych modułów. Odczytałem TRC z CAPPL i podając to jako MAN zakodowałem nim ponownie CAPPL - to przepropaguje opcję 6FL do CAPPL czy robi się to jakoś inaczej???

 

Niestety po tym zabiegu nadal nie widzeę opcji USB w CCC. W CAPPL mmc device jest ustawione na aktiv. W MULF2 api ein aus i api usb ein aus są ustawione na aktiv. W VINie auta mam telefon S633.

 

Co robię źle?

Edytowane przez mg123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustym Man'em zakoduj Cappl. Plik trc juz masz więc po kodowaniu pusty manem i ponownym odczytaniem trc porównasz sobie i zakodujesz ewentualnie jeszcze raz. Ja dodawałem jeszcze opcę +KMP3 ale nie pamiętam czy to było wymagane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem znaleziony dzięki użytkownikowi haifi który podesłał swoją konfigurację CAPPL. W swojej konfiguracji nie posiadam atrybutu mm_device, zmieniałem u siebie atrybut mmc bo myślałem że to ten :mad2: Soft mam nigdy nie aktualizowany, z końcówki 2005 roku, jak rozumiem bez aktualizacji CAPPL się nie obędzie? Czy w warunkach chałupniczych można to w miarę bezpiecznie zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów kto ma dwa porty USB mógłby się wypowiedzieć czy dwa urządzenia usb są dostępne jednocześnie w iDrive?

Miałem nadzieję że jak podłączę dwa pendrive'y to przyciskiem na kierownicy będę mógł je przełączać. Podłączyłem HUBa i lipa. iDrive widzi tylko jednego pendrive, jeśli go odłączę to dopiero przełącza na drugi. Czy da się to jakoś zakodować aby obydwa działały jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Mam pytanie do posiadaczy MULF2, a najlepiej dla posiadaczy MULF2 + TCU. Czy MULF2 wam się mocno grzeje? Wczoraj zauważyłem że po 5 godzinach jazdy moduł nagrzał się tak bardzo że literalnie, bagaże które się znajdują w bagażniku mniej więcej nad modułem, również wyraźnie się zagrzały - czy to jest normalne? Przez całą podróż słuchałem muzyki z mp3, ale to chyba nie jest aż tak wymagające żeby pół bagażnika się zagrzało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.