Skocz do zawartości

Zmiana AUX na AUX/USB w e90


Peszko

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma CCC - bez dysku twardego więc nie będzie miał USB w schowku.

 

Tak możesz dołożyć USB do CCC. Sam to robiłem u siebie.

 

Musisz dołożyć:

 

Mulfa2 high

hub usb ( to można pominąć, jak nie musisz mieć instalacji jak w oryginale )

wiązke usb ( też nie trzeba koniecznie oryginalnej wiązki usb )

gniazdo usb do podłokietnika.

 

do podłączenia mulfa bedzie ci potrzebny światłowód. na koniec kodowanie i wszystko działa.

 

 

Jakie to są koszta?? Również mam CCC Profesional

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Koszta zależą od tego czy kupisz nowy zestaw do doposażenia, czy kupisz używki z allegro. Nowka kiedyś jak sprawdzałem to było mniej więcej 1800 zł.

Ja polowałem długo na allegro i udało mi się znaleźć wszystko za 450zł

 

Jak już masz mulfa to prawdopodobnie bez opcji USB i będzie trzeba go wymienić na wersje mulf2-high, najłatwiej zajrzeć do bagażnika i sprawdzić co sie ma. Po wymianie będzie trzeba zakodować mulfa. w autach do 2006r nie ma z tym problemu. W nowszych trzeba juz mieć icoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam, posiadam w moim e90 2006 navi prof, chciałbym doposażyć je w możliwość odbierania połączeń przez mój tel. (posiadam opcje sterowania głosem jeżeli to pomoże) oraz złącze USB, bo w podłokietniku tylko aux. Czy wystarczy jedynie moduł mulf abym miał bluetooth w aucie? Jeżeli chodzi o usb to dużo z tym grzebania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szczerze mówiąc te starożytne technologie w bmw ULF i wszystko inne z tej serii i grosza nie warte. А jeśli jeszcze wziąć pod uwagę jak często psują się te moduły bluetooth, to w ogóle znika sens zainstalować ten zestaw.

Spójrz na te rzeczy, o wiele wygodniejsze i nowocześniejsze

http://carsolutions.com.ua/ru/car-ipod-usb-bluetooth-adapter-dension-500s-bt-most-gw52mo2.php

http://carsolutions.com.ua/ru/car-ipod-iphone-usb-adapter-dension-gateway-500-most-gw51mo2.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

temsky740 orientujesz się gdzie i za ile mogę sobie dołożyć któregoś z Densionów? chciałbym dołożyć sobie gniazdo USB i Bluetoth, ale wizja wywalenia kilkuset złotych i rozkopywania auta żeby dołożyć mało funkcjonalnego MULFa nie do końca mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
u mnie kiedyś, dawno temu, w е38 został zainstalowany dension gateway 300, wraz z urządzeń była instrukcja instalacji, myślę, że instrukcja jest we wszystkich dension. Dźwięk był świetny, pokazywał tagi na monitorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno tak drogiej tandety nie widziałem. Nie prościej jest kupić nowego oryginalnego radia Professional z BT i USB? Na allegro można trafić czasami nowe radia za 1200-1300zł. Wystarczy, że kupomy kabel usb za 100zł i mamy wszystko jak ori.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tandeta to za dużo powiedziane ale w tej cenie 100x lepiej jest wsadzić oryginalne radio professional bez żadnych szybkozłączek i kolejnego modułu który może się popsuć. Ponad 1400zł za takie cudo? moim zdaniem to o wiele za dużo. Żadnych nowych funkcjinalności nam to nie przynosi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
może tandeta to za dużo powiedziane ale w tej cenie 100x lepiej jest wsadzić oryginalne radio professional bez żadnych szybkozłączek i kolejnego modułu który może się popsuć. Ponad 1400zł za takie cudo? moim zdaniem to o wiele za dużo. Żadnych nowych funkcjinalności nam to nie przynosi...

Ile ludzi - tyle opinii , mi osobiście szkoda oddawać pieniądze za moralnie przestarzałe części BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
może tandeta to za dużo powiedziane ale w tej cenie 100x lepiej jest wsadzić oryginalne radio professional bez żadnych szybkozłączek i kolejnego modułu który może się popsuć. Ponad 1400zł za takie cudo? moim zdaniem to o wiele za dużo. Żadnych nowych funkcjinalności nam to nie przynosi...

Hej, ale w przypadku Navi Pro taka opcja chyba nie wchodzi w grę? Tu nie da się wymienić samego "radia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.