Skocz do zawartości

Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.


ARUS1

Rekomendowane odpowiedzi

Kierownice można wymienić zasadniczo bez większych komplikacji. Jednak zawsze trzeba to dokładnie sprawdzic na podstawie numeru VIN. W jednych autach jest mniej do wymiany w innych wiecej.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdzieś czytałem, ze przy manualnej skrzyni biegów dość trudno wchodzą biegi. W mojej 116i drążek prowadzi sie dość nieprecyzyjnie I ciężej niż w pojazdach którymi wćzesniej jezdzilem, do tego trochę drży podczas jazdy. Generalnie nie przeszkadza to jakoś szczególnie, ale jestem trochę zaskoczony bo nie spodziewałem sie czegoś takiego. Wcześniej miałem okazje prowadzić jedynkę pierwszej generacji tez benzynę i było dużo lepiej. Czy to norma czy moze cos moze byc zle spasowane w moim egzemplarzu (auto 40 tys przebieg, rejestracja pierwsza 2013).?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Biorąc to na logikę na to wychodzi, aczkolwiek sam samochód potrafi wyłączyć silnik na światłach (start/stop) pomimo wcześniejszego piłowania. Co do wcześniejszej dyskusji 2 kolegów: widzę różnicę przy skrzyni automatycznej vs. ręcznej, widzę różnicę przy ksenonach vs. halogeny, natomiast nie widzę za bardzo różnicy w klimie automatycznej vs manualna. Natomiast to co powinno być koniecznością w moim samochodzie to połączenie bluetooth z telefonem, jak ktoś sporo jeździ to bardzo ułatwia życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Po rozmaowach z jednym z użytkowników forum zrezygnowałem z zakupu e60 520d N47. Nakierował mnie na nową droge. Chce kupic F20 :) Wcześniej posiadałem e87 123d, ale niestety została mi skradziona :(

Głównie jezdze na krotkich odcinkach 5-20km. Rozwazam dwa modele 116i 136KM i 118i 170KM. Jak myślicie czy w tej 116i wystarczy mocy? Nie chce jej modyfikować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak nie chcesz modyfikować to sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy wystarczy Ci tyle mocy. Szczególnie jeśli posiadałeś 123d. Brałbym 116i w pełnej opcji + box który da osiągi 118i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja żona użytkuje trzeci rok 116i.

Na początku podchodziłem sceptycznie do 136 KM, ale ten samochód jest całkiem żwawy. Oczywiscie na trasie przy większych prędkościach trochę brakuje mocy, ale w "normalnym" użytkowaniu, zwłaszcza po mieście jest naprawdę OK.

W wersji z manualem ma fajnie zestopniowane niższe biegi i można się nim bez problemu "ścignąć" spod świateł z jakimś "Golfikiem" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Poogladalem sobie wczoraj przy okazji wizyty w serwisie F20 po lifcie. Przód spoko, tył jakiś taki wąski się wydaje przy tych nowych lampach, nie pasuje. Ciekawą rzecz widziałem przy samochodzie z halogenami, mianowicie w ich dolnej części świeciły LEDy. Wygladało to, jakby ktoś do reflektora nalał jakiejś radioaktywnej substancji :D Nie wiem czy te LEDy są tylko na potrzebę wystawy w salonie czy można z nimi normalnie jeździć, ale wyglada to dużo gorzej od tzw. angel eyes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Orientujecie się jak jest z awaryjnością tych silników? Cenowo to jeden pies spalanie pewnie z 2l różnicy więc też bez większego znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy z 20kkm rocznie połowa miasto połowa trasy po 100km samochód dla żony ale ona ma ciężką nogę w aktalnej megance 1,6dci ma spalanie średnie 6,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sam jestem ciekaw jak jedzie 125i bo chyba nie ma u nas ani jednego..

120d B47 190KM z automatem jedzie naprawdę bardziej niż wystarczajaco ale benzyna powinna jeszcze lepiej :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.