Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kraków M-Cars obok Ikei ;)

 

Jechałeś może 530i - jakie wrażenia, jak tak ?

 

Ja jechalem i mam porownanie z F30 328i

Auto naprawde daje rade z przyspieszeniem - oczywiscie nie czuc go tak jak w F30 i odczucia akceleracji sa inne ale to zrozumialem bo to kompletnie 2 inne zawieszenia i auta.

Silnik bardzo cichy nie to co w mojej F30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków M-Cars obok Ikei ;)

 

Jechałeś może 530i - jakie wrażenia, jak tak ?

 

Strona 63 - pytałeś mnie już o to i na tej stronie pisałem też moje wrażenia ;)

Moja Coupe'ta: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=297403

Kodowanie nowych kluczyków do E46 - EWS/immo - wyślij PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj dealer ma 530xd w identycznej konfiguracji jak posiadane F10, do tego w tym samym kolorze i tak samo wyklikaną (okolice 460k), więc dobrze będę mógł się przyjrzeć co się zmieniło na plus, a co na minus ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u Olszowca w Poznaniu do dyspozycji też jest tylko 520d x-drive.

 

Wrażenia z wnętrza:

-fotele sportowe mają teraz w standardzie pompowanie boczków (nawet w wersji bez pełnej elektryk)

-siedzisko jest chyba węższe niż w sportach f10, jak dla mnie trochę przyciasne

-niestety przyciski asystentów powędrowały do menu idrive, ich wyłączenie/włączenie nie jest już takie proste

-ograniczona ilość funkcji komputera pokładowego na desce rozdzielczej, albo ekonomizer (wyświetlany pomiędzy zegarami, a nie pod obrotomierzem jak wcześniej - słabo) albo średnie zużycie, brak możliwości wybrania chwilowego zużycia w formie wyświetlanych cyfr

-gesty działają całkiem fajnie, tu miłe zaskoczenie

-ekran dotykowy ok,

 

Wrażenia z jady:

-osiągi zbliżone do mojej 525 f11. Auto jest lżejsze, jednak nadal czuć pewien niedosyt mocy

-przy wyjściu z zakrętu i nagłym dodaniu gazu auto brakowało trochę mocy

-wyciszenie - ja nie odczułem różnicy

-komfort na 19 zbliżony do tego jaki mam na 18 w f11

-na pętli 30k komputer pokazał 8,7l/100, przy podobnym stylu jazdy moją f11 wychodzi ok.8l. Nie wiem skąd ten wynik, może samochód jeszcze na dotarciu.

 

Ocena ogólna: OK, ale bez efektu WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p0sitiv:

-siedzisko jest chyba węższe niż w sportach f10, jak dla mnie trochę przyciasne

To fajnie, bo wczesniejsze nawet na maksymalnym zaciśnięciu boczków mnie nie ściskało :D

 

-niestety przyciski asystentów powędrowały do menu idrive, ich wyłączenie/włączenie nie jest już takie proste

To też super, zmieniałeś to kiedyś? :D Po co komu przycisk do np. wyłączania HUDa? Z rzadka osobiście wyłaczałem hamowanie przed autami z przodu.

 

-ograniczona ilość funkcji komputera pokładowego na desce rozdzielczej, albo ekonomizer (wyświetlany pomiędzy zegarami, a nie pod obrotomierzem jak wcześniej - słabo) albo średnie zużycie, brak możliwości wybrania chwilowego zużycia w formie wyświetlanych cyfr

To w każdym modelu coś zmieniają chyba dla zasady zmieniania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam swoją zarejestrowaną, w piątek odbiór, macie jakiś dekoder VIN, który jest połączony z bazą BMW? Bo auto zeszło z prod.22.02.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniajcie sobie takie sprawy na PW i nie zaśmiecajcie tego forum , bo to nie ma nic wspólnego z motoryzacją .

Co do przewagi mercedesa , to w niektórych rozwiązaniach jest on lepszy niż bmw .

W ubiegłym roku po kilku bmw z rzędu ( E39 530d , E60 530d , F10 530d ) przesiadłem się na CLS 218 ( też 3 litry diesel :D ) i nie mogę powiedzieć , że jest to gorszy samochód niż bmw.

Czekam teraz na pozytywne opinie o G30 i może za kilka lat wrócę do marki .

Na razie śledzę temat i gratuluję odwagi pierwszym użytkownikom , którzy już zamówili nową 5-tkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sie zastanawiam nad akcyza, zalozmy ze bdzie dzialac od kwietnia. Czy BMWu zmieni wtedy w PL ceny?

W wypadku jak wprowadzali F30 na model 328i w 2012 cena byla taka sama jak przed premiera model wczesniej.

A silnik nie byl 2.8 przeciez a 2.0 i tutaj juz wywalili klientow troche bo zamiast obnizyc cene o roznice w akcyzie to dali taka sama...

Ja osobiscie caly czas czekam az cos zrobia z akcyzja bo mam wybor miedzy 530i a 540i oczywiscie wolalbym 540i ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.