Skocz do zawartości

Napęd pompy oleju N20 20i/28i - świst przy 1.000-2.500 obr.


BondE87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 367
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Drugie po zwiększaniu obrotów od najniższych obrotów jakby drugi dźwięk się pojawia (brzęczenie). Co dziwne, gdy to robię od np. 3 tys. obrotów w górę nie ma drugiego dźwięku. Na luzie nie ma tych objawów, tylko pod obciążeniem.

 

Diagnoza: wymiana pompy olejowej wraz z rozrządem (tak przy okazji) ale to dopiero w przyszłym tygodniu. Po kolejnych dniach spędzonych na diagnozie.

 

Z którego roku jest auto ? Miałem dokładnie to samo w X1 - po wymianie na nowe graty - rozrząd+ pompa (do tego termostat tak przy okazji) jak ręką odjął. Robili w ramach BRI. Ponoć nowe części mają już innego producenta i nie powinno być problemów (mają też inne numery katalogowe)

 

PS. M2 będzie w połowie kwietnia. Demo nie będzie w PL - potwierdzone.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie po zwiększaniu obrotów od najniższych obrotów jakby drugi dźwięk się pojawia (brzęczenie). Co dziwne, gdy to robię od np. 3 tys. obrotów w górę nie ma drugiego dźwięku. Na luzie nie ma tych objawów, tylko pod obciążeniem.

 

Diagnoza: wymiana pompy olejowej wraz z rozrządem (tak przy okazji) ale to dopiero w przyszłym tygodniu. Po kolejnych dniach spędzonych na diagnozie.

 

Z którego roku jest auto ? Miałem dokładnie to samo w X1 - po wymianie na nowe graty - rozrząd+ pompa (do tego termostat tak przy okazji) jak ręką odjął. Robili w ramach BRI. Ponoć nowe części mają już innego producenta i nie powinno być problemów (mają też inne numery katalogowe)

 

PS. M2 będzie w połowie kwietnia. Demo nie będzie w PL - potwierdzone.

 

Samochód z maja 2014 roku.

Zrobili upgrade oprogramowania w związku z nieregularną pracą skrzyni automatycznej po wymianie uszczelki i samochód jakby lepiej ciągnie, płynniej jeszcze wchodzi na obroty i jest cichszy.....więc warto było warto było zrobić reklamacje ich usług..

Niestety start-stop dalej nie naprawiony.

 

Co do samochodu to jedynie przez "assistance" mogę dostać. Coś tam dzwonić itd.

Takie drogie te BMW, a oni własnych salonowych nie mają......

Ciekawe czy w innych markach premium tak mają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Moje powyższe wymiany trwały chyba z 5 dni roboczych (bo silnik wyjmowali) i dłubali poza pompą rozrząd i termosat. WIęc trochę trwa :? Wiadomo "procedury zgodne z ISO" :norty: :norty: :norty:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Powiedźcie mi proszę czy dźwięk, który zwiastuje problemy z pompą to dokładnie ten jak w linku, który dał już tutaj jeden kolega:

dla mnie on nie jest jakoś bardzo wyraźny.

 

Najlepiej prosiłbym o wypowiedź tych co już oddawali na gwarancję albo naprawiali bo byli pewni, że nawala pompa.

Jak najlepiej sprawdzić ten dźwięk ? silnik powinien być zimny czy rozgrzany? otwierać maskę i drzwi bo wtedy najlepiej będzie słychać czy ze środka też to słychać?

 

Sprawa jest taka, że kupiłem używane 328i z 2012 od dealera BMW i w czwartek będę odbierał, chciałbym sprawdzić ten problem, bo jestem przerażony jak znalazłem tego posta ;)

Proszę doradźcie. Silnik na 100% miał zmieniany olej tak jak producent przewiduje :(, do auta jest pakiet serwisowy 5 lat, jak tylko auto odbiorę to na pewno zmienię olej mimo, że komputer teraz pokazuje 6000 km do wymiany, ale postaram się jakoś zmusić ASO do wymiany w ramach pakiety serwisowego, nie wiem czy mi się uda.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie trzeba jechać, otwierać drzwi ani maski, żeby rozpoznać ten dźwięk. Wystarczy wkręcić na obroty powyżej 2000 i słychać świst. Olej możesz sobie zmieniać, ale wg mnie to nie ma znaczenia w tym przypadku. Oryginalny łańcuch napędzający pompę jest wadliwy, bo gdyby nie był to nic nie ma prawa się dziać nawet przy wymianie oleju co 30 tys km. Zażądaj gwarancji na silnik na rok chociaż to będziesz spał spokojnie. Jaki masz przebieg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dadzą mi gwarancji żadnej, to auto używane :/, ratuje mnie tylko rękojmia, ale pewnie dochodzenie swoich praw wtedy będzie katorga. Auto ma przebieg 63 000 km, było kupione u nich i serwisowane tylko u nich, nawet koleś zmieniał opony na zime/lato w ASO.

 

Rozumiem, że też nie ma znaczenia czy silnik ciepły czy zimny? świst powinien być? a czemu koszt jest taki duży i trzeba rozrząd od razu zmieniać skoro to wymiana pompy? czy to łancurz rozrządu tę pompę napędza? nie znam się za bardzo.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozrząd jest wymieniany bardziej asekuracyjnie wg mnie, ASO BMW wymienia wg zasady wszystkie współpracujące elementy. Koszt wysoki, bo trzeba silnik podnieść, bo nie ma dostępu. Najdroższa jest robocizna. Zapytaj Gorika czy takie rzeczy robił i za ile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest dokładnie użytkownika Gorika? szukam szukam i nie umiem znaleźć:)

 

A możesz odpowiedzieć jeszcze czy sprawdzać tę pompę na zimnym silniku czy ciepłym lepiej? czy to bez znaczenia?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W razie problemów z weryfikacją usterki proponujemy demontaż paska wielorowkowego osprzętu silnika. Daje to 99% pewności poprawnej diagnozy usterki rozrządu. Ewentualnie zapraszamy na diagnozę, która u nas kosztuje tylko trochę czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO Inchcape na serwisie w ramach pakietu serwisowego, powiedziałem Panu, że dopiero kupiłem to auto i od razu chciał podejść posłuchać jak silnik pracuje ;)

to ja do niego czy chodzi o pompę oleju, a on, że tak. Stwierdził, że u mnie silnik pracuje bardzo dobrze i nie ma co się obawiać póki co (auto przebieg 64k km). Dodał, że jakby coś zaczęło się dziać to spokojnie można do nich przyjechać, że BMW będzie partycypować w ewentualnej naprawie. Póki co śpię spokojnie :)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
PO TYGODNIU bez żadnego samochodu na święta wielkanocne pojawił się ponownie świst przy przyspieszaniu. :mad2:

 

Czyżby po wymianie pompy olejowej znowu się zepsuła.

 

Start-stop nie naprawiony.

 

Złożyłem reklamacje. Czekam na odpowiedź

 

 

 

Ciągle w naprawie, potem znowu odbieram, tym razem po wymianie turbiny!!! I rzeczywiście po tej wymianie silnik ładnie wchodzi na obroty. Czyli coś na rzeczy było.

 

Szkoda, że ten świst nadal pozostał.

Start-stop trochę lepiej oraz nie do końca prawidłowe działanie automatu.

Znowu muszę złożyć reklamację. Ile jeszcze tak..... :mad2:

 

Dopiero dostałem odpowiedź na moją reklamację reklamacji powtórnej naprawy.... Ponownie mam zostawić samochód w Bawarii. Oczywiście samochód zastępczy tylko na papierze zapisany.

 

Może ktoś zna na Śląska jakiegoś speca konkretnego w celu usprawnienia reklamacji. Przecież tak będe się bawił do us..nej śmierci tego samochodu.

 

I co teraz kupić w zamian??? :mad2: Czy tylko zmienić serwis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie u mnie słychać też świst trochę w okolicach 2500 obrotów, może ktoś sprawdzić u siebie czy to normalne?

 

https://drive.google.com/open?id=0BzTRUzSf0yUpMDRCQVlYMzVBV3M3MFdVZU1ORmhWUlBqRTRN

 

Filmik kręcony w garażu więc może być trochę mocniejszy efekt niż się wydaje.

 

W ASO miałem duży przegląd 3000km temu i pierwsze co sprawdzali jak silnik pracuje i powiedzieli, że z pompą ok. Tylko wydaje mi się, że teraz mam delikatny świst w porównaniu z wtedy.

Jutro jadę na mini przegląd, żeby sprawdzili pompę, bo się trochę wystraszyłem, ale wydaje mi się, że panikuję głównie przez ten post ;)

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Oglądałem dziś f10 520i 184km. Przebieg 100tys. Jako że wcześniej czytałem trochę o napędzie pompy to zwróciłem na to uwagę. I teraz nie jestem pewny czy taki leki świst przy gazowaniu to ten problem czy ten silnik tak ma poprostu. Auto napewno bylo rozgrzane bo raz ze bylo na myjni a dwa byla to pora popoludniowa wiec zyczajnie z pracy wrocil. Bycmoze.na zimnym by bylo glosniej slychac to.

Dodatkowo wyczulem jakby lekko rzucalo silnikiem przy spadaniu obrotow jak na postoju gazowalem. Ktoś ma jakiś pomógł co to mogło być? Teraz takie pytanie czy żeby ta usterkę jednoznacznie stwierdzić to trzeba coś rozbierać czy w aso mogą to podczczas takiego sprawdzenia auta przed zakupem wyczaic? A może niekoniecznie aso bo najbliższe mam 120km a może ktoś w Koszalinie ogarniety by to sprawdził przy przeglądzie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Miej to na papierze to wtedy będziesz spał spokojnie.

 

Dobrze napisane.

Mi też sprawdzili w ASO napęd pompy oleju i rozrząd. Stwierdzili, że wszystko ok, a po przejechaniu następnych 900 km rozsypał się napęd pompy olejowej i silnik kwalifikuje się do wymiany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.