Skocz do zawartości

Napęd pompy oleju N20 20i/28i - świst przy 1.000-2.500 obr.


BondE87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 367
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam u mnie problem jest jak uruchomię zimny silnik to przez około minute słychać takie specyficzne dzwonienie po chwili gdy obroty spadną wszystko cichnie. Dodam że na ciepłym silniku nie ma tego dźwieku po odpaleniu. Rozrząd ponoć ok jak sprawdzali. Miał może ktoś podobny problem? (f30 320i 2012r przebieg 160 000)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne żeby tak wtryski dzwoniły bo to jest taki dźwięk jakby w tłumiku jakiś kamień był i dzwonił.( i tylko po uruchomieniu zimnego silnika około minute potem jest ok)

Jeśli to wtryski to nie jest dobra wiadomość. A jeśli tak to regeneracja jest możliwa tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo kolego na zimnym silniku zaraz po odpaleniu słychać wtryski tak jak by jakieś blaszki tam były albo coś podobnego. Tak jak piszesz po około minucie przestaje być słyszalne ten dźwięk i słychać tylko klekot wtrysków ale ten typ tak ma. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam ;) dźwięk jest obrzydliwy, ale szybko cichnie. Ponoć dopiero w B48 to poprawili, nawet widziałem gdzieś na testach.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identyczny dźwięk po odpaleniu który przestaje dzwonić po 30 sekundach zostaje tylko klepanie przy turbo jest gruszka która otwiera klapkę w kolektorze wydechowym na zimnym silniku jest otwarta na max dlatego dźwięk jest taki głośny po chwili się zamyka i cichnie.Sąsiad miał 328i z końca 15 roku i miał już inaczej to zrobione chodziło u niego to ciszej nawet wtryski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie przepustnica ona jest w układzie dolotowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem zonka. Dojechałem do Włoch na podróż poślubną i 30km przed celem zaczął dziwnie hałasować silnik. Coś ala jak kolega tutaj:

 

Na postoju jak gazowałem było słychać + takie chrobotanie. Dzwiek tez sie pojawial jak zjezdzalem z gorki bez dodawania gazu tak jakbym jechal hamujac silnikiem (mam automat) - czy wtedy tez moze pompe slychac bez gazu?. Co ciekawe w ciagu tych 30km nie było slychac caly czas tego dzwieku. Potem jak dojechalem do hotelu na postoju bylo go slychac przy gazowaniu, a po 20min po zgaszeniu jak odpalilem dzwieku nie ma.

 

Nagralem filmiki, ale niestety to bylo po wspomnianych 20min, moglem od razu :(

https://drive.google.com/open?id=0BzTRUzSf0yUpcnZRcjhUdzNoeWM

https://drive.google.com/open?id=0BzTRUzSf0yUpT0ZpV1AzaXJwcDA

 

Pan z BMW z ASO we Wrocku napisal, ze slychac delikatnie pompe i bedziemy to ogarniac jak wroce. Zalecil mi wymiane oleju i uzytkowac auto, a jak wyskoczy kontrolka to wylaczyc natychmiast i wzywac lawete. Pytanie czy wymiana oleju cos mi pomoze jak ta pompa pada? robilem kilka tys km temu serwis olejowy, myslicie, ze warto wylozyc kase za granica teraz na serwis olejowy i moze sie doturlam do Polski? czy to faktycznie coś pomoże?

 

Nie wiem czy zwiedzac tym autem Wlochy, czy nie ruszac go i sprobowac delikatnie wrocic do Polski po "udanym honeymoon" za ponad tydzien. Co by koledzy radzili? Please help.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Filmik który pokazałeś na YouTube to z mojego auta i póki co jeżdżę i jak narazie się nic nie dzieje. Byłem w swych serwisach w de i w każdym mi powiedziano ze ten dźwięk to faktycznie pompa ale mam jeździć i tak jak napisałeś gdy zapali się kontrolka olej trzeba się zatrzymać i wezwać lawetę. Wymianę dopiero zrobią mi jak zapali mi się kontrolka od oleju tak mnie poinformowano. Co do stuków czy czegoś podobnego to ja nie posiadam jak ty opisałeś tylko mam ta wyjącą pompę. Póki co odpukać w nie malowane zrobiłem z 15 tys kilometrów i wszystko chodzi. Jeśli masz tylko ten gwizd to mysle zemozesz jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie jest wycie caly czas? Na zimnym, na cieplym? Jak zjezdzasz z gorki dosc stromej bez dodawania gazu tez wyje jak obroty sa 2500-3000?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja już nic nie kumam :) dzisiaj w bmw mistrz stwierdził, że on nic nie słyszy. Czy ktoś słyszał moje filmiki, które tutaj dawałem i twierdzi, że jest cicho i wszystko w porządku ;) ? Tak czy siak zapytanie do BMW AG lub potem BMW Polska pójdzie i zobaczymy...

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę wymieniał to wymieniam wszystko napęd pompę rozrząd żeby dwa razy tam nie zaglądać. Chociaż i tak nie ma pewności czy po takiej wymianie nie powróci wycie pompy oleju. Póki co nic nie robię, w dwóch serwisach w de stwierdziło ze jest wszystko Ok i każą jeździć. Wiedza ze jest problem z tym ale wymiany dopiero robią jak zapali się kontrolka olej. Tak wiec jeżdżę dalej i opserwuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.