Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecamy Castrola. A czy zostać przy Valvoline, czy dać np Motul, to już sobie poczytasz sam. Pełny syntetyk (piszę to jako czwarty, ilu ldzi ma jeszcze powtórzyć?).

Taki temat pojawia się raz na tydzień i każdy pisze Temat napewno walkowany wiele razy, ale konkretnej odpowiedzi na moje pytanie nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

skols sam wymieniałeś? 4,8l w m47n? trochę mało..powinno wejść 5,5l

Ja jeżdżę na castrolu 5w40 (weszło równe 5,5l), ale następnym razem zaleję valvoline.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/valvoline-synpower-mst-5w30-6l-swiezy-bmw-mercedes-i2747751806.html

http://allegro.pl/castrol-edge-fst-5w-30-6l-5-1-oryginalny-2012r-i2774020349.html

 

Troche roznica w cenie. Valvoline wszyscy chwala, a Castrolu gdzies pisali ze syf i nie polecaja, skolei tutaj piszecie ze wy lejecie Castrola i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak kolega napisał, nie kupuj na allegro, tylko w sprawdzonej hurtowni w swojej okolicy, cena też będzie dobra. Ja jeżdżę na oryginalnym castrolu (jest wiele podrób, szczególnie na allegro) i jest ok, ale tak jak pisałem przy następnej wymianie będzie valvoline.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje masz dwie bo widze nie umiesz przeczytać co piszemy

 

Albo poczytaj o podróbkach i naucz się rozpoznawać olej oryginalny po opakowaniu i kup na allegro albo po prostu jedź i kup sobie olej na miejscu w sklepie. Nie mieszkasz chyba w dzungli żebyś nie miał sklepów z olejami i filtrami.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam że ja tego nie rozumiem jak można olej na allegro kupować. Tyle się mówi o podróbkach skupowaniu opakowań po zużytych olejach itd. Dbacie o swoje autka, wszystko najdroższe pakujecie, "tylko ori"a ryzykujecie wlanie najgorszego syfa do silnika bo przecież jest na nim napisane "valvoline".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jak chcecie dobry olej i mieć 100% pewności że jest oryginalny to polecam gościa z stronki: http://pro-choice.pl/

 

biorę od niego od lat, zresztą ja i moii kumple i jest wszystko wporządku :cool2:

 

ps. całe forum vwgolfa od niego bierze wiec to chyba też o czymś świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Na pewno SynPower MST jest lepszy od Durablend no i nie polecam Castrola, lepszy jest Valvoline, Motul, Millers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Kolego mam taki sam silniczek jak ty czyli 1895cm M43 190tys przebiegu jak ja kupilem to niewiedzialem co bylo i zalalem magnateciem 5w40 i odezwala sie hydraulika w zimne poranki tak na 5 sekund po odpaleniu, pobor oleju na 10tys 1l wiec zmienilem na mobil1 0w40 i jest cisza a pobor oleju spadl do 0,5l na 12tys wiec zalewaj co fabryka nakazuje czyli 0w40. a wstarej E30 318i jak ja kupilem miala przebieg 175tys niewiedzac jaki olej byl zalalem mobilem 5w50 i tak lata do dzis dnia 12lat w moich rekach i przebieg ma 480tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do guzior2 po 1 nie zatkaniu kanałów bo nagar sie nie odkleja płatami jak ty sobie to tam wymyśliłeś :cool2: tylko nagar jest wypłukiwany i to jest główna przyczyna przechodzenia 10w/40 na 5w lub z 15 w ale nie ważne a zresztą skąd wiesz ile jezdziło dane auto na 10 i skąd wiesz ze wlewajac 5w mu nie pogorszyłeś np. grubości filmu olejowego na panewce głównej wału korbowego lub wytrzymałości na zerwanie takiego filmu olejowego przy dużych obciążeniach po wyplukaniu nagaru na pewno sa gorsze kolego no pytam sie skąd to wiesz ??? a ja ci powiem ze nie jesteś w stanie tego wiedzieć bo własnie ty nie masz pojęcia o roli oleju w silniku, jest zasada jak jezdził na 10 to nie przechodzimy na 5 lub 0 ja bym tego nie zrobił nawet swojemu wrogowi bo tak mnie uczono :mad2:

Chyba, coś z nauką na bakier. Porównaj lepkość oleju 5w40 i 10w40 w 100 stopniach (cst). I jak doskonale wiadomo cst powyżej 100 stopni w przypadku 10w40 będzie spadać diametralnie na pysk w porównaniu do 5w40, więc o jakiej grubości mówimy?? O smalcu w temperaturze -20 stopni przyczyniającej się do zacierania silnika?? Oczywiście doskonale wiesz, że o grubości filmu decyuje głównie CST, więc o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. Mam pytanko. Posiadam 320D już prawie dwa lata i jak dotąd zalewam ją olejem Texaco Havoline max life 10w40 (półsyntetyk) i wszystko jest dobrze. Więkoszść mówi żeby lać sentetyk jak uważacie? Warto przejsc przejść na syntetyk i czy bedzie to wpływało na prace silnika głośność czy coś? Przebieg 185tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli jak masz go dwa lata i rozumiem, że poprzednik lał 10w40 (stąd kontynuacja) to już poniżej 150k km ktoś wlał tam 10w40 :roll: więc albo to był wariat albo przebieg jest "odrobinę większy" :mrgreen: tak jak kolega polecam 5w40, np motul, jest przystępny cenowo, jak masz więcej kasy to valvoline lub lm.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.