Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupowałem olej to koleś w katalogu sprawdził że wchodzi mi 5,5 l silnik m47 i tyle właśnie zalałem i mam ciągle 3/4 podziałki na bagnecie , a druga sprawa jedną wymiane wcześniej zmieniał mi mechanik i jak byk jest napisane ze weszło 5,5 l :roll: więc niewiem jak to jest

no pewnie mechanik sprawdził w mądrej książce ile wchodzi i skasował Cię na tej podstawie...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Wiem że temat pewnie był wałkowany miliard razy ale połapać sie w tych wszystkich olejach nie mogę.

Mam E46 230d 150km

Z tego co sie orientuje wchodzi tam 5,5l oleju.

Nie mam bladego pojęcia na jakim oleju jeździł ten samochód do tej pory.

Silnik według mnie pracuje bdb, nie widać żadnych wycieków, spalanie niewiele odbiega od tego pokazywanego na komputerze, według poprzedniego właściciela przebieg jest oryginalny-172tys km.

 

Co mam zalać do tego silnika?? 5W30 czy 0W - 40??

Ten olej będzie dobry http://allegro.pl/nowy-castrol-edge-fst-5w30-5w-30-5l-niemiecki-i2535838345.html

czy lepie ten http://allegro.pl/castrol-edge-sport-rs-0w40-5l-0w-40-warszawa-lodz-i2549984418.html ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I jedna i druga lepkość będzie ok, ważne żeby miały specyfikację LL-01 lub 04, natomiast na twoim miejscu wybrał bym coś lepszego niż castrol a po drugie na allegro masz spore szanse kupić podróbkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko

Co do oleju to przyszły szwagier załatwi mi po kosztach w sklepie w którym pracuje, tylko muszę mu powiedzieć jaki to ma być olej.

A możecie polecić jakiś dobry olej w miarę przystępnej cenie??

Dodam że ja auta nie katuje więc silnikowi jakieś przeciążenia nie grożą z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Polecam Motul lub Millers a tu możesz dobrać konkretny olej do swojego silnika:

 

http://ew5.earlweb.com/search.php?site=41

 

http://www.millersoils.co.uk/whichoil.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Tak przy okazji zapytam jeszcze o jedno, czy od wymiany do wymiany normalne jest że stan oleju ulega zmniejszeniu??

 

To zależy od stanu silnika i od odparowalności oleju, np. Castrol słynie z tego że lubi go sporo ubywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda w benzynowym 2,8l zalałem 1,5 tyś temu Castrol 0W40 i jak na razie nie ubyło go ani mililitra,co sprawdzam na bagnecie taka sama ilość . tylko,że ja akurat kupiłem Castrola prosto z Niemiec , dziś także gadałem ze znajomym który wymienia co 20tyś olej w E39 530D i zawsze kupuje Castrola w Niemczech . Najgorszy Castrol jest z polskiej dystrybucji - jeśli u mnie castrol po 15 tyś km się sprawdzi to będę go kupował przez znajomego prosto z Niemiec żeby mieć pewność,że olej jest Oryginalny.

@down u mnie 186tyś

Edytowane przez LowRider150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją też 0W40 tylko Mobila też w silniku 2.8 i po 7000 km zero ubytków a silniczek ma wylatane ponad 200 tyś :-)

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że olej zmienisz na niewiele się zda ,chyba że zalejesz minerała ;/ Najgorszy syf . tego że silnik bierze olej nie naprawisz wlewając gęstszy . Raczej poszukał bym problemu w samym silniku,zacząć od jakichś drobnych rzeczy powodujących apetyt na olej ,ale to już powiedzą Ci specjaliści , bo ja od 40 dni siedzę w BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przede wszystkim czy olej nie ucieka przez turbo (strona zimna i gorąca), te silnik z reguły przy rozsądnym przebiegu raczej nie palą oleju.

Co do 5w40 możesz śmiało zalać, jednak silnika nie uszczelnia się olejem o większej lepkości tylko elimunuje nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę chciał zakupić olej MOTUL 8100 X-CESS 5W40, mam jeszcze jedno, dwa pytania odnośnie wymiany. Jaki filtr oleju zakupić oraz co z odmą?? Mam model z końcówki 2003r model2004 320d. O tej odmie trochę poczytałem i wychodzi na to że w mojej Beni powinien być jakiś separator, ktoś sie orientuje ile coś takiego kosztuje?? Bo odnośnie tego separatora pisali że nie trzeba go wymieniać, wystarczy go tylko wyczyścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Filtry bosch, mann, knecht a odma oryginał kpl. ok 215 zł (z separatorem). Warto wymienić całość na początek, bo pewnie siedzi ori..Odnośnie tego czy masz separator czy filtr różnie z tym było i może okazać się, że masz filtr.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma, tylko tak jak pisałem, pewnie okaże się, że odma jest od nowości, więc warto byłoby kupić całość, sam separator coś ok 90 pln a kpl odma ok 215, więc nie jest to wielka różnica.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.