Skocz do zawartości

ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 771
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Proszę o ponowne zapoznanie się z treścią mojej wypowiedzi. Nie ma tam ani słowa o tym, że nie warto kupować nowych bmw, o tym że są złe, brzydkie, o wyższości starych modeli itp. Nie rozumiem skąd te osobiste "wycieczki" pod moim adresem :roll: Dam sobie spokój z wypowiedziami w tym temacie bo to miejsce dla "dużych chłopców z ich zabawkami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie ponioslo :norty: irytuje mnie takie podejście do pieniędzy. Jest subtelna różańca miedzy zarabianiem pieniędzy a otrzymywaniem pensji. Dobrze się zarządza nie swoimi pieniedzmi :mrgreen:

W moim przypadku jest tak, że zanim otrzymam pennsje + premie od zysku, muszę najpierw zarobić na siebie i 32 pracowników(udziałowców).

Więć nie ma lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że małej wielkości wóz, taki na poziomie doposażonego F30 z 4cyl silnikiem w cenie wybudowania połowy domu jest ok ?

 

Szanuję opinię ale też się z nią nie zgodzę, nawet jeśli wóz ma rwd , dobry rozkład masy i jeździ nie wiadomo jak super /a wiemy że to jest bardzo względne bo niektórzy do 2.0d nie wsiądą/ to cena za to jest mocno wyśrubowana, pisze o tym każdy redaktor po testach bmw.

 

Czyli są i tacy co szanują ciężko zarobione pieniądze, wiedzą że relatywnie drogi wóz można rozbić w 1 sekundę, nie lubią płacić "grubasowi" marż rzędu 500% za opcje , widzą niedoróbki w wykonaniu F30, widzą jak mało miejsca w środku, poczytali o usterkach "wieku młodzieńczego" i "biadolą" choć nikt nic nie zmieni. Nawet jak kurs euro spadnie to twierdzę że KAŻDE nowe bmw po doposażeniu będzie kosztować 210-250 tyś. Taka polityka firmy.

 

Argumentacja za przeproszeniem z dupy... Co z tego,że kosztuje tyle?

Wg. Ciebie to pół mieszkania a są tacy co za ładne, sporej wielkości mieszkanie w bloku, w ekskluzywnej dzielnicy/osiedlu np. Warszaway, płacą często nawet 2-3mln zł... a trzeba jeszcze to na poziomie wykończyć!?

Idąc Twoim tokiem rozumowania są zwykłymi debilami bo nie szanują kasy! W końcu mogli by za to pobudować dom pod Piasecznem :duh:

Przecież to absurd!

 

Auto jest warte tyle ile ludzie są skłonni za nie zapłacić a "jaki jest koń każdy widzi"!

BMW na brak klienteli i wzrostów sprzedaży raczej nie narzeka co widać po wynikach sprzedaży i...na ulicach!

Jak ktoś nie widzi różnicy to z całą pewnością kompetentni sprzedawcy w salonach Skody czy VW przyjmą go z otwartymi rękami...

Zastanawia mnie tylko co ci wszyscy krzykacze i narzekacze, którzy twierdzą, że to kiepskim wykonane auta, zawodne, zdecydowanie przecenione w stosunku do realnej wartości, wcale w niczym nie lepsze od innych marek... robią na forum marki BMW!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alpin

 

ok, zgodzam się, choć np mpakiet z kierownicą myślę że większość by chciała prawda ? Z uwagi na wygląd przodu, heble, jedną z fajniej zrobionych kierownic i sterowanie twardością zawieszenia...24 tyś tak z głowy to kosztuje,

 

 

ale pal diabli mpak, - początku topiku była gadka-szmatka o 320d plus jakaś tam minimalna podstawa w autach premium: czyli nawi , PDC , xenony , tapicerka i elektryka foteli, tempomat, BT , o automacie nie pisząc bo jest w promocji . No i cena się zrobiła. Nawet porównując z tym za ile to liczy diler za granicą.

 

PEwnie, nikt nikogo tu nie przekona , każdy będzie miał swoje zdanie , no bo jak ktoś ma w firmie przychodu >20 m/c to inaczej patrzy niż ktoś kto np zarabia 20 m/c albo i mniej. Jeden weźmie leasing i odpisze sobie sporo vatu na ratach i vacie podczas wykupu. Ale jakoś trzeba by to uszanować a nie jechać bo ktoś "biadoli". Niemcy nas kiedyś napadli i teraz zdzierają jeszcze haracz :D , takie takie to słuszne ? To może odpalcie im chłopaki przy kolejnym zakupie bez targowania napiwek 10% ceny auta..

 

@spidi

nikt tu nie krzyczy poza tobą, policz wykrzykniki. btw jest pewna różnica pomiędzy wozem co będzie jechał kapciem za 4 lata a domem z działką, takie porównanie dobrze obrazuje że po 10 latach jeden kupił 3 bmw i ma 3 stare wozy a drugi ma 2 nieruchomości . Do mnie to przemawia jakoś obrazowo.

 

A co do sprzedaży: bmw ma dobrze policzone ile co się sprzeda, na wóz nowy czekasz ładnych pare tygodni. Bo to nie są "bułki świeże" tylko pod indwidualne zamówienia wozy , wyjąwszy z tego flotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@spidi

nikt tu nie krzyczy poza tobą, policz wykrzykniki. btw jest pewna różnica pomiędzy wozem co będzie jechał kapciem za 4 lata a domem z działką,

a bmw ma dobrze policzone ile co się sprzeda, na wóz nowy czekasz ładnych pare tygodni. Bo to nie są bułki świeże tylko pod indwidualne zamówienia wozy , wyjąwszy z tego flotę.

 

Gdybym krzyczał to bym pisał wielkimi literami. :!:

Oświeć mnie jaka jest różnica? W czym? W utracie wartości?

Jeśli to miałeś na myśli to owszem będzie... ale co z tego!?

Chcesz lokaty kapitału? Zdajemy chyba sobie sprawę, że od tego są zdecydowanie lepsze sposoby...

Domem z działką nie pojedziesz na wczasy, zakupy czy zarabiać $$$ a w samochodzie nie będziesz, spał, myłmsię czy podejmował gości, prawda?

Samochód, nawet BMW :wink: , to nic innego jak narzędzie do określonych zadań a jeśli ma je wykonywać w określony sposób, na konkretnym poziomie i jeszcze dać przy tym nieco frajdy to jak świat światem trzeba było za to słono płacić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,tak. Trzeba płacić. Ale pisanina jest o 320d akurat. Lepszym od A4 w sumie jeśli chodzi o własności jezdne, z lepszym w mojej opini automatem niż suche czy mokre dsg, ale nadal małym i ciasnym bez rewelki z osiągami do 200 , bez rewelki z jakością wykonania oraz z kontrowersyjną ceną po doposażeniu. Nie piszemy o 325, 328i, 330d etc. tylko 320d plus dodatki. A można też zacząć pisać o 318d, wtedy też może być "nieco frajdy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już za bardzo nie wiem o czym piszemy, każdy chyba o czymś innym. Faktycznie inne podejście mają osoby prowadzące swoją działalność, a inne zarabiające nawet spora kasę na etacie. W tym pierwszym przypadku rata leasingowa na poziomie kilku tysięcy jest dużo mniejszym problemem. Za gotówkę nikt nie kupuje aut w tych cenach, bo mocno dostaje się po tyłku na niemożliwości amortyzacji powyżej 20.000 Euro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe zamieszanie z leasingiem wynika z nie porozumienia, ja cały czas miałem na myśli auta ciężarowe, bo tylko takie kupuje do firmy.

Wracając do tematu, uważam że BMW troszkę zaczyna rozmieniać się na drobne oferując auta "golasy" żeby tylko cena wyjsciowa była konkurencyjna.

Doprowadziło to do tego, że potencjalny nabywca Paska,Insigni,Toyoty etc. Dochodzi do wniosku, że nagle w jego zasiegu jest BMW 3 auto klasy premium.

To nic, że to wersja bida, ale BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

natrafiłen na filmik, porównanie nowego M5 z E63 AMG, cena nowego M5 od 93000 dolarów, czyli tyle ile wspomniane w dyskusji max wyposażone 320d :mad2:

http://www.youtube.com/watch?v=rY5oSik1eHs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić M5 to jedno, a utrzymać to drugie :cool2:

 

Ale tu brednie poleciały, aż nie czytałem całości bo masakra :mrgreen:

Wszystkich narzekającym polecam ... gorzkie żale, w piątki.

Litości !

 

Odnosnie wersji 518d i innych golasów, one nie są dla biednych Polaków tak jak wy to sobie tłumaczycie ( bo jeździcie starymi mocniejszymi dla bogatych polaków :mrgreen: ) tylko dla korporacji jako auta flotowe/firmowe.

 

Co do argumentu o leasingu i kredycie, nie wiem czy pamiętacie ale tam trzeba płącić :idea: I to co miesiąc :norty: Jakże widać w świetle tych faktów, żeby płacić to trzeba zarabiać :wink: Więc idiotyczne są te argumenty, tak samo jak te że Polacy kupują auta na pokaz, tynki im się sypią etc. Co to za pier****. Patrz siebie i swoich tynków, a nie zaglądaj sąsiadowi do kieszeni. Dlaczego tak wielu ludzi żyje czyimś życiem :cry2: Swoje macie za nudne ?

 

P.S.

Zobaczcie wątek na Porsche Club Polska - Gość wydał w ciągu pięciu lat 805 000pln na auto, sprzedając je potem za niespełna osiem razy mniej. Czy ktoś tam stęka że to auto nie było tyle warte ? Poprostu dużo i tyle, stać kogoś to kupi następne, nie to pomyśli nad czymś innym.

http://www.porscheclub.home.pl/forum/viewtopic.php?p=112260#112260

 

P.S.2

arnold to kiedy next //M ? :mrgreen: Z Waldkiem jeździłeś :lol:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przyznasz że jeśli dziennikarz w teście bmw 320d touring robi polewkę z bmw mówiąc że otwieranie klapy nogą "is free" i się śmieje to coś z tym pozycjonowaniem cen jest nie do końca oki ? Do tego trochę to nie fair wobec tych co na tym forum kupili wóz z PS, chyba nieładnie takie rzeczy im sugerować. BTW. kiedyś miałem styczność z właścicielem dużego biurowca biorącego za wynajem biur dziesiąt tyś euro co miesiąc. Jeździł różowym vito bodajże. :D Czemuż nie bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie widać różnicy w cenie, to brać M5, proste. :mrgreen:

 

Gdyby u nas byly drogi jak na filmiku, to biegne do salonu :wink: a dopóki drogi budują u nas niedojdy wyciągający z tego kokosy i odstawiający fuszere, to pozostane jednak przy 2.0d :mrgreen:

 

 

BTW. kiedyś miałem styczność z właścicielem dużego biurowca biorącego za wynajem biur dziesiąt tyś euro co miesiąc. Jeździł różowym vito bodajże. :D Czemuż nie bmw.

 

Znam sporo ludzi o podobnych możliwościach i podejściu do aut podobnym. Po prostu nie każdego cieszy auto, dla większości ludzi to środek transportu. Jak rower czy buty. Ma działać i robic robote. Tylko my tu nieliczni na forum mamy zryte berety :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzwyklej w świecie stwierdzono że strata jest duża ( bo jest i to ogromna ), oraz że 911 tracą zdecydowanie mniej. Ale temat nie rozwinął się na 33 strony mówienia że dodatki są drogie i nie warte swojej ceny. A uwierz mi, w Porsche polityka doposażania samochodu wygląda identycznie.

 

Prawdą jest że dla wielu auto to środek transportu... ale my będąc tutaj chyba inaczej na to patrzymy :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zobaczcie wątek na Porsche Club Polska - Gość wydał w ciągu pięciu lat 805 000pln na auto, sprzedając je potem za niespełna osiem razy mniej. Czy ktoś tam stęka że to auto nie było tyle warte ? Poprostu dużo i tyle, stać kogoś to kupi następne, nie to pomyśli nad czymś innym.

http://www.porscheclub.home.pl/forum/viewtopic.php?p=112260#112260

 

Chyba nie przeczytales dokladnie tego co sam linkujesz :duh:

1. Gosc nie wydal 805 tys w 5 lat - kupil to auto gdy mialo juz 2 lata.

2. Koles ewidentnie "steka" ze auto nie bylo tyle warte, swiadcza o tym stwierdzenia typu "105.000 zł - cena sprzedaży - masakra jakaś (...)" czy "700.000 zł - koszt za 5 lat , o ja p........ " czy "trzeba kupować 911 bo na nich mniej się traci" czy "W ramach równoważenia budżetu, dziś odebraliśmy z Porsche Sosnowiec - Porsche Caddy pali 5,5 l/100 - uff jaka ulga"..

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie widzisz różnicy miedzy jego stwierdzeniem - masakra a swoimi wywodami na xx stron to nie ma o czym gadac.

 

Akapit z Porsche Caddy jest tam w formie żartu, bo odbierali auto firmowe ;) a salon VW w Tychach został kupiony przez firmę Porsche ( nie mylić z producentem aut ) i tak tez sie teraz nazywa. Z czego wiele osób sie śmieje :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.