Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik do pelna, reset kompa i w trase. Stala predkosc bez szalenstw (jak podroz na wakacje) 200km powinno pomoc, ponowne tankowanie od razu sprawdzisz blad kompa a rzeczywiste spod dystrybutora, czy jest OK. Podaj miasto powinno pomoc :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miasto Lodz :). Podane wartosci spalania sa liczone z dystrybutora, dokladnosc kompa na poziomie 0,02 l/100km...zastanawiajace jest to ze ta Fka pali wiecej niz moje poprzednie e60 530xd dokladnie w tym samym miescie, warunkach i kierowcy...masakra ale byc moze tak wlasnie musi byc skoro 520dA potrafilo przepalic ponad 10l....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentował ktoś jaka jest najbardziej optymalna prędkość dla osiągnięcia najmniejszego zużycia paliwa.

 

Tak się zacząłem nad tym zastanawiać, bo często przejeżdżam tą samą drogę (ok.14 km) i w zależności od tego jaki jest ruch i za jaką odbywa się prędkością (płynnie bez korków i postojów) różne jest zużycie paliwa z przejeżdżanego odcinka - rzecz dość normalna i oczywista;

 

Z obserwacji wynika że najbardziej ekonomiczny jest przejazd z prędkościami 100-120 km/h średnie zużycie jest o 1,5 - 2 l/100km niższe niż przy monotonnej jeździe 65-70 km/h :?: :?: :?:

 

Pewnie różnie to wygląda dla różnych silników, czy w słabszych silnikach jest tak samo czy może po prostu duży silnik przy takim niewielkim obciążeniu tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego mnow. Generalnie samochód pali tyle ile waży, sam silnik nie ma tu większego znaczenia. Oczywiście w przypadku gdy porównujemy samochody podobnie zaawansowane technologicznie. Twoje E60 530xd ważyło około 1700 kg, a F11 525dx waży 1950 kg. Nadal się dziwisz, że Ci pali więcej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja mimo wszystko uważam, że 13 litrów w mieście to przesada jak na to auto.

Mam dokładnie takie samo, jeżdżę po Warszawie (a może raczej stoję) i 13 litrów nigdy mi nie spalił, z reguły mieszczę się w 10 - a nie mogę powiedzieć żebym miał jakiś szczególnie ekonomiczny styl jazdy :wink:

 

mnow - masz ten samochód od nowości?

Pytam, bo przyszła mi jeszcze na myśl kwestia "nauczonego" stylu pracy Twojej skrzyni. Gdybyś nie był pierwszym użytkownikiem, to może ewentualny poprzedni właściciel jeździł hmm... "ostro" :wink: i skrzynia nauczyła się zmieniać biegi wyżej... W tym wypadku pewnie pomogłoby wyzerowanie adaptacji skrzyni...

Póki co nie mam innych pomysłów na Twoje spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - to za duże spalanie. Moja zwykle mieści się w 13 a na pewno w 14 a jest trochę cięższa no i benzyna. E60 530d mieściłem się zawsze w 11 l. Przy spokojnej jeździe w mieście 10l. Seria f jest cięższa od e ale ma skrzynie, która inaczej pracuje i pozwala zaoszczędzić paliwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje spalanie mojej F10 550iX

Na trasie (wyjazd na narty), gierkówka, autostrady, Czechy, Austria, spokojna jazda: średnia prędkość całej takiej trasy 1000km to ok. 105km/h: poniżej 11l/100km

Po mieście to 14l+ - bardzo zależy od style jazdy i długości przejazdów (temperatura silnika, powietrza itd.).

Jest i ciekawostka. Kiedyś ze względu na uszkodzoną oponę musiałem jechać jakieś 300km z prędkością max ok. 85km/h po autostradach. Spalił mi wtedy niecałe 8l/100km !

 

PS. Liczby oczywiście z komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w rodzinie od nowosci, poprzedni wlasciciel jezdzil raczej spokojniej i wiecej tras. Ja niestety glownie miasto...na trasie ze srednia z kompa ca 85km/h (wiekszosc, ok 500km, drogi 2 pasmowe z tempomatem na 120km/h + fragmenty autostrady, ok 90 km, w tempomacie 160 km/h) dalo srednie spalanie w granicach 8l. Jak pisalem samochod po kompletnej aktualizacji sterowanikow, lacznie ze szkrzynia, wiec zakladam ze wartosci wynikajace z jej uczenia zostaly automatycznie wyzerowane choc byc moze sie myle...w procedure resetowania skrzyni z naciskaniem pedalu gazu na 5 (czy tez jak mowia inni na 30s) jakos nie moge uwierzyc ale w sumie nie szkodzi sprobowac ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z nart - trasa w jedną stronę 1100km do Włoch - czyli głównie bana, ale jak to często przy wymianach turnusowych - korki w obie strony przy zjeździe na Monachium i okolice Innsbrucka (i to całkiem spore) no i navi kierowała mnie trochę też bocznymi drogami przy zatwardzeniach, dodam że jechałem normalnie na Comfort+, czasem 160km/h, po prostu normalna jazda bez zerkania na spalanie, oczywiście na dachu średniej wielkości box i ogólnie 4 osoby i pełen bagaż - no i spalanie akurat w obie strony wyszło 6,8l - więc uznaję to za bardzo dobry wynik. Przy podobnej jeździe Land Cruiserem miałbym wynik ponad 2 razy większy :shock:

Ja jestem z motoru zadowolony (co nie znaczy, że nie wolałbym np. 535d :)) ale jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to ciekawa sprawa. 535xd komp. pokazuje 9l/70% miasto/ natomiast X1 2xd 8.5l. Ten sam styl jazdy.

Jestem w stanie uwierzyć w dane dla 535d.

 

Po kilku dniach jazdy takim autem (f10, xdrive, skrzynia sport) zdziwiłbym się, gdyby realne spalanie jakoś znacznie przekroczyło 10l/100km w mieście. Oczywiście, mówię o JEŹDZIE, a nie turlaniu się w korkach.

 

U mnie pierwszy wypad za miasto (ok 400 km) zakończył się wynikiem rzędu 8l/100km, a 120 km w mieście podbiło średnią do 8.5l. Jak dla mnie są to wartości wielce przyjemne :)

 

m.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy.... Może nadal jestem w trybie "pamiętaj, byle delikatnie, bo silnik jeszcze się nie dotarł" ;)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w 535d f11 wlasnie nie chcialo zejsc ponizej 10 a wcale jej jakos nie masakrowalem. 12l, przynajmniej w tym egz ktorym jezdzilem (lci)

Inaczej pali użytkowany od nowości przez tego samego właścieciela samochód a inaczej testowany. Jak ja testowałem 535d to wyszło 13 a 535i 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/11/906d35e761a028481334a913a8f6277d.jpg

 

Nerwyyyyy..... Do zbiornika weszło równe 66l. Czyli średnio wyszło... 9.3l/100km

 

Ładnie :)

 

m.

 

 

Beg forgiveness for typos - sent from my iPhone via Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy doturlałem się do dystrybutora wskaźnik mówił "Zasięg ---".

 

To się nazywa wyczucie ;)

 

(a na serio: nie polecam sprawdzać poza miastem z dużym zagęszczeniem stacji...)

 

 

Beg forgiveness for typos - sent from my iPhone via Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwyyyyy..... Do zbiornika weszło równe 66l. Czyli średnio wyszło... 9.3l/100km

 

Ładnie :)

 

To znaczy nie źle, ale jak na spokojną jazdę to spodziewałbym się jeszcze mniejszego zużycia (nie wiem gdzie jeździłeś) - dlatego, że niektórzy piszą, że trzylitrówki niewiele więcej palą od 520d - a to przy spokojnej jeździe, jak widać jest drugie tyle. Ale nie czepiam się, jak na taką moc to wynik niczego sobie.

 

Pewnie przy ostrzejszej jeździe różnica byłaby mniejsza z racji większego wysilenia dwulitrówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po Warszawie, często start z zatrzymania, dystanse po 8-15km na jednym uruchomieniu silnika, wyłączona funkcja start/stop

 

Podejrzewam, że drugi raz nie wyjdzie mi taki niski wynik. Spodziewam się, że długoterminowo średnia ustabilizuje mi się na poziomie 10,5-11,5l / 100km

 

(W Insignii w benzynie o podobnej masie i przy napędzie 4x4 miałem 13,5)

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.