Skocz do zawartości

Głośno, głośniej, f30


kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie się nabijać i udawać,że niewidzicie jak bmw nabija w butelkę właścicieli 3er sprzedając im pojazd bardzo średniej jakości z wieloma wadami wykończenia w cenie mega premium ze względu na znaczek. Jedynie silniki, skrzynia i układ napędowy sprawia,że f30 jest coś warte bo wykończenie to już vw ma lepsze w tej klasie a audi bije beemke na głowe i nie jest to wymysł bo nawet sam producent chwali się,że w lci jest lepiej jak by był to powód do dumy.

Pokaż mi producenta, który na czymś nie oszczędza i pokaż mi auto, które nie ma wad. Nowe A4 z zwenątrz wygląda tak samo jak stare, a nawet tak samo jak Skoda, więc pieniądze zaoszczędzone na projektowaniu mogli przeznaczyć na dopieszczenie środka :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
A do tego nie przesadzajmy z tym środkiem w Audi, że taki wybitny. Nudny na pewno i tyle w temacie. W życiu bym nie wybrał A4 po lifcie porównując go z F30. W Audi są takie emocje jak na herbatce u babci, nawet jak babcia ma ładną kanapę i filiżanki. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie się nabijać i udawać,że niewidzicie jak bmw nabija w butelkę właścicieli 3er sprzedając im pojazd bardzo średniej jakości z wieloma wadami wykończenia w cenie mega premium ze względu na znaczek. Jedynie silniki, skrzynia i układ napędowy sprawia,że f30 jest coś warte bo wykończenie to już vw ma lepsze w tej klasie a audi bije beemke na głowe i nie jest to wymysł bo nawet sam producent chwali się,że w lci jest lepiej jak by był to powód do dumy.

 

Czemu Ty znowu narzekasz? ;) pomyliłeś forum z żal.pl czy co? Jak nie slabe wykończenia to xDrive etc.

 

Zamiast 3er kup następnym razem Toyotę Yaris na Full wypasie za 1/3 ceny i pozostaje życzyć radości z jazdy. Jeździłem wczesniej Audi A4 B8, A5, nowym lexem is250 f sport, infinity qx50 przed zakupem 4er i odniosłem zupełnie inne wrażenie niż Ty i jak widac nie tylko ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jeździles wczesniej [bAD] to bmw wydaje Ci sie mega ale jak ktoś zna marke od lat to widzi jaką tandeta teraz odstawiają w mniejszych modelach a jak bylo kiedyś.

 

Tak, masz racje złapałem Pana Boga za nogi i mam szanse poznawać markę (lucky man). Zobacz co piszesz np A4 ma lepsze materiały etc dlaczego nie wybrałem A5 zamiast 4er? Patrz powyżej. Miałem okazje jeździć wcześniejszymi wersjami BMW, ale np wybór A4 był podytkowany stylistyką zewn. nie jakością materiałów...wiec przestań siać farmazony, a ciesz sie z jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla Ciebie to farmazony bo masz takie auto ale poczytaj amerykańskie i niemieckie fora pełno jest takich tematów i opinni o f30 nawet producent to zauważył i teraz zaznaczają na każdym kroku poprawę jakości materiałów, ich spasowanie i wygłuszenie w lci.

Proste pytanie jak mocno szumią szyby przy 180km\h i czy w A5 szumiały nawet przy 220?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci niestety bo nie jechałem A5 tak szybko (serio) ;) jednak moją A4 juz tak i szumy były mega wkurzające. Teraz naprawdę nie odczuwam takiego dyskomfortu, ale może dlatego, ze auto też świeższe...w LCI musieli coś poprawiać jak to w każdym modelu po lifcie - czymś się "pochwalić" muszą, bo inaczej po co robili by lifty, dla samych lamp, nowego nazewnictwa silników etc nie sądzę, ale to tylko moje zdanie. Wydaje mi się, ze naprawde nie ma na co narzekać bo nie jest to 5, 6, 7, a 3er vs bezpośrednia konkurencja wypada naprawdę super :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego coupe miałby być głośniejszy? Wątpię coby "szmaty" na niego pożałowali ... Oba modele mają drzwi bez ramek tylko to drugie 2x więcej ... Na pewno A4 po lifcie, którą jeździłem była cichsza, zdecydowanie po zmianie na F30 to mnie uderzyło ... ale była podsterowna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, dlaczego o Polakach się mówi, że są wiecznie narzekającym narodem.

 

Jeżeli ktoś jeździ często powyżej 180km/h, to jednak powinien celować w 5kę lub 7kę.

3ka średnio się do tego nadaje. To raczej auto miejskie ze sporadycznymi wypadami w trasę. Nie mniej zrobiłem nią trasę Ww-wa Paryż - Wwa. Nie ogłuchłem, nie sparaliżowało mnie na tych niewygodnych fotelach (mam standard w skórze), nic też po drodze nie odpadło.

 

Jestem zadowolony z wyboru. Nic nie klekocze, nie psuje się, ładnie gra, fajnie jeździ. I ma pięknie wykończone wnętrze. Oglądałem takie samo auto przed zakupem, jeździłem nim, więc wybierałem świadomie. Mało - dzięki temu, że pali niewiele, nie muszę dotować państwa, zostaje mi kasa na realizację dwóch innych, fajnych pasji.

 

 

http://cdn.bimmertoday.de/wp-content/uploads/BMW-320d-F30-Modern-Line-Interieur-2012-01.jpg

 

http://images67.fotosik.pl/1060/f9aed428891b1676.jpg

 

http://images69.fotosik.pl/516/fbc61038c053bdc8.jpg

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne wnętrze jak Ty :) U mnie drewno tylko ciemniejsze.

Co do spalania to ja w 28i przy podobnej średniej prędkości miałem 7 l. Sporo wyprzedzań do 160 km/h. Gdybym jechał bez szarpania to wynik taki jak ten drugi u Ciebie byłby do zrobienia. Te 5.0 l poza zasięgiem :) Wypad nad morze 450km bez autostrad, wyszło pół zbiornika czyli 30l. Idzie i benzynką zrobić dobry wynik.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę parę dni Fką o podobnej mocy do mojej E90 i też z 2 litrowym dieslem. Generalnie auto nie jest rewolucją, jest ewolucją - ale całkiem udaną. Jako całość raczej mnie przekonuje, natomiast jeśli zmieniać - to na mocniejszą i lepiej wyposażoną, inaczej nie mam takiego "musu". Z wad w stosunku do E90:

- układ kierowniczy - z servotronic, za miękki, gorsza komunikatywność niż hydrauliczny w E90

- hałas (szum) w okolicy drzwi - i zauważyłem to bez czytania tego tematu

Niemniej jednak zdementuję zdanie co niektórych że to nieudane auto - może straciło trochę sportowego ducha, ale nadal prowadzi się dobre, ma klasyczny układ napędowy i nie ma co ukrywać - kilka zalet w stosunku do poprzedniej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MInął niedawno roczek mojej F30-tki i bez zarzutu. Po mieście do wożenia damskiej torebki i brzdąców auto idealne. Jedna awaria po roku się przydarzyła. Wymieniono mi na gwarancji skraplacz klimy, jakaś nieszczelność mu się przytrafiła. Auto idealne, ekonomiczne i wygodne. Najcichsze nie jest ale znam głośniejsze z wyższej półki :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
MMW ubiegłeś mnie.

Miałem napisać to samo.

Dodam, jeszcze że wychwalana mazda 6 2.0 PB przy 100- 66 dB a przy 130- 69 dB

Jeździłem F30 2,0D i uważam iż jest ciszej niż e E91 320d.

Jeżeli masz drzwi do regulacji to o czym mowa ?

Wyreguluj i po sprawie.

 

 

Mazda jest miodzio, ale nie jeśli chodzi o hałas. Tu najbardziej dają się we znaki koła i potem szumy przy większych prędkościach. 508 przy większych prędkościach jest subiektywnie cichsze..

 

Panowie,

 

Cze w poliftowej F30 coś na plus w temacie hałasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMW ubiegłeś mnie.

Miałem napisać to samo.

Dodam, jeszcze że wychwalana mazda 6 2.0 PB przy 100- 66 dB a przy 130- 69 dB

Jeździłem F30 2,0D i uważam iż jest ciszej niż e E91 320d.

Jeżeli masz drzwi do regulacji to o czym mowa ?

Wyreguluj i po sprawie.

 

 

Mazda jest miodzio, ale nie jeśli chodzi o hałas. Tu najbardziej dają się we znaki koła i potem szumy przy większych prędkościach. 508 przy większych prędkościach jest subiektywnie cichsze..

 

Panowie,

 

Cze w poliftowej F30 coś na plus w temacie hałasu ?

 

Napewno bedzie ciszej niz w Mazdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam drodzy koledzy powiem tak, F30 wcale nie jest słabo wyciszone, przynajmniej takie jest moje wrażenie, owszem, jeżdżąc po Polsce było w moim głośno - F30 320d końcówka 2012 roku. Jakiś czas temu przeprowadziłem się do Niemiec i któregoś razu wyskoczyłem za miasto, nie żadną autostradą, a zwykłą krajową drogą, jadąc z prędkością około 140/160 km/h mój zmysł słuchu doświadczył ponadprzeciętnej przyjemności, nie usłyszałem szumu, oporu toczenia kół. Wychodzi zatem na to, iż w Polsce mamy po prostu chujową mieszankę asfaltu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze w poliftowej F30 coś na plus w temacie hałasu ?

 

Miesiąc temu odebrałem 320d LCI. Podczas każdej jazdy myślę sobie "ale cichutko pracuje, na co ci ludzie tak narzekają". :roll:

 

Faktem jest jakiś szumik i świst powietrza powyżej 120 km/h, ale gdybym nie czytał forum, to nie zwróciłbym uwagi. Do szumu Mazdy 6 daleko mu.

 

Doskonałe auto. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może nareszcie te szumy poprawili. Ale coś jest na rzeczy w tym temacie. Nowa 7 głośniejsza niz stara esa. Diesle warczą jak stare traktory. Daleko im do kultury pracy francuskich silników. Nawet tych w dostawczakach. Takie to bmw.

 

Jeszcze zależy co się rozumie poprzez określenie "kultura pracy". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- hałas (szum) w okolicy drzwi - i zauważyłem to bez czytania tego tematu.

 

ja nie mam audiofilskiego słuchu, ale ramki drzwi szumią, ostatnio pasażer zwrócił na to uwagę, ciągle coś mu szumiało przy słupku środkowym :duh:

 

natomiast drugi znajomy ma 2014 320d kombi i po przejechaniu się moim 328i sedan, pierwsze co stwierdził (a nie pytałem go o to), że jest ciszej.

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nareszcie te szumy poprawili. Ale coś jest na rzeczy w tym temacie. Nowa 7 głośniejsza niz stara esa. Diesle warczą jak stare traktory. Daleko im do kultury pracy francuskich silników. Nawet tych w dostawczakach. Takie to bmw.

 

Jeszcze zależy co się rozumie poprzez określenie "kultura pracy". ;)

 

Cicha, miękka praca. W 20D można o tym zapomnieć. To prawdziwy wstyd, żeby w marce premium był taki traktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawe. Dzisiaj klient jeździł E91 320d, które mam do sprzedania, na co dzień jeździ autem z francuskim 2.0 dieselem nowoczesnym, a był zachwycony brzmieniem silnika, cichą i kulturalną pracą itd. W F10 na przykład, to już w ogóle diesel 2.0 we wnętrzu jest ledwie słyszalny. N47 faktycznie nie jest jakimś cichym silnikiem, ale we wnętrzu auta tego się nie odczuwa, brzmienie jest wręcz miłe dla ucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Posiadam f30 320d rocznik 2014. Chciałem podzielić sie moimi spostrzezeniami i operacja wyciszenia. Otóż auto jest generalnie wyciszone moim zdaniem na przyzwoitym poziomie choć to za mało w moim odczuciu jak na auto premium. Najbardziej przeszkadzało mi : zbyt głośna praca silnika zwłaszcza po kickdownie oraz szumy powietrza powyżej 130km/h oraz opory toczenia z przednich kół. Umówiłem sie na wizytę do firmy ciche-auto.pl pod Wrocławiem. Zdecydowałem sie na wyciszenie na początek komory silnika wraz z wygłuszeniem przednich nadkoli. Firma niezwykle profesjonalna, obsługa bardzo życzliwa i rzetelna. Dokonano pomiaru głośności w aucie przed i po procesie wygłuszania. Pomiary w moim aucie przy 100 km/h przed 64,6 dB po 63, przy 130km/h 67,7,po 66 dB. Subiektywnie różnica nie jest może olbrzymia ale jest wyraźnie ciszej. Przy gwałtownym przyspieszaniu silnik nie wyje już teraz nieprzyjemnie ale zdecydowanie słychać go bardziej kulturalnie. Zmiana jest generalnie bardzo korzystna a uzyskane pomiary uważam teraz za bardzo konkurencyjne. Co do szumów które została wg pana z w/ w firmy generuje je bardzo cienka przednia szyba i lusterka. Aktualnie testują w firmie specjalne folie na szyby wygłuszające i o efektach poinformują na stronie. Z niecierpliwoscią czekam na efekty bo będę pewnie chętny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś za operację wyciszenia w tej firmie? jesteś z Wrocka? jest szansa porównać z Tobą głośność?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to lokowanie produktu... :8) :8) :8) ?

 

A ceny dyskusyjne....

 

Ze swojej strony mogę powiedzieć za hałas mi nie przeszkadza... mam wygłuszone jedynie przednie drzwi ale tylko dlatego że nowe głośniki reznonowały... Hałas mam z audio 1200RMS :8)

Edytowane przez siwyoscar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.