Skocz do zawartości

e 39 jaki rozmiar opon na zime ?


MarceL523

Rekomendowane odpowiedzi

kolego poczytaj rozmiarówkę którą masz wyklejoną(powinieneś mieć) jak otworzysz drzwi od auta i wybierz coś dla siebie :wink: 205/65/15 :cool2:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,205 x 65x 15 to najmniejszy rozmiar w e 39 w/g instrukcji chociaż ostatnie 4 zimy jeździłem na 195 x65 x15 i też nic się nie działo a tak po cichu bo to nie ten dział mam cztery felgi aluminiowe które wyglądają jak stalowe oryginalne do e 39 w sam raz do zimówek odstąpię tanio pisać na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 205 x65 R15. na lato 225 55 albo 50 R16

 

Jeśli kolega chce założyć na swoją 16" felgę to niestety teoretycznie nie można zakładać 205. Minimum przy 16" to 225 ale myślę że na zimę można śmiało na 16" dać 215.

205 już bym nie dawał przy takiej feldze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 zimy wstecz miałem 215/60/16 i w kopnym śniegu była totalna porażka. Najmniejszy ruch kołem, które na chwilę zerwało przyczepność powodował natychmiastowe zawiśnięcie auta podłogą na śniegu. Saperkę wożoną w bagażniku musiałem co chwilę wykorzystywać. Od ubiegłej zimy mam rozmiar 225/55/16 i jest niebo a ziemia. Dużo lepiej utrzymuje się na kopnym śniegu i nie zapada się tak na nim przez co może z jeden raz musiałem skorzystać z saperki/łopaty do śniegu. Nie muszę dodawać, że na odśnieżonym asfalcie opona ta trzyma się bardzo dobrze.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
245/40R18 :mrgreen:

Zalecany rozmiar przez producenta i wszystko w temacie.Chyba,że kasy brak to każdy orze jak może.

A opinie i tak będą nieobiektywne bo zależy to od warunków i producenta opony.

Temat bez sensu.

 

Dokładnie, każdy ładuje to co spełnia jego wymagania cenowe/estetyczne/poglądowe. Poza rozmiarem opon ma znaczenie jeszcze tyle różnych parametrów, że cieżko to opisać, a tym bardziej dobrać argumenty przedstawiające zalety konkretnego rozwiązania pod konkretną osobę.

 

Poszukaj sobie po sklepach, allego, wulkanizatorach, popytaj znajomych, wyrób sobie opinie i zakładaj to, co Tobie wydaje się słusznie.

 

Ja kupiłem na zimę 16' 225/55, ale nie mam porównania do innych rozmiarów opon/fel poza letnimi 17'.. ale oba rozwiązania polecam jako jedyne słuszne... w moim odczuciu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby tak do tego podchodzic to kazdy temat by sie okazal bez sensu, bo ile ludzi tyle odpowiedzi,

ale- pytajac mozna sie rozeznac w temacie, jak, co i gdzie jezeli chodzi o rozmiar, szczegolnie jak sie nie ma doswiadczenia, i szczegolnie, ze kilkanascie odpowiedzi sie pokrywa, ze soba, czyli od skrajnosci do skrajności można wybrac jakies optimum

 

a tak na marginecie to, poza rozmiarem liczy sie jeszcze marka, no i oczywiscie czy te opony sie jeszcze wogole nadaja do zimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem Fulda 205/65 R15 proponowali mi 195/65 R15 ale te opony

są niższe od tych 205 więc ich nie kupiłem.

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną 5 zima i nadal będę śmigał na rozmiarówce 195/65/15 na którą zdecydowałem Się ze względów ekonomicznych
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja właśnie kupiłem Fulda 205/65 R15 proponowali mi 195/65 R15 ale te opony

są niższe od tych 205 więc ich nie kupiłem.

Pozdrawiam.

Nie są niższe tylko węższe,wysokość to 65 a 195 i 205 to szerokość :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem Fulda 205/65 R15 proponowali mi 195/65 R15 ale te opony

są niższe od tych 205 więc ich nie kupiłem.

Pozdrawiam.

Nie są niższe tylko węższe,wysokość to 65 a 195 i 205 to szerokość :wink:

 

Obawiam Się że kolega tom3653 ma rację, mały przykład czytania oznaczeń na oponach

ROZMIAR OPONY:

185/65R14

185 - szerokość opony w mm (mierzona między jej bocznymi ścianami)

65 - wskaźnik profilu opony (wskaźnik określający procentowy stosunek wysokości opony do jej szerokości. 65 oznacza, że wysokość opony to 65% jej szerokości)

R - oznaczenie konstrukcji opony – radialna (symbol informujący o konstrukcyjnym układzie włókien osnowy opony. W przypadku opony radialnej korpus opony zbudowany jest z warstw włókien biegnących promieniowo w poprzek opony, od jednego do drugiego obrzeża.

14 - średnica osadzenia na feldze podawana w calach (inaczej: średnica felgi, na jaką może być zamontowana opona)

A więc współczynnik profilu np.65 z opony 205 nie będzie taki sam jak 195

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem Fulda 205/65 R15 proponowali mi 195/65 R15 ale te opony

są niższe od tych 205 więc ich nie kupiłem.

Pozdrawiam.

Nie są niższe tylko węższe,wysokość to 65 a 195 i 205 to szerokość :wink:

Przy 195mm szerokości, wysokość opony wynosi (dla profilu 65) 126,75.mm.

Przy 205mm szerokości, wysokość opony wynosi (dla profilu 65) 133,25 mm.

Dalej twierdzisz, że te opony różnią się TYLKO swoją szerokością?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kilkunastu dni smigam na zimowkach 195/65 R15. Faktycznie kola maja mniejsza srednice niz dedykowane ale nie ma tragedii. Przeswit nie zmniejszyl sie jakos znacznie. Niestety wszystkie rozmiary dedykowane przez BMW do felg 15 sa w chorych cenach. Osobiscie wole nowe 195 niz uzywane 225 na moim aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.