Skocz do zawartości

E46 - krzywa kierownica - czy każdy tak ma?


tas23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przez ostatnie kilka dni szukam E46 330xd i siedziałem w czterech. W dwóch z nich wydawało mi się, że kierownica jest jakby lekko przekrzywiona w stronę okna. Jakby jej prawa strona była trochę bliżej kierowcy (minimalnie, max kilka mm), czyli upodobniała się położeniem do konsoli środkowej, "patrzącej" też w stronę lewego okna. W dwóch pozostałych nie zwróciłem na to uwagi.

W obu przypadkach kierownica obracała się w jednolitej płaszczyźnie, nie była, więc nie było to skrzywienie samego koła kierownicy, tylko sam drążek jakby nie był w osi samochodu.

Zastanawiam się, czy jest to wynik jakiegoś defektu układu kierowniczego, czy też może ten typ tak ma (TTTM)?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że jeżeli kupujesz od handlarza to prawdopodobieństwo jest takie że samochód jest po dzwonie większym lub mniejszym i takie tego uroki, kiera schodzi itp itd.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oba te auta były od prywatnych właścicieli i nie nosiły śladów poważnych uszkodzeń (proste podłużnice itp) - przynajmniej na moje laickie oko.

Nigdzie się jeszcze nie spotkałem, żeby kierownica tak "uciekała", a tutaj dwa auta pod rząd... Dziwne, żeby oba miały identyczny wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie tulejki w tylnym wachaczu do wymiany, potem geometria na urządeniu 3D - będzie jeździł jak po szynach.

I to ma taki wpływ, że drążek kierowniczy razem z kierownicą odchylają się w jedną stronę? Bo nie chodzi mi o to, że kierownica nie jest w poziomie, bo jak najbardziej jest.

 

A może przy przekładce z anglika ktoś się nie postarał

Wg VINu auto jest z Włoch, więc raczej to nie to, chociaż też się nad tym zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym też, we wszystkich jakie widziałem.

Tylko nie każdy to zauważa, czasem właściciel jest mocno zdziwiony, jak mu to uświadomić.

I oczywiście fakt ten nie ma nic wspólnego z wahaczami, trakcją, torem jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

Bo już się bałem, że coś jest nie tak... To chyba znalazłem auto dla siebie... tylko ma taki syf malarię w środku, że ciągle się zastanawiam:)

Ale podobno wszystko da się wyprać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawości poszedłem sprawdzić to, faktycznie daje ona takie wrażenie a dodam że wymieniałem całkiem niedawno tuleje wahaczy :) Ciekawi mnie tylko czy to jest wrażenie czy faktycznie tak jest.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w każdym samochodzie tak jest. W E36 i E46 na pewno.

Dlatego większość z nas kieruje lewą ręką a nie prawą bo kierownica jest bliżej prawej ręki a dalej lewej pomijając fakt że biegi się zmienia prawą ręką.

Najbardziej to widać w Fiacie 126p tam kierownica dotyka prawego kolana a lewego nie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

Bo już się bałem, że coś jest nie tak... To chyba znalazłem auto dla siebie... tylko ma taki syf malarię w środku, że ciągle się zastanawiam:)

Ale podobno wszystko da się wyprać;)

dajesz 25000 i masz mojego xd co ma calutkie zawiesznenie nowe, półosie i skrzynie(wszystko orginalne czesci) - wsadzilem ok 16000 zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 328Ci kiera jest leciuteńko odchylona w prawo (trszymam np 1cm w prawo i jedzie wtedy prosto).

Auto 100% bezwypadkowe kupione od osoby z rodziny.

Mylisz pojęcia. My nie rozmawiamy o przechyleniu po obwodzie (jedź na zbieżność), tylko o pochyleniu płaszczyzny kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.