Skocz do zawartości

320d e46 kontrolka poduszki powietrznej


ogarex

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O, dobre słowo :cool2: Reksio kompleksio, który od poprzedniej strony nie może się pogodzić, że mu ktoś wytknął brak wiedzy w temacie e46 i płacze jak dzieciak i płakać będzie.

Śmiesznie było patrzeć, jak robisz z siebie durnia, co beczy o nic, ale już mnie nie bawi ta nudna dysputa, teraz możesz się wyżalać do woli (do czego serdecznie zapraszam, do 80 postów już nie daleko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dobre słowo :cool2: Reksio kompleksio, który od poprzedniej strony nie może się pogodzić, że mu ktoś wytknął brak wiedzy w temacie e46 i płacze jak dzieciak i płakać będzie.

Śmiesznie było patrzeć, jak robisz z siebie durnia, co beczy o nic, ale już mnie nie bawi ta nudna dysputa, teraz możesz się wyżalać do woli (do czego serdecznie zapraszam, do 80 postów już nie daleko).

spokojnie obieram twoją taktykę i nie dlugo będzie ponad 3 tyś pajacyku pozdrawiam sedecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam podepne sie pod temat ,wyskoczyl mi ostatnio blad

 

http://images38.fotosik.pl/1963/98d467140f9e95dbmed.jpg

 

wczesniej byly wyciagane fotele przez goscia ktory pral auto,kasowalem blad ale po chwili znow sie pojawia,sprawdzilem czy kostki sa podpiete prawidlowo ,wszystko jest ok.

Zauwazylem ze sa jakies kable zrobione od matu ,zeby caly czas komp myslal ze ktos siedzi(tak mi sie wydaje)

z gory dzieki za wszystkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego. Jest to błąd napinacza pasa kierowcy. W moim przypadku ktoś wcześniej uszkodził plastikową "zawleczkę" przy wtyczce napinacza pasów. Efektem czego nie było styku i komputer widział to jako błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat

Wczoraj po odpaleniu auta wyskoczył mi błąd poduszki powietrznej (pali się cały czas-nie gaśnie)-wcześniej mi się to nie zdarzyło. Czy jest jakaś możlwość "usuniecia" błędu bez podpięcia pod kompa? Ewentualnie od czego zacząć sprawdzanie co jest nie tak? Z góry dzięki za odpowiedz

"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podepnę się pod temat

Wczoraj po odpaleniu auta wyskoczył mi błąd poduszki powietrznej (pali się cały czas-nie gaśnie)-wcześniej mi się to nie zdarzyło. Czy jest jakaś możlwość "usuniecia" błędu bez podpięcia pod kompa? Ewentualnie od czego zacząć sprawdzanie co jest nie tak? Z góry dzięki za odpowiedz

Kolego bez kompa sie nie obejdzie. Nawet gdybys usunął usterke błąd musisz skasować. Poduszka mogła sie zapalić od przetartego przewodu po brak samej poduszki

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam odmienne pytanie

CZYM, jakim klejem da rade przykleić ponownie tą plastikową matę pasażera do gąbki fotela ? żeby się nie przesuwała ?

 

klej ten nie może "zjadać",wchodzić w reakcję, niszczyć gąbki tak jak np butapren.... po którym robią się dziury na piankach/styropianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to głupio zabrzmi, ale dzisiaj zgasła mi kontrolka poduszki powietrznej :jawdrop: i się już nie zapaliła ponownie - WTF?
"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu się zapalił :mad2: nosz kur*a, muszę podłączyć go pod kompa bo widzę że nic nie zdziałam (raz się zapali za chwilę zgaśnie-nie mam sił)
"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku roku podobny problem, też szukałem jak ten problem rozwiązac, tak jak mi tutaj doradzili pojechałem najpierw pod kompa. Tam, mechanior powiedział mi, że błąd skasuje, ale prawdopodobnie znów wyskoczy, dlatego ludzie montują te tak zwane emulatory bo jest to koszt śmieszny w porównaniu do nowej maty z ASO. Zapłaciłem 30zł, calośc trwała 15minut, przy okazji skasowali mi OIL SERVICE i od tamtej pory nie ma żadnego błędu, tak więc jak Ci koledzy wyżej radzą, najpierw komp, później ewentualnie będziesz myślec co dalej.

 

 

@edit w moim przypadku emulator był zbędny, samo skasowanie błędu przez kompa pomogło, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, trochę odkopię temat ale mam pytanko odnośnie poduszki powietrznej. W Weekend uszczelniałem drzwi od strony pasażera (przeciekały więc zdjąłem obudowę, żeby dokleić piankę wygłuszającą oraz wymienić zaczepy bo uszczelki były sparciałe). Przed operacją odłączyłem akumulator. Z uwagi na to że stan pianki był gorszy niż myślałem musiałem ją całą zdemontować. W tym celu musiałem odkręcił poduszkę w drzwiach i wypiąłem ją z gniazda. Musiałem zostawić wszystko na noc, więc z wypiętą poduszką podłączyłem klemy. Następnego dnia wszystko złożyłem do kupy (w tym zamontowałem z powrotem poduszkę) i tutaj pojawił się problem - świeci mi się kontrolka airbagów. I tu moje pytanie, czy po wyskoczeniu błędu (pojawił się on zapewne jak podpiąłem aku bez poduszki) nawet jak już wszystko zostanie podłączone to trzeba wykasować błąd kablem, czy jeżeli poduszka byłaby wpięta prawidłowo to kontrolka sama by zgasła. Jeżeli bez kabla się nie obejdzie to może ktoś polecić jakiś serwis w Warszawie co by mi to tanio wykasowali (ewentualnie może samemu kupić kabel i pobawić się z tym ,w końcu od czasu do czasu przyda się diagnostyka). A może ktoś z Wawy ma do odsprzedania taki kabelek? Moje BMW to E46 320D z 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel kosztuje 70/80zł kup sobie sam.

 

Wiadomo że jak włączyłeś auto bez poduszki to zarejestrował błąd. Musisz mieć teraz wykasowany bład, inaczej nie zgaśnie ta kontrolka. Co ważne pamietaj że poduszki nie działają teraz żadne!

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Oddawałem fotel kierowcy do naprawy i po zamontowaniu go ponownie i po podpięciu pasa (aku cały czas był podłączony) zaświeciła się kontrolka od air baga. Myślicie że wystarczy wykasować błąd czy coś uszkodziłem przy demontażu/montażu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.