Skocz do zawartości

F30 wady i zalety


swde

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze pamiętam to ktoś pisał o świszczących uszczelkach szyb i że udało się to wymienić na gwarancji.

Może ktoś to potwierdzić?

 

Potwierdzam :)

Były jakies problemy czy frontem do klienta?

W jakim ASO?

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no racja w mpakiecie wyglada zajebisc_ie , bez ... mmm przecietny samochod z fajna linia i fajnym tylkiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamiętacie jak weszło e90 ?- wtedy dopiero słyszałem ze syf tandeta i brzydal, ze e46 "lepsze" :D

Ludzie muszą sie przyzwyczaić, model musi stanieć- wtedy zrobi sie "ładne" auto.

 

Tylko że E90 do dziś ładne nie jest :)

 

Jeśli chodzi o m-pak, to dla mnie to podstawa w BMW żeby jakoś wyglądąło. F10 np. bez m-paku w ogóle mi nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo ładniejsze od poprzednika i na tym samym poziomie co f30 - kwestia gustu.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w posiadaniu E90 przez dwa lata. Przyznam, że przyzwyczaiłem się do tego auta baardzo. Niestety postanowiłem go sprzedać z powodu zakupu nowszego modelu tj. F30.

Miałem przyjemność jazdy ostatnio dobrze wyposażoną odpowiednią do mojej EX, ale to co mnie przeraża to wydaje mi się, że jakość plastików nie jest już taka sama.

Nie wiem może miałem super e90 ale jakość wnętrza F30 kojarzy mi się z autem co najmniej klasę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli piszemy o jakości/składzie chemicznym, która jest mierzalna to tzw. plastiki w F30 są gorszej jakości/tańsze w produkcji itd. od plastików w E90, dodatkowo jest ich więcej

 

jeżeli piszemy o designie, który jest nie mierzalny to możemy przyjąć, że w F30 jest ładniejszy i na pewno adekwatny do obecnych trendów...

 

jeżeli chodzi o spasowanie/wykonanie to NIE można nic przyjąć, wszystko zależy od egzemplarza lub dołożonego doposażenia zmieniającego złożenie auta w całość...

 

pocieszające w F30 jest to, że na chwilę obecną NIE ma żadnych wad "eliminujących" auto, jako posiadacz nowego E90 przed i po liftowego mogę napisać, że auto przed liftowe miało b. dużo wada:

1) lampy tylne - LANOS LOOK, zmienione w LCI,

2) navi - ATARI LOOK "ccc", zmienione w LCI na "cic",

3) cieknące spryskiwacze od ksenonów - zmienione w LCI,

4) niewłaściwą szerokość osi jak na auto miejsko/sportowe - zmienione w LCI,

5) "skrzypiące" uszczelki, powodujące, że auto premium było tylko z zewnątrz - zmienione w LCI,

6) niewłaściwy soft na kierownicę - powodujący cykliczny brak możliwości zdjęcia blokady/uruchomienia pojazdu - zmienione w LCI,

7) inne rzeczy, których nie pamiętam ale mocno denerwujących jak np. silnikowy filtr w miejscu trudnym do wymiany dotyczyło mojego M47...

 

czytając obecne forum uważam, że F30 pre LCI jest autem zdecydowanie bardziej dopracowanym niż E90 pre LCI...choć jak były zapowiedzi samochodu to oczekiwałem czegoś lepszego np. takiego postępu jaki był w przejściu byłej "5" na obecną...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kwestia "wypasu". Ogladalem kilka sztuk F30. I zanim do nich wsiadlem to na fotkach wszystkie wyglądały super. Dopiero na żywo widać bylo wersje lepsze i gorsze. Dlatego wybralem obecne auto. Niby ten sam samochod, a wnętrze zupelnie inne. Sportowe fotele na skórach, szlifowane aluminium, podsufitka antracyt. Mi wnętrze podoba sie bardzo :cool2:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ao. Mozesz roswinac temat szerokości osi w E 90? Może być pw żeby nie zaśmiecac.

Do twojej listy dopisz jeszcze poprawiony i drive w LCi. Choć cześć problemów wyeliminowano jeszcze przed liftem. Jak np cieknący spryskiwacze czy blokującą kierownice.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to ktoś pisał o świszczących uszczelkach szyb i że udało się to wymienić na gwarancji.

Może ktoś to potwierdzić?

 

Potwierdzam :)

Były jakies problemy czy frontem do klienta?

W jakim ASO?

 

Nie, żadnego problemu, jak powiedziałem, że mi szumi, to zaproponowali, że sprawdzą, a następnie po przejechaniu się (przy okazji serwisu olejowego chyba) od razu była propozycja wymiany.

 

ASO Auto-Breczko Białystok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w posiadaniu E90 przez dwa lata. Przyznam, że przyzwyczaiłem się do tego auta baardzo. Niestety postanowiłem go sprzedać z powodu zakupu nowszego modelu tj. F30.

Miałem przyjemność jazdy ostatnio dobrze wyposażoną odpowiednią do mojej EX, ale to co mnie przeraża to wydaje mi się, że jakość plastików nie jest już taka sama.

Nie wiem może miałem super e90 ale jakość wnętrza F30 kojarzy mi się z autem co najmniej klasę niżej.

 

Zdecydowanie masz rację. Oglądałem i jeździłem kilkoma różnymi F30 i jakość materiałów w tym modelu jest rzeczywiście słabsza od E90. Widać to zwłaszcza po całej dolnej części deski rozdzielczej, klapce schowka, tunelu środkowym oraz boczkach drzwi (aczkolwiek tu różnica nie jest taka duża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej. Wam też zamarzają spryskiwacze?!

 

W garazu jest od działają ale po 10 min jazdy przy -10C juz sie nie da spryskac szyby, działają tylko spryskiwacze xenonow.

 

Moje 12 letnie Mondeo zachowuje sie lepiej, bo ma podgrzewane dysze spryskiwaczy (przednią szybę zresztą też).

 

Klasa Premium to chyba tylko wspomnienie w BMW.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej specyfikacji nie widzę "podgrzewania" ale auto zawsze na dworze, płyn z "biedronki" i nigdy nic nie zamarzło... :P

płyn z Biedronki w Testach Auto Świat zajął wysokie miejsce, i jest całkiem dobry, bo używałem, moim zdaniem lepszy niż Orlenowski

dobry płyn powinien wytrzymać -20 bez zamarzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta biedronka to tak palnalem majac na mysli wersje plynu Economy - serio to nie wiedzialem ze taki jest...

Zawsze kupowalem w Castoramie, Nomi itp.

 

Teraz zamowilem Sonaxa wieksza ilosc. Ja zuzywam wiecej plynu do szyby niz benzyny wiec uwazam ze pompka w spryskiwaczach BMW jest b.dobrej jakosci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.