Skocz do zawartości

ile wam pali autko przy takich mrozach?ZIMOWE PROBLEMY


Kornelio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja 316i troszkę więcej pali w zimie ale to normalne...

 

Ruszasz.. koła się kręcą - auto stoi... :dance:

 

Jedziesz drogą - drogowców jak zwykle zaskoczyła zima (hehe, zawsze tak mówią, co roku ta sama gadka :D ), jakaś mała zaspa... Juz ze 2 literki idą z dymkiem żeby z niej się wydostać... No chyba, że ktoś ma akurat saperkę w bagażniku, wtedy trochę ruchu na świeżym powietrzu i jest OK.

 

Tak, tak Panowie... Te koniki pod maską lubią być dobrze pojone... :8)

 

Ale tak poważnie...

Moja E36, jak nie było śniegu to na trasie wzięła 6,8 l na 100km. Jazda oczywiście spokojna, piąty bieg i mały gazik.... Powiem szczerze, że aż nie mogłem uwierzyć... :jawdrop: W mieście koło ósemki... :mrgreen:

 

A teraz kiedy jest sporo śniegu w mieście pali dychę (przeważnie krótkie trasy po 4-5km na zimnym silniku) a na trasie spali 8l/100km.

 

Także podsumowując.. jestem baaaaarrdzo zadowolony :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać wszystkie wypowiedzi na temat spalania Waszych BMW i przyznam, że normalnie aż mi sie czasem śmiać chciało. Nie wiem może to ja mam cos nie tak za moja E34 525i 24V. Spalanie - trasa Gdańsk - Radom (450km) czyli pełna trasa i spalanie ok 11l LPG przy normalnej jezdzie ( 120 km/h). Robie tą trase przecietnie raz w miesiącu i zawsze wychodzi podobnie. Spalanie miasto - jezdząc po Gdańsku i stojąc jak każdy czasem w korkach spalanie to ok 16l LPG. Cykl mieszany - codziennie jade do pracy 25 km (polowa z tego po miescie a połowa po trasie) no i czywiście drugie 25 km z powrotem , spalanie wynosi ok 13-14l LPG. Wydaje mi sie że te wyniki spalania są w miarę normalne i jak czytam o o silnikach 3.0l oraz większych które spalaja o wiele mniej paliwa niż mój to mnie aż trzesie. Czy to ja mam coś nie tak z moja 525i czy to reszta zaniża nie wiem po co swoje spalanie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja Was teraz zaskocze. Każdy kto czyta forum wie że moja bunia nie ma górnego ograniczenia co do spalania.

Jazda tylko w korkach, Warszawa, godziny poranne i popołudniowe... tylko korki.

Moje autko osiągnęło rekordowo niski wynik 12.1 L/100 km... gazu oczywiście. Nie wiem jak ja to zrobiłem ale przejechałem 313 km na 38 litrach. Fakt raczej delikatnie jeździłem (nie kręciłem wyżej niż 3 - 3,5k) i jak włączałem auto czekałem koło minuty aż lambda sie rozgrzeje i troche temp złapie. Tankowałem, no bunie oczywiscie, na Shellu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST 1000 km zaliczony... ile spalił ???

 

500 km na trasie... spokojna jazda...okolo 90-100 km... :D

 

500 km po Warszawie... rozne godziny i rozne natezenie ruchu...

od pustej drogi (okolo godz. 6,30) do typowych popołudniowych korków (około godz. 16)... :D

 

i w tym wlasnie cyklu mieszanym... moje auto zużyło tylko albo aż... średnio 14,00 litrów PB 95... :mrgreen:

 

i to czy ktos powie ze to malo lub duzo... to juz nie moj problem... ja wiem swoje... i nie mam potrzeby koloryzowc prawdy co do zuzycia.... poprostu tyle pali... i juz...

 

choc trzeba tez pamietac...

 

że... pali tylko tyle ile zaleje... ani grama wiecej... :mrgreen:

 

pozdrawiam

cosmo

 

Tylko nie GAZ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

 

w testach, które są zapodane na forum, średnie spalanie e36 316i z 97r. (nie wiem, czy to już jest nowy silnik) na

dystansie 50.000 km wyszło 8 litrów, choć z tego co pamietam

narzekali tam na spalanie zimą (około 9,5). z tego co pamiętam pisali tam, że

smigali przeważnie ponad 160km/h autostradą i spalanie tego modelu

uznali za bardzo mocną stronę silnika. dla porównania w innym tescie długodystansowym (który też jest gdzieś na forum) e36 318i spaliła średnio

9,5.

 

http://img21.imageshack.us/img21/4746/199701316i14po.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/5907/199701316i22iq.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/9656/199701316i32yw.jpg

 

po przeczytaniu testu 316-stki zaczałem snuć plany zakupu 316i (mile zaskoczył mnie wynik spalania i ogólna ocena, że koszty utrzymania są niskie - a Wasze wyniki mnie zaskakują. nie wiem co robić

BMW Sauber F1 Team; only Pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW e38 735iA zimowy wynik spalania z okolo 2 tygodni - 15 litrow. Latem jest okolo 3 litry mniej na setke. Na dluzszej trasie jak jest rozgrzany silnik srednio 9 litrow, na samej trasie nigdy nie spalil mi powyzej 10 litrow :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Czytając posty nie w sposób oprzeć się tezie, że "spalanie" dla posiadaczy BMW jest "wielkie".

 

Do podawanych wyników nalezy mieć pewien dystans, pomijam welokrotnie wspominane na forum [zgodnie z prawdą] ze najbardziej decyduje technika jazdy, styl, rodzaj trasy.... - ale należy też wziąść pod uwagę błędy wsakazań kompa oraz to że b.dużo z nas stosuje "niefabryczne" rozmiary ogumienia suma tych błędów to może być też "baniak" paliwa :norty:

Edytowane przez marcosz

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podawanych wyników nalezy mieć pewien dystans, pomijam welokrotnie wspominane na forum [zgodnie z prawdą] ze najbardziej decyduje technika jazdy, styl, rodzaj trasy.... - ale należy też wziąć pod uwagę błędy wsakazań kompa oraz to że b.dużo z nas stosuje "niefabryczne" rozmiary ogumienia suma tych błędów to może być też "baniak" paliwa :norty:

 

hmmm... :think:

 

moze tak... moze nie...

tylko jaki mialbym cel by pisac z kosmosu dane o zuzyciu ?

 

jedyna prawda z ktora sie zgadzam to... to ze ilosc zuzytego paliwa zalezy od kierowcy i warunkow panujacych na drodze... :cool2:

 

dlatego zawsze staram sie podawac gdzie i w jaki sposob jechalem... i jakie wtedy mialem zuzycie paliwa... :D

 

i wiem... ze latem... jadac nawet najrowniejsza droga... z odpowiednim wiatrem... najlepiej w plecy... i stala predkoscia 90-100 km/h (okolo 2000 obrotów)...

...przy tak idealnych warunkach... :mrgreen: ...zuzycie paliwa w przypadku mojego auta... nie zejdzie ponizej 8,0 litrow na 100 km... :D

 

i tyle na ten temat...

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Do podawanych wyników nalezy mieć pewien dystans, pomijam welokrotnie wspominane na forum [zgodnie z prawdą] ze najbardziej decyduje technika jazdy, styl, rodzaj trasy.... - ale należy też wziąć pod uwagę błędy wsakazań kompa oraz to że b.dużo z nas stosuje "niefabryczne" rozmiary ogumienia suma tych błędów to może być też "baniak" paliwa :norty:

 

hmmm... :think:

 

moze tak... moze nie...

tylko jaki mialbym cel by pisac z kosmosu dane o zuzyciu ?

 

jedyna prawda z ktora sie zgadzam to... to ze ilosc zuzytego paliwa zalezy od kierowcy i warunkow panujacych na drodze... :cool2:

 

dlatego zawsze staram sie podawac gdzie i w jaki sposob jechalem... i jakie wtedy mialem zuzycie paliwa... :D

 

i wiem... ze latem... jadac nawet najrowniejsza droga... z odpowiednim wiatrem... najlepiej w plecy... i stala predkoscia 90-100 km/h (okolo 2000 obrotów)...

...przy tak idealnych warunkach... :mrgreen: ...zuzycie paliwa w przypadku mojego auta... nie zejdzie ponizej 8,0 litrow na 100 km... :D

 

i tyle na ten temat...

 

pozdrawiam

cosmo

 

Wszystko się zgadza, nie poddaje wątpliwości podawane tutaj wyniki - wysuwam tylko tezę aby zastanowić się nad wskazaniami kompa czy też wyliczeniami, bo przy znacznie odbiegającym rozmiarze ogumienia odchyłki wskazań km czy też zuzyć mogą być znaczące

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktem jest, że wszystko zależy od techniki jazdy, jakosci paliwa no i stanu silnika (stosowanego oleju również), mi według komputerka wychodzi 10,1 litra w miescie, no ale za to, ze tds to nie ma takiego odejścia jak etylina, coś za coś:)

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.