Treść opublikowana przez maslo_82
-
Analiza spalin gazu i benzyny - niby ok a chłapie strasznie
no właśnie tu lezy problem bo według gazownika nie ma czego regulować, bo po podłączeniu kompa, mapa wtrysku gazu względem benzyny jest wzorcowa.
-
Analiza spalin gazu i benzyny - niby ok a chłapie strasznie
witam dziś byłem na analizie spalin, ponieważ auto mi pali bardzo dużo gazu nawet 27l (gaz sekwencyjny) a benzyny jak raz zmierzyłem to wyszło 13,5 litra. Analiza była następująca bieg jałowy benzyna: CO 0.24% CO2 15.03% HC 102 ppm O2 0.47% bieg jałowy gaz: CO 0.22 % CO2 13.72 % HC 157 ppm O2 0.61 % 2000 obr benzyna: CO 0.05% CO2 13.61% HC 34 ppm O2 0.23% 2000 obr gaz: CO 0.39% CO2 14.99% HC 34 ppm O2 0.46% Koleś mówi że do świetne wyniki, nie wiem co o tym sądzić bo różnica w spalaniu gazu i benzyny jest ogromna.
-
Uszczelki pod kolektorem M30 - jak się do tego dostać?
no dobra a co się z tym robi żeby to sprawdzić??
-
Uszczelki pod kolektorem M30 - jak się do tego dostać?
no dobra ale do czego go użyć w m30
-
Uszczelki pod kolektorem M30 - jak się do tego dostać?
do czego wogóle używa się tego samostartu ??
-
wartośc 730i e38
powiem jeszcze raz, nie sprzedawaj dobrej BMki, bo trudno taką znaleźć, 15 tys. za takie auta to dają Ci co nigdy BMki nie mieli.
-
Odszkodowanie od zarządcy drogi. Czy ktoś dostał?
generalnie to nie należy dawać się dymać, gadki że jak jest taki lej to trzeba się do wodociągów zwracać to mogą swojej rodzinie gadać, zarządca drogi jest jeden i to on powinien wypłacić odszkodowanie, i ewentualnie domagać się zwrotu kosztów od wodociągów.
-
wartośc 730i e38
pamiętaj jedno dobrej bety się nie sprzedaje, ta co masz przynajmniej ze zdjęcia wygląda naprawdę dobrze, jak się nie psuje albo nie jest zjeżdżona to wogóle nie sprzedawaj.
-
Renowacja 750il
hmmm nop przesyłka do Polski $48 więc razem $118 czyli mniej niż 300zł a zapłacić można bez problemu przez PayPal (prowizję płaci sprzedający)
-
Kilka pytań do znawców tematu 7-ek.
generalnie to jest tak że mówi się że 7 są miękkie bo chodzi o wygodę, ale żadne auto choćbynie wiem jak komfortowe, nie może bujać na bierównościach, i nie może wyrywać kierownicy na zakrętach czy nierównościach takim dobrym testem na sprawnośc amortyzatorów są progi zwalniające, jeśli przejedziesz przez takiego z prędkością 30 km/h nie poczujesz podskoku (tylko porstu najechanie na nioerównośc) to masz ok, jak auto podskoczy dośc znacznie (i opadajac usiądzie dość mocno) to znaczy że amory są do kitu. Amory no generalnie to możesz kupić jakąś Kayabę, Bilstein, z tanich to Alko (staruszkowie w Astrze MKI mają już 150 tys. i ani myślą się kończyć) ja kupiłem Quintony bo mają 3 lata gwarancji.
-
Renowacja 750il
Blaster ależ proszę bardzo http://search.ebay.com/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=e32+fog+lights&category0=
-
Kilka pytań do znawców tematu 7-ek.
hmm zapamiętaj jedno, na diagnostyce nie powiedzą nic sensownego odnośnie stanu zawieszenia, na szarpaku wychodzą tylko luzy takie od których wewnątrz już byś dawno zwariował. a Miękka jest od amortyzatorów od niczego więcej.
-
Kilka pytań do znawców tematu 7-ek.
co do zawiechów to powiem ci tyle, jak kupijesz BMkę to zawsze cały przód jest do wymiany, jak amor cieknie to jest do wyrzucenia.
-
rozrusznik kręci tylko na zimnym silniku...Co jest??
chłopie, szczotki w rozruszniku się kończą, wyjmij rozrusznik, przy odrobinie zdolności wymienisz je sam, jak zawieziesz wyjęty rozrusznik do warsztatu to wiecej jak 50zł nie zapłacisz
-
Przełanczanie się z lpg na bezyne w czasie jazdy
jakmasz sekwencyjny gaz to może być tak że masz zapchany filtr, i instalacja głupieje bo myśli że gaz się kończy i przełacza na benzynę
-
730 ładowanie alt.
a gdzie trzeba się podpiąć żeby to zmieżyć?? Wystarczy pod akumulator??
-
M60 4l prawidlowa wartosc cisnienia sprezania???
nie wiem jakie są te wartości, ale jedno jest pewne niskie ciśnienie może być spowodowane nie tylko pierścieniami ale także powypalanymi gniazdami zaworów.
-
Czujnik temperatury silnika M30
jesteś w błedzie, ten czujnik któy wskazujesz to czujnik od wskaźnika tempeatury, ten od kompa to ten drugi, ja też miałem biały ale według VINU powinienem mieć niebieski, no i taki też kupiłem niestety nie mieli bosha tylko jakąś włoszczyznę
-
wskazówka spalania Bmw 520i
z tego co wiem to takie coś oznacza chyba lewe powietrze w kolektorze.
-
E32 w cenie do 6000pln, jest sens szukać?
hmm według mnie, to E32 sensowne zaczynaja się od 8tys. w górę niezależnie od rocznika, są to już wiekowe auta i każde z nich żeby było dobre musi być mocno doinwestowane, a jak wiadomo doinwestowanego auta nikt nie sprzeda za 5-6 tys. czyli w cenie części. Oczywiście należy też uważać na ludzi którzy chcą niebotyczne sumy za swoje auta ponieważ im się tylko wydaje że ich auto jest w super stanie. Każde jedno e32 ma do remontu całe przednie zawieszenie, i jest to dobry pretekst do zbijania ceny. No i podstawa w silniku to absolutnie żadnych drgań podczas pracy, i wkręcanie siena obroty absolutnie bez zająknięcia.
-
Błędne wskazania spalania prze komputer, z czego wynikają??
Jak w temacie, z czego mogą wynikać błedne wskazania spalania na komputerze, wczoraj przetestowałem ile bunia pali benzyny i wyszło że 13,4 delikatnie po mieście a komp pokazał 11,7. Chodzi o e32 M30b30. komp był resetowany w momencie tankowania pod korek??
-
Czy to przepływomierz?
hmm jeśli chodzi o auto które masz w podpisie to ten silnik nie ma przepływomierza cyba że w e39 jest inaczej, ja miałem takie objawy jak ten przewód co idzie do pompy się przerwał w środku, poruszanie tym kablem pomagało
-
730 m30 kosmiczne spalanie
benzyny spalił 60l na odcinku 400 km, 200km z prędkością 150km/h reszta średnio 70 km/h
-
Przepływomierz do M30 3.5 - szczegółowe dane
odłącz sondę, i pojeździj kilka dni, i zobacz czy nie jest lepiej, mam tak samo, narazie nie wiem czemu sonda psuje pracę silnika.
-
730 m30 kosmiczne spalanie
hmm instalacja jest sekwencyjna na STAG 300, o spalaniu mówię takim jakie mi wyszło z tankowania do pełna a nie z kompa, komp w czasie jazdy po mieście pokazuje 15-17l,