Treść opublikowana przez maslo_82
-
Kupuję 730 R6 słychać popychacze i słabo wkręca sięna obroty
właśnie tak myślałem o BLOSie, tylko teraz pytanie czy duży luz zaworowy nie spowodował tam jakichś zniszczeń przez które koszty naprawy mogą wzrosnąć, i co mogło się przez to stać. A ile kosztuje nowy przepływomierz oryginalny i zamiennik??
-
Kupuję 730 R6 słychać popychacze i słabo wkręca sięna obroty
witam wczoraj byłem oglądać piękną E32 drugi włąściciel, buda jak z fabryki, przebieg 187 tys. podobno poświadczony dokumentacją (nie widziałem bo na krótko byłem auto oglądać) ale patrząc na auto widać że przebieg jest prawdziwy. Auto ma gaz drugiej generacji, ale są dwa problemy, jeden to taki że słychać popychacze, drugi to taki że auto ciężko wchodzi na obroty. Jak mógłbym Was prosić to powiedzcie najbardziej pesymistyczną przyczynę tych dwóch usterek, oraz wedłuch Was najprawdopodobną. Jeśli chodzi o wkręcanie na obroty to po raptownym wciśnięciu pedału gazu to jest przez moment zduszenie silnika i póżniej zaczyna wchodzić na obroty ale nie tak szybko jak powinien, wygląda to na za dużą dawkę paliwa (tak samo jest na gazie i na benzynie, tyle że na gazie jeszcze falują wolne obroty). Powiedzcie co może być i ile to może kosztować.
-
BMW E39 TDS Rozrząd
to trudno znaleźć poniżej 1000zł
-
Pytanie, czy powinien tam być olej? 525 tds
zdejmujesz z turbiny wąż idący do filtra powietrza i patrzysz ile jest w tym wężu oleju lub w samej turbinie, jeśli się okaże że turbina jest lekko wilgotna to powiem Ci jedno szykuj kasę. Oznacza to że silnik wywala olej przez odpowietrzenie skrzyni korbowej, a to oznacza silnik do wyrzucenia ( można wymienić pierścienie ale silnik już nie bezie tak dobrze spasowany jak w fabryce)
-
Olej
no i moc auta zupełnie inna, poprostu wysokie obroty to bajka w porównaniu tego co było, półsyntetyk zawsze bedzie lepszy od minerała, minerał to możesz zalać jak masz zarżnięty silnik i na drugi dzień go sprzedajesz.
-
Olej
sam zrobiłem nim 50tys. od samego początku lałem minerał, dopiero teraz jak wlałem półsyntetyk Valvoline MaxLife to codziennie z każdymi dziesiątkami kilomertów słychać i czuć jak zmiena się praca silnika. na minerale wydawał z siebie takie dźwięki żeszkoda gadać (wtedy myslałem że poprostu silnik zarżnięty), co do zużycia oleku to niewiele mogę powiedzieć bo prejechałem na nim 300km, ale prędzej spadł9o niż wzrosło.
-
benzyna do diesla(masakra)
pojechał takim autem to jak by benzyna doszła do silnika, to silnik rozwaliło by w drobny mak.
-
wymiana poduszek tylnej belki - gdzie i za ile
jak ktoś jest [BAD] i nie ma pomysłów to się babrze z opuszczaniem wszystkiego, a jak ma łep to zrobi to bez tych wszystkich cyrków. Kolega sam raz w nocy nie mógł spać i wymyślił jak wymienić te poduszki w E34, o 2 w nocy poszedł do grażu wywyiercił dziury w ścianach pospinał zwiechy i ponaciągał pasami ledwo mu się to udało ale zrobił, nie wiem dokładnie jak ale zrobił, i to sam bez niczyjej pomocy.
-
Automat 5hp18- jaki olej.
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58428&sid=2ffc14f7c01ba20f99bb09c6607b7a02
-
tds dziwne zachowanie temperatury silnika
wygląda na braki w płynie chłodniczym
-
Stukanie zaworów
najważniejsze to to, zeby przed wymianą przepłukać czymś silnik, a Castrola to mijaj z daleka, było w paru wątkach jaki to beznadzieny olej jest, generalnie problem polega na tym że nie można dostać oleju rozlewanego po za granicami kraju. W tej chwili chyba najlepszy Valvoline i motul
-
Stukanie zaworów
do M50 jeden popychacz kosztuje 50zł, tu pewnie bedzie podobnie, teraz pytanie czy w M60 można wymienić popychacze bez demontażu głowic, jeśli nie to robocizna bedzie droga, no i trzeba policzyć koszt uszczelek pod głowice i planowanie. Na moje to kup preparat Liqui Moly do wyciaszania popychaczy, wymień olej na Valvoline Maxlife i przed wymianą przepłucz Engine Flushem, pomoże na jakiś czas, może nawet na długo
-
[seria 5] Problem z automatyczną skrzynią biegów 5HP18
zobacz jaki kolor tabliczki znamionowej jest na skrzyni, jeśli jest czarna to Dexron II jesli zielona to III, wymiana na właściwy powinna pomóc
-
przy ruszaniu puka
ale w zasadzie jedyną rzeczą jaka może pukać przy ruszaniu to jest poduszka tylnego wachacza,z przodu nie bardzo co ma pukać przy ruszaniu.
-
[e39] co wybrac 540gaz czy 3.0diesel
pierścienie mogą siąść w każdym aucie, nawet w bardzo dobrym stanie, wystarczy że silnik się przegrzeje choćby z powodu wadliwego termostatu. Co do gazu to rodzice mają ASTRĘ mk 1 przejechali 100 tys. na gazie na początku trzeba było wymienić uszczelniacze zaworów i to tyle jeśli chodzi o uszkodzenia wynikłe z zastosowania gazu.
-
[e39] co wybrac 540gaz czy 3.0diesel
3,0 d nigdy nie bedzie tańszy w eksploatacji od 4.0, pompa jak klęknie to bezie kosztowałą tyle co cały silnik 4.0 benzyna, o wtryskiwaczach czy turbo nie mówię, reszta silnika też moze sięzepsuć tak samo jak w 4.0. Reasumując w obu silnikach może się zepsuć to co wspólne, wał, panewki, pierścienie głowica itp. , + w dieslu jeszcze pompa, wtryskiwacze, i turbo, wszystkie te czesci od diesla kosztują wiecej jak cały silnik 4.0, mało tego jak przegrzejesz auto to w dieslu nie pęknie sama uszczelka tylko razem z nią głowica, a w benzynie niekoniecznie. Oczywiście cały czas porónujemy koszty eksploatacji auta 4.0 z gazem (któy jak najbardziej nie zaszkodzi temu silnikowi, a pomoże Twojej kieszeni). Co ma nie zakłądać gazu bo paru łepkó powie że gaz do BMW to nie, bo sami sobie wmawiają BMW nie powinno mieć gazu i koniec bo oni go nie maja i tyle.
-
problem z nawiewem - ciepło a tu mi ciepłym wieje
przedewszystkim pytanie czy ciepło leci z obu stron czy tylko z jednej, może być walnięty lub rozłaczony czujnik temperatury, trzeba zdjać osłonenad nogami i zobaczyć czy sienie rozłaczyło, bo u mnie tak było.
-
TDS Automat '92 ile oleju do skrzyni
z tego co wiem to filtr sie myje.
-
TDS Automat '92 ile oleju do skrzyni
jak w temacie, wiem że było, ale wyszukiwarka zwraca mase tematów zupełnie nie związanych z zapytaniem. Wiem że często warsztaty leją za mało i chciałbym tego uniknąć.
-
Nietypowa nagrzewnica poszukuję
do tego kolesia dzwoniłem, i nie ma takiej, mecik dzwoniłem do niego i nagrzewnic do BMW wogóle nie ma
-
Nietypowa nagrzewnica poszukuję
nagrzewnica tylko obudowa, ale generalnie gdyby miał komplet to chyba by o taką właśnie chodziło
-
Nietypowa nagrzewnica poszukuję
generalnie myślałem o używanej
-
Nietypowa nagrzewnica poszukuję
Witam, poszukuję od kilku dni nagrzewnicę do e34, podobno jest to nagrzewnica siemensa, od pozostałych różni sie tym że u góry ma taką plastikową pokrywę do której z jednej strony podłancza się wszystkie trzy rurki. Inne nagrzewnice mają wszystkie rurki osobno (jedna po srodku i dwie po bokach) Szukam miejsc najlepiej w okolicach poznania gdzie można by to kupić, spieszy mi się, bo auto stoi rozebrane w warsztacie.