Treść opublikowana przez Kylo WR
-
Jakie gumy na 17"
Jakie włożysz opony to zależy od felg które kupisz. Bierz jakieś 7 -7,5 cala szerokie i dobrym ET. Jak chcesz komfort to pakuj 15' 205/60/15. Chcesz wygląd to zakładaj 17' 205/50/17 lub 225/45/17. Ja się skłaniam ku węższym.
-
Vanos czy nie
Ma 170KM. Silnik M52TU którego nie było w E36 też ma 170KM tylko ma podwójny Vanos.
-
Jakie prawidłowe ciśnienie w oponach.
Niestety nie pomogę co do ciśnienia ale powinieneś mieć oponki z indeksem V. Raz dla swojego bezpieczeństwa a dwa jak masz AC a twu twu coś się stanie to na 99% nie wypłacą Ci odszkodowania.
-
Opony lepsze czy gorsze na tył??
Zastanów się czy w zimę w ogóle ruszysz z miejsca pod górkę jeśli założysz lipę na oś napędzaną :wink:
-
Opony lepsze czy gorsze na tył??
Widzę że zdania podzielone :D Akurat w przypadku BMW problem się sam rozwiązuję gdyż zakładamy lepsze na tył i tam właśnie mamy napęd :wink: Więc mamy dwa w jednym. O ile nie ma to takiego wielkiego znaczenia w lecie to w zimę na pewno zakładałbym lepsze na oś napędzaną.
-
czesci zawieszenia marki delphi - czy są coś warte?
Delphi nie polecam :nienie: Sprawdzone :D
-
e 36 Tanie opony....
Chyba że do Twojego. Autor tematu nie ma M43 tylko 320i :hand:
-
Dylematy przed zakupem...zostalo jeszcze kilka niewiadomych
1. Powiem tak. Porównując wnętrze E36 i E39. Z przodu w 5-tce jest dużo więcej miejsca przede wszystkim na boki. Nie dotykasz się łokciami z pasażerem. Konsola itd też wydaje się być dalej. Ogólnie jest luźniej :D 2. Nie jeździłem kombi nigdy ale sporo czytałem na forum sporo że pomimo "plecaka" właściwości jezdne nie różnią się zbytnio np od sedana. 3. Nie można powiedzieć bardziej usterkowa itd. Raczej znaczenie będzie tu miało jak kto o silnik dbał lub na jaki trafisz. Przecież to ten sam silnik M20 lub M50. 4,5 Nic nie wiem o napędzie x. 6. Za 15tyś zapomnij o dobrym E46. 7. W E36 wersja touring nie wychodziła 325i. 320i, 323i lub 328i i ja bym się skłaniał ku tej ostatniej ale wybierz w najlepszym stanie technicznym. 8. Zakładam że wiesz co oznaczają te dwa pojęcia :wink: Vanos lubi czasem grzechotać ale dla elastyczności silnika to duży plus. Nivo raczej nie znajdziesz w E36, nie wiem jak E46.
-
Co ile wymieniacie klocki?
krystian i borystb albo kupujecie klocki rowerowe albo płaczcie nad stylem swojej jazdy :duh: Bez obrazy :hand:
-
e 36 Tanie opony....
Pamiętaj aby opony miały indeks prędkości V -240km/h lub wyższy.
-
zakresy wymiarow felg do e34
1. Możesz wsadzić i 19' i może jeszcze większe jak chcesz tylko opona będzie wysokości palca :D 2. To zależy od szerokości felgi i opony. 3. 5x120 :wink:
-
E36 - Będą pasować ??
Kolego rozmiar felg i opon jest jak najbardziej ok tylko pytanie czy opony nie będą trzeć przy Twojej obniżonej furce. Podejrzewam że nie gdyż ET jest ok i w ostateczności opony schowają sie pod nadkole ale dla 100% pewności musisz założyć i zobaczyć.
-
320i M52 Coś mi tu nie gra z nagrzewaniem silnika! ZA WOLNO!
Nie zgadzam się z tym co poprzednicy piszą :nienie: Miałem 318is a teraz 323i. Mimo że płynu jest ok 5 litrów więcej wcale nie zauważyłem że wolniej się nagrzewa. Przykład: Jadę do pracy. Temperatura na zewnątrz ok 0 stopni. Odpalam silnik. Czekam minutkę dwie aby pochodził i ruszam. Po 3 km wskazówka ma już pion.
-
proźba do wszystkich użytkowników BMW E36 316i
Możesz się zastanowić nad 318i. Zakup, spalanie, eksploatacja czy opłaty nie będą wyższe a jeśli już to minimalnie.
- 330d czy 325 pomozcie wybrac
-
Czy można półsyntetyk do M52 gdy zaleca sie tylko syntetyk?
To że do M52 nie można lać półsyntetyka to mit. Oczywiście zaleca się ale...nie wybuchnie jak wlejesz półsyntetyk. Ja sam zaraz po kupnie chciałem wlać syntetyk (230tyś) i nie zrobiłem tego tylko dlatego że nie wiedziałem co kto wcześniej lał. Z Magnatekiem o którym piszesz miałem do czynienia w poprzednim aucie M42 i nie miałem żadnych zastrzeżeń.
-
kiedy tarcze hamulcowe do wymiany?
Ja polecam zmienić tarcze bo jak by nie patrzeć jesteś bliżej :duh:
-
Choinka na desce rozdzielczej..?
Nie :shock: Pierwsze słyszę :lol: :lol: Żarcik oczywiście :wink: W wielu modelach E36 siadają zegary. Takie objawy właśnie jak piszesz. Nie spotkałem się jeszcze aby ktoś to naprawiał. Wymieniaj zegary. Najszybciej i chyba najtaniej.
-
CZY TE FELGI BĘDĄ PASOWAĆ ???
Dla felg 7 calowych fabrycznie szło ok 47. Natomiast do 7,5 calowych (takich jak chciałeś kupić) ok 41. Nie są to jakieś sztywne dane. Jest oczywiście +/- kilka/kilkanaście mm. Ale ET 20 to stanowczo zbyt mało :wink:
-
CZY TE FELGI BĘDĄ PASOWAĆ ???
Pewnie Mod przeniesie temat bo napisałeś nie w tym co potrtzeba. Te felgi pochodzą z modelu E38. Mają za małe ET do E46 co może skutkować obcieraniem na dołkach lub kiedy auto będzie obciążone. Do tego dochodzi kwestia otworu centrującego który może mieć inną średnicę w E38 i E46.
-
dylemat e30 vs e36
Po Twoim opisie widzę że sercem jesteś bliżej E30 i taki głos oddałem :wink: Silniczek będziesz miał w dechę a model możesz sobie poszukać z końcówki produkcji :cool2:
-
BMW 316 prośba o pomoc i doradzenie
Przy oględzinach musisz zajrzeć dosłownie WSZĘDZIE :!: Takie szroty są na rynku że w głowie się nie mieści. Jeśli się nie znasz to nie jedź samemu oglądać samochodu. Cena zależy od wielu czynników więc nikt na to pytanie nie odpowie. Udanego zakupu :wink:
-
jakie opony? 225/40/18 e34
A napiszesz jakieś dane felg :?:
-
SWAP - 318ti na miejsce 316
Ale ja żadnego swapa u siebie nie robiłem :D Musiałeś mnie z kimś pomylić :) O kurcze :oops: Fakt może coś pomieszałem. Chyba to użytkownik Trap robił taki swap i pisał coś innego.
-
SWAP - 318ti na miejsce 316
Kolega Bagor skutecznie odradzi Ci ten zabieg. Podobno drogo go to wyszło i jest to nieopłacalne. Is to to samo co Ti tylko że oznaczenie Ti pochodzi z compactów.