Treść opublikowana przez F1le
-
[F10] brak dźwięku sms/email w telefonie
Potwierdzam +1. Nigdy nie było żadnego dźwięku powiadamiającego o przychodzącym SMSie czy tym bardziej mailu.
-
[F10/F11] Ciśnienie w oponach - letnie v zimowe.
Pewnie dlatego, że jak dadzą +0.2bar pompując je w warsztacie przy 20*C, a potem przywali -20*C i 40*C różnicy to w teorii zrekompensuje spadek ciśnienia. Innego wyjaśnienia nie widzę.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Co do jakości Millersa może nie ma co dyskutować, ale ja sam przeżyłem z tym olejem ciekawą historię : Kiedyś lałem ten najwyższy model CFS nano cośtam 5W40 do swojej zabawki przetuningowanej na maxa z kutymi elementami silnika. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu silnik chodził na tym oleju dużo głośniej, aż zawory słyszałem tak dzwoniło. Wcześniej od zawsze lałem Motula X-cess 5W40 i zauważyłem szybko jeszcze bardziej niepokojące symptomy Millersa - olej rozgrzewał się (miałem czujnik temperatury oleju dodatkowy) jakoś ze 3x dłużej niż ten Motul do temperatury 90*C. Auto na tym Millersie kompletnie nie nadawało się do jazdy gdy temperatura spadła poniżej -10*C bo olej tak długo się nagrzewał, tłoki dzwoniły, popychacze aż wibrowały, że aż bałem się o kondycję silnika. To jeszcze ujdzie, ale nigdy nie mogłem zrozumieć, czemu auto pali Millersa 1L/2000km, a Motula 1L/8000km (ta sama klasa lepkości oczywiście 5W40) przy tym samym stylu jazdy oczywiście. Na koniec auto sprzedałem i dzwoni do mnie nowy właściciel po ok 3 miesiącach z wyrzutami czemu to auto tyle oleju pali, bo przecież mówiłem mu coś innego. Ja na to "A co Millersa lejesz?" - i wszystko okazało się jasne... Przejeździłem 2000km na Millersie i z powrotem wróciłem do Motula i wszystkie objawy jak ręką odjął.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Po ilu robiłeś km VTG? Bo skrzynię to pewnie pod 100 000km?
-
BMW ROAD MAP EUROPE NEXT 2018-1
Ktoś testował. Właśnie zaraz muszę ogarnąć sobie FSC i ruszam z instalką. Jakieś nowości?
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
A widzisz zatem dzięki za poradę, niedługo dobijam do 40tys km.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
prosze podaj źródło tej informacji Mnie nawet w BMW ASO cichaczem powiedzieli, że w teorii po ok 40tys km, ten olej nieoficjalnie trzeba wymienić, bo oficjalnie to jest do końca życia i 1 dzień dłużej. Jeszcze się śmiali jak im powiedziałem, że trzeba strzykawką odessać olej, to powiedzieli, że za dużo forów chyba czytam, bo w/g ich (tu mrugał mi okiem) trzeba ściągać całą skrzynię.
-
BMW ROAD MAP EUROPE NEXT 2017-2
Nie przyglądałem się. Najważniejsze, żeby obwodnica Łodzi była. Tego mi najbardziej brakowało.
-
BMW ROAD MAP EUROPE NEXT 2017-2
Ja ładuje od jakiegoś czasu na 64GB PEN, ale widzę wartość : 32,825,270,115 Zatem prawie 33GB. A z tego co się orientuje 32GB pen ma : 32,027,770,880 A zatem może się nie zmieścić już na 32GB peny. Wydaje mi się, że pierwszy raz jest aż 5 "płyt", wcześniej były tylko 4 foldery. Znaczy 1,2,3,4 a teraz już 1,2,3,4,5 Przetestowałem. Wgrałem. Działa, póki co ;) Czas aktualizacji równe 50min.
-
BMW ROAD MAP EUROPE NEXT 2017-2
Ściągam. Jestem ciekaw czy jest obwodnica nowa Łodzi. W 2017-1 tak jakby już była, ale zablokowana była.
-
Opony - czy musza byc runflaty
Mi to opony i to przy 535xd po ok 30tys km przebiegu mam jeszcze na 1den sezon, więc cos nie halo. Natomiast i tak przyspieszyłem ich wykończenie przez to, że na czas nie pojechałem na geometrię (pomimo tego, że auto mi ściągało). Jak pojechałem to już "liznęło" trochę mocniej opony, więc wniosek taki, że rozumiem dlaczego w ASO BMW na końcu faktury zalecaja geometrię co o ile sie nie mylę 15tys km...
-
lekkie drgania przy hamowaniu ze 160 do 120
Moje zdanie na to jest takie - im częściej lecisz po autostradzie i odhamowujesz się z 200km/h tym szybciej tarcze zaczną bić...
-
520D Blad klimy 801222 Switch-off due to missing DDE release
Mam dokładnie to samo odczucie, aż chcę to złosić na następnym przeglądzie... Jedynie przełączenie pokrętła temperatury na jakieś 28*C powoduje chyba odwrócenie tego zimna... Rozumiem, że na początku trzeba schłodzić auto, ale czasami jade przy 18*C na zewnątrz i mam przy 22*C klimy zimno, przy 24*C tak samo zimno.
-
G30 520D - Black Sapphire Metallic -- LZFI NAPPA
A czy właściciel nie ma takiego przekonania, że kupuje drogie auto z pierwszego wypustu obarczone "chorobami wieku dziecięcego" ?
-
F11 problem z zamkiem lub klamka key less go
Może nie na temat, ale tak czytam i czytam i jeszcze raz się utwierdzam, że dobrze zrobiłem zamawiając auto bez opcji z tym komfortowym otwieraniem..., właśnie dlatego.
-
Lokalizator GPS w ConnectedDrive
Ten lokalizator faktycznie dziwnie działa, ale działa. Też kiedyś głowiłem, się dlaczego mi nie działał, ale nie miałem "zaptaszkowanego" "Lokalizator GPS" z końca Menu Ustawienia, potem zaczęło działać i działa do dziś, ale działa bardzo wolno i faktycznie co któryś raz się gubi.
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Przy moim 535xd w sedanie i tak jak czytam porównania z 520d czy nawet xd to mam wrażenie, że jedyna różnica w spalaniu to miasto i w miarę spokojna jazda do 140-150km/h. Potem spalanie się wyrównuje. Ja nie jeżdzę w korkach po mieście, ale średnią mam 12-13L/100. W korkach sądzę, że skoczyło by spokojnie o te 1-2L więcej. Natomiast trasa to bajka, 1L różnicy na niekorzyść 535d vs 520d to w/g mnie nie warte rozważania, bo poziom kopa przy R6stce jest niewyobrażalny. 70tka na tempomacie - 6.3L/100km trasa 160-180km/h - ok 10-11L/100km trasa 180-220km/h - ok 11-12L/100km miasto bez korków - ok 13L/100km
-
Azurite Black F10 535xd M '15
To i ja poszedłem trochę dalej. Odswieżyłem ceramikę (właściwie cała nowa wraz z polerką) + folia bezbarwna na zderzaku, masce, błotnikach, słupkach A, kawałku dachu, pod klamkami, na klapce wlewu paliwa i na fragmencie części załadunkowej zderzaka tylnego. Dorzuciłem komplet felg 464M, przepolerowany "Piano Black" + ceramika na skórze i chyba wyszło nieźle :) http://imageshack.com/a/img922/9301/YAoGFx.jpg http://imageshack.com/a/img922/5451/KO7Bjs.jpg http://imageshack.com/a/img924/2852/nF4vnl.jpg http://imageshack.com/a/img924/1192/1kp8aI.jpg
-
zmiana oleju w dyfrach+VTG+skrzynia biegów
właśnie nie mogę znaleźć namiarów na niego, możecie poratować? Wiem, że jest w Legionowie.
-
zmiana oleju w dyfrach+VTG+skrzynia biegów
Panowie, Zbliżam się do 40tys km i zastanawiam się nad wymianą oleju w dyfrach i VTG. Skrzynia może jeszcze poczekać, ale chciałbym znać Waszą opnię : a) Co ile wymieniać olej w dyfrach? b) Co ile wymieniać olej w VTG (w/g mojej wiedzy to co 40tys km) c) Co ile wymieniać olej w skrzynii (co 90tys km w/g mojej wiedzy) Czy możecie też podzielić się informacja gdzie te oleje wymieniać w okolicach Warszawy? (Jakoś tak do BMW nie mam zaufania w "tak" skomplikowanych sprawach, w szczególności ze w/g nich te oleje są wieczne, choc ostatnio jak rozmawialem ze swoim doradca od warszawskiego dealera to sam sie smial jak to mozliwe, ze wieczne i sam sugerowalem, ze lepiej, zeby je wymieniac, choc oficjalnie nie może tego powiedzieć)
-
F11 masowe kradzieże navi i kierownic
Piewsze słyszę o tym, żeby w PL do czegoś takiego dochodziło.
-
F10 LCI carbonshwarz M550d
Też 20'' wsadzam, ale 464M bo mi się bardziej podobają, tylko czekam na ładniejsza pogodę, ale jak widzę ile tej gumy a ile felgi to się zastanawiam czy to nie przesada :/
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Poszedlem do serwisu i powiedziałem że chce wymienić olej w skrzyni biegów. To serwis powiedział ze jest dożywotni jak by chcieli mnie na kręcić na koszta to by powiedzieli że trzeba wymieniać bo już jest czas. A człowiek był uczciwy i powiedział ze jest dożywotnia tak jak się sytuacja przedstawia Ty tak serio czy sobie jaja robisz? To po co olej wymieniać w silniku, może Cie nabierają? To tak jakby Ci lekarz powiedział, po co profilaktyka? A Ty wiesz, że po 50tce ryzyko choroby serca rośnie o 90% z czego jak będziesz się badał regularnie i wykryjesz na wczesnym statium chorobę to masz szanse ją tanio unieszkodliwić, jak nie to operacja i ogromne koszta i ryzyko śmierci. Z tym olejem jest to samo, z czego mnie serwis BMW mówi tak (a sam znam się na tym). -No w teorii BMW uważa, że ten olej jest dożywotni w skrzynii -Dożywotni? Przecież sam ZF zaleca wymianę co 90tys km. -No tak to prawda, ale BMW uważa, że jest dożytowni (tu głupi uśmiech doradcy serwisowego) -A jak do Was przyjade to mi go wymienicie? -Oczywiście
-
F10 iphone7
Panowie dziś byłem na przeglądzie u Olszowca w Poznaniu i wreszcie usunęli problem kilkusekundowej zwłoki w odbieraniu telefonu. Temat jest juz znany w BMW i wgrywają nowy soft. Ale to co oni wgrywają czy sam mogę sobie ściągnąć i wgrać z bmw.com/update ?
-
F11 Opcja gwarancji rozszerzonej ceny
Te ceny to jakaś kpina. Tyle to ja za Repair Inclusive 5lat/200tys zapłaciłem. A zakres prac Service Inclusive jest prawie żaden, w szczegółności, że np. wymiana filtra powietrza jest co drugie serwis. W/g mnie kompletnie nieopłacalne.