Skocz do zawartości

dajan

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dajan

  1. dajan odpowiedział(a) na clockens temat w E39
    spróbuj mase dać dodatkowo do lampy bo wygląda tak jakby jej brakowało a stop może się oświecać bo jak nie świecą postojówki to stop powinien przejąć ich rolę jakie masz te lampy ?
  2. taka sytuacja jak opisałeś zdarza się często bo rzadko który matoł - diagnosta wie że by ustawić musi być kombinacja regulacji oboma mimośrodami na każdej stronie
  3. dajan odpowiedział(a) na dajan temat w E39
    padła pompa komputer w serwisie nic nie wykazał mimo że jak podjechałem to całkiem zdechła jedynie ceny nie moga zdradzić gdyż p.Krystian policzył "po kosztach" w sumie temat do zamknięcia
  4. dajan opublikował(a) temat w E39
    dawno co się nie zdu... koledzy wczoraj było OK a dzisiaj zapaliła normalnie ale łazi jedynie przy lekkim dodaniu gazu a na obroty nie wchodzi obstawiam pompę paliwa bo wprawdzie śniegu jest powyżej progów ale mimo to wewnątrz auta pompkę powinno być słychać a ją nie słychać jeszcze dodatkowo był problem z odpaleniem na stacji benzynowej kręciła a odpaliła za szóstym razem i ledwo udało się utrzymać obroty by nie zgasła a następnie jazda z minimalnym gazem moim zdaniem to książkowy przykład padniętej pompy paliwa jak macie jakieś sugestie czy doświadczenia to piszcie bo na 100% żaden komputer nie wykryje uszkodzenia pompy jedynie pozostaje zdać się na nasze doświadczenie oczywiście tak jak w temacie silnik benzynowy bez gazu
  5. dajan odpowiedział(a) na mass411 temat w E39
    szyb nie zrobisz a navi to żaden problem bo kupujesz pełną wiązkę więc ona jest całkowicie samodzielna za wyjątkiem zasilania i masy kiedyś było na allegro e39 które fabrycznie ponoć było gołe i właściciel je rozebrał by dołożyć wszystko co tylko w e39 występowało ale robił to w niemcach i kosztowało kupa kasy
  6. dajan odpowiedział(a) na mass411 temat w E39
    z tego co wiem to tylko ja mam ale bez oryginalnej instalacji dopiero 7 lat czekam czy w końcu ktoś da radę doposażyć w pełną i działającą instalację
  7. jest poducha też tak mam po prostu ze starości się to tak odkształca a wyprostować się już nie da
  8. jutro musza zobaczyć jak to wygląda
  9. niby czemu nie dało by się na kabel założyć klemy ? ta ori jest zakuta ale jak ją rozetniesz to masz zwykły miedziany kabel
  10. czyli stukać musiała już od kilku lat a piszesz że teraz się zaczło ...
  11. przecież możesz założyć klemę zwykłą uniwersalną - taką co kabel skręcasz śrubkami http://moto.allegro.pl/klemy-do-akumulatora-komplet-i-i2979689266.html http://moto.allegro.pl/nowe-klemy-lepszy-styk-i-mosiadz-i2981210830.html pewnie to za tanie rozwiązanie ...
  12. bo cytat tyczył sprawnego i bez gazu auta żeby sprawdzić czy sprawne to musisz zobaczyć czy strumyk przelewowy jest no i czy parownik sprawny ale o tym nie mam pojęcia i niechca mieć
  13. widza że wrócił odwieczny problem wywalenia szkiełek z reflektorów z soczewką soczewka świeci tylko soczewką więc nie zmienia się snop światła po wywaleniu szkiełek jedni je wywalają a inni malują na czarno (oczywiście bez środkowego kółka) w każdym razie nikomu za to dowodu nie zabrali
  14. dajan odpowiedział(a) na szymek525d temat w E39
    no dziś rano pierwszy raz od dwóch tygodni ją uruchomiłem :D oczywiście poprzedzone to było całonocnym ładowanie akumulatora kurcze bo bym zapomniał -->> szyby nie były zaparowane :D
  15. bzdury mówił mrugają bo dostają sygnał sprawdzający żarówki żarówki przy tym sygnale nie zdążą się oświecić a diody tak
  16. dajan odpowiedział(a) na szymek525d temat w E39
    mi chyba też już nie parują ... http://img17.imageshack.us/img17/7145/201301168365.jpg http://img651.imageshack.us/img651/5374/201301168366.jpg
  17. dajan odpowiedział(a) na szymek525d temat w E39
    bo ja starej daty kiedyś nie było filtrów , obiegu zamkniętego ani ABeSów ani zimówek i wszyscy jeździli i nikt nie narzekał jak zimą z nawiewów leciało coś cieplejszego niż temperatura na zewnątrz to już był sukces większości z Was takie nazwy jak zastawa 1100p czy skoda 105 a nawet 120 nic nie mówią nie nakłaniam do jazdy bez filtrów ale z własnego doświadczenia wiem że większość moich znajomych je ma ale ich ze względu na koszta nie wymienia ostatnio znajomy taksiarz prosił mnie by mu zobaczyć czemu ma tylko max obroty dmuchawy a nic nie dmucha okazało się że filtr był tak zaje... że nie dało się go w całości wyjąć a po wyjęciu okazało się że były poszczególne biegi a jedynie nie było słychać silniczka kupił nowy filtr za 65zł i zapytał na jak długo wystarczy no to mu mówie że jak zawilgotnieje to i za 1500km będzie go cza wymienić to go schował i powiedział że wsadzi gdy auto będzie sprzedawał
  18. dajan odpowiedział(a) na szymek525d temat w E39
    jasne a świstak owija ... takie coś nie występuje tylko jak ma się garaż
  19. dajan odpowiedział(a) na szymek525d temat w E39
    też mi parują szyby od środka a filtrów nie mam i nigdy nie miałem klima taż mi nic nie skrapla bo nie działa e39 ma bardzo wydajne ogrzewanie więc szyby w nocy jak stygną to zaczyna się na nich zbierać wilgoć jedyny sposób na to to przełączenie ogrzewania na zimne pare km przed domem i otwarcie wszystkich drzwi by auto przewietrzyć przed zamknięciem sąsiad tak robi od lat i nigdy w środku nie ma zamarzniętych szyb jak dla mnie to bez sensu marznąć by rano nie szkrobać
  20. dajan odpowiedział(a) na Mruk temat w E39
    ta kropka to mi się oświeciła raz w tym roku i po paru km zgasła co to mogło oznaczać ? czyżbym kręcił licznik jadąc ? i to w swoim aucie którego nigdy nie zamierzam sprzedać ? zrobiłem od kupna coś ze 130000 km i nigdy wcześniej się nie świeciła najciekawsze jest to że ona jest bardzo malutka ale jak się oświeciła to od razu rzuciła się w oczy no i w serce bo bym zawał dostał :D :D
  21. może być rozrusznik a może kostka przy stacyjce takich awarii nie zdiagnozuje żaden komputer musisz sam próbować ale najważniejsze to dobrze naładowany akumulator ponoć EWS jak padnie to i zegary się nie włanczają (kontrolki) jak po włączeniu zapłonu wszystko się oświeca normalnie a jedynie rozrusznik nie kręci i nawet nie pstryka to albo stacyjka albo ten główny bezpiecznik stacyjkę wyeliminujesz jak uda się zakręcić rozrusznikiem na krótko i auto zapali miałem też tak że rozrusznik czasami nawet nie pstrykał co w nim się działo nie wiem bo przeważnie powinien pstrykać a nie kręcić - wymieniłem na regenerowany i od tego czasu ani raz nie zaszfankował czyli przyczyną wtedy był rozrusznik tak więc wracamy do tego że musisz sam poszukać pierw bym zaczoł od sprawdzenia czy kręci na krótko lub jak się boisz to sprawdź czy prąd dochodzi do kabla tego co włancza rozrusznik z tego co pamiętam kabel sterujący to ten który przykręcony jest nakrętką M6 czyli kluczyk 10mm
  22. ja wiem ! ja wiem ! jak spalony lub zgnity to komputer silnika nie dostaje prądu wygląda to tak jakby padł EWS -- wszystko działa a rozrusznik nie kręci można to sprawdzić po przez pokręcenie rozrusznikiem na krótko -- jak zakręci a silnik nie zapali to cza dobrać się do tego bezpiecznika a wystarczyło poszukać bo jest mój temat ...
  23. a jak zdejmniesz listwę progową to przy progu pod dywanikiem będzie pudełko z kilkanastoma złączkami tak1/3 odległości między szyną fotela a LCMem wystarczy paczeć po wiązkach które idą od LCMa do tyłu auta
  24. dajan odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    dej se spokój synek tam robił jako uczeń co auto wyjdzie to wraca do poprawek jak już dotrzesz do pietrzaka to nie mosz daleko na Bytków do Waszkiewicza
  25. jak nie znajdziesz przyczyny z tyłu to warto zobaczyć pod dywanikiem przy prawym przednim progu tam jest złączka od której kable idą na tył

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.