Treść opublikowana przez B-T-K
-
E92 328 xi
Już sprzedany? Niedawno zakładałeś galerię :think:
-
jak to jest z tym liftem?
Ale jak zmienisz tylne lampy na lci to musisz zmienić także klapę bagażnika bo nie będzie pasować. Założysz lampy lci i klapę lci i tak zostawisz, wtedy zrobisz właśnie taką perełkę, a do pełnej zmiany jest jeszcze mnóstwo elementów z każdej strony auta, o środku nie wspominając. Dużo widuję takich egzemplarzy. Widzę 3er ze zderzakiem m technik przód, a z tyłu zderzak standard i listwy chromline, nie wspominając o stołkach naleśnikach.
-
Skrzynia automat - awaryjność, opinie, uwagi
Przydaje się to zwłaszcza w benzynowych wersjach, diesel lepiej sobie radzi ze skrzynią ze względu na wyższy moment obrotowy. W benzynie w niektórych sytuacjach trzeba bardziej rzeźbić podczas jazdy, szczególnie przy nagłym wyprzedzania o czym automat może nie wiedzieć. Co nie oznacza, że jazda w położeniu D nie jest bardziej komfortowa.
-
jak to jest z tym liftem?
Edit j.w.
-
jak to jest z tym liftem?
Miałem na myśli samoróbka z tego względu że tego typu zmiany przeprowadzane są na własną rękę przez właściciela pojazdu, a nie przez producenta. Jak już robić zmiany to kompleksowo, a nie zmieniać tylko jeden element. Wtedy ma to ręce i nogi. Coś takiego od razu sugeruje, że auto miało np. strzał w tył. Jaka jest prawda wie tylko kierowca. Prawdopodobnie autor posta widział taki pojazd na drodze i zastanawiał się o co dokładnie chodzi. Osoba, która ma już pewna wiedzę na temat modeli Bmw od razu zauważy, że coś jest nie tak.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
W takim razie dlaczego inni producenci nie stosują runflatów jeżeli pozwala im to na znaczne oszczędności w laboratoryjnych testach spalania skoro zyski liczone są w milliardach dolarów? Czyżby nie zależało im na ich powiększaniu?
-
jak to jest z tym liftem?
Nie ma czegoś takiego jak wersja LCI z przedliftowymi lampami tylnymi. Niedokończona samoróbka.
-
spoiler bmw e90 dobrej jakości
Muszę Cię zmartwić, ale te spoilery które Ci podesłałem, są takie same jak te z twoich zdjęć. Znajdź sobie np. na e90post.com zdjęcia e90 ze spoilerem performance carbon II pod innym kątem i sam się przekonasz. Albo bmw M3 e90 z delikatną lotką jak na trzecim zdjęciu.
-
E90 330i CZARNA - SESJA ZDJĘCIOWA str. 33
Jeżeli chodzi o gwint to jest to moim zdaniem fajna sprawa, ale w moim przypadku po ustawieniu docelowej wysokości i tak nie chciałoby mi się później nic przy niej kombinować. Poza tym nie wykorzystałbym sądzę w pełni zalet zawieszenia gwintowanego. Różnicy w cenie nie ma dużej, b14 jest mniej więcej droższe o 1,5 tys zł. Ja skłaniałbym się do b12, jest to zawieszenie sprawdzone, montowane jako seryjne np. w Alpinach e9x D3 i B3. Niektórzy co prawda twierdzą, że bardzo twarde, ale pewnie nie bardziej niż gwint. W przypadku KW korzystnie jest wybrać co najmniej variant 2, ale wtedy ceny oscylują już od około niespełna 5 tys. zł.
-
E90 330i CZARNA - SESJA ZDJĘCIOWA str. 33
Plany zapowiadają się ciekawie. Sam zastanawiałem się nad zawieszeniem B12 bo w sumie nie potrzebuję gwintu. Pisałem o zostawieniu auta z tego względu, że taki model będzie kiedyś w cenie, wystarczy spojrzeć jakie obecnie są ceny egzemplarzy e90 330i z mpakietem w De.
-
E90 330i CZARNA - SESJA ZDJĘCIOWA str. 33
Samochód wystawiony na sprzedaż? Nie puszczaj go, zbyt ładna sztuka w takiej konfiguracji i zbyt dużo pracy włożonej w to jak wygląda obecnie. Ja bym je sobie już zostawił w garażyku :)
-
spoiler bmw e90 dobrej jakości
http://www.leebmann24.de/bmw-performance-heckspoiler-carbon-ii.html Wersja LCI, typ II, carbon oem Performance. Jeżeli masz przedlifta bardziej pasuje typ I. http://www.leebmann24.de/bmw-performance-heckspoiler-carbon-i.html powyżej do przedlifta, carbon typ I, oem Performance. Jeżeli chcesz oem spoiler z M3 tj. trzecie zdjęcie, znajdź VIN od M3, obojętnie czy LCI czy preLCI na np. bmwstore.pl i moźesz go zamówić. Koszt około 900 zł za spoiler plus klej betalink 120 zł.
-
Skrzynia automat - awaryjność, opinie, uwagi
W BMW to się nazywa steptronic. Jak kolega wyżej napisał w każdej można ręcznie, opcja to tryb sport czyli DS i wspomniane manetki przy kierownicy.
-
Poduszka kierownicy M
Są cztery rodzaje kierownic do e9x i dwa rodzaje poduszek. Masz kierownicę mpakiet, więc poduszka będzie pasowała również do kierownicy typu "sport" i oem BMW Performance. Jest jeszcze jeden typ kierownicy z poduszką w kształcie trapezu/trójkąta. Kierownica ta nazywana jest też często "plastikową", choć występowała również w wersji obszytej skórą. To podstawowa kierownica w e90/e91, która Ciebie akurat nie interesuje. Szukaj mocowań do poduszki z kierownicy mpakiet albo sport i tyle.
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
Też już jakiś czas temu odniosłem takie samo wrażenie i mam podobne podejście do tematu. Z uwagi na fakt, że Polacy stają się coraz zamożniejsi (do tego dochodzą powoli korzystniejsze warunki finansowania zakupu), samochodów klasy premium na polskich drogach z roku na rok przybywa i szanse na spotkanie takiego samochodu jak twój są coraz większe. Najbardziej namacalnym na to dowodem w przypadku BMW jest wysyp 5-tek f10. Jest ich całe mnóstwo. A jeszcze kilka lat temu w przypadku poprzedniej generacji e6x sprawa wyglądała trochę inaczej. Producenci wmawiają potencjalnym odbiorcom, że nowy model jest lepszy, szybszy i klienci łykają ten przekaz jak młode rekiny. A za trzy lata wychodzi lifting i znowu wmawiają nam, że potrzebujemy auta po liftingu z delikatnie zmienionym kształtem lamp, kierunkowskazów i lusterek jakby to miało przełożenie na odczucia i radość z jazdy. Osoby siedzące w temacie wiedzą "trochę" więcej i potrafią wybrać dla siebie odpowiedni model nie kierując się tylko i wyłącznie wyglądem albo kolorem nadwozia. Ja również wybrałem dla siebie taki a nie inny model. Złośliwi pewnie powiedzą, wybrałeś kilkuletnie auto bo cię nie stać na nowe. A prawda jest inna. W życiu bym nie kupił np. f3x. Zresztą grono modeli BMW, które do mnie przemawiają i byłbym skłonny kupić z roku na rok się zawęża. Sesja bardzo fajna, w ścisłej czołówce na forum :cool2:
-
Poduszka kierownicy M
Zdemontować poduszkę albo całą kierownicę i zbadać temat. Jeżeli się rusza być może masz zaślepkę. Poduszka z zaślepką jest zintegrowana w taki sposób, że te dwa elementy nie są ruchome względem siebie. Podjedź do elektryka albo mechanika i będziesz wiedział więcej. Inaczej możemy tylko snuć domysły.
-
N46 zapach oleju w kabinie [odp: pompa vacum, uszczelka]
Zużyte klocki sprawdzałeś? Pompa hamulcowa, jeżeli jest wyciek?
-
Poduszka kierownicy M
W żadnym przypadku nie może się ruszać.
-
czym rozni sie bmw 325ci od 325i
Generalnie nie ma (od typoszeregu e9x) oznaczenia "ci". Od e9x jest e90 (sedan np. "325i") oraz e92 (coupe, kiedys np. "325ci"). Jest jeszcze cabrio o oznaczeniu e93. Jezeli chodzi o zalozenie gazu, mozna zalozyc instalacje przy silnikach o kodzie N52 (np. 325i N52b25 o pojemnosci 2,5l i mocy 218KM, albo do 330i N52b30 o pojemnosci 3,0l i mocy 258KM). Silniki N52 nie maja bezposredniego wtrysku, dlatego taki zabieg moze byc przeprowadzony. Od wrzesnia 2008 roku wprowadzono silniki N53 z bezposrednim wtryskiem paliwa i instalacja gazowa nieszczegolnie z nimi wspolpracuje (325i mialo pojemnosci 3,0l i moc 218KM, natomiast 330i takze pojemnosc 3,0l aczkolwiek moc zwiekszono do 272KM). Musisz sprawdzic po nr VIN jaki motor siedzi w konkretnym modelu, ktory masz na oku.
-
BMW E90 320D 2011 M-Pakiet+Performance 184KM MT by Doradca
http://www.schmiedmann.com/en/bmw-e90/1943377-new?product=SCM9XD1820R276 Może coś takiego?
-
BMW E90 320D 2011 M-Pakiet+Performance 184KM MT by Doradca
Nigdy nie spotkałem się z kierownicą m-pakiet do e9x, która byłaby fabrycznie obszyta kolorową nicią. Tak dla ścisłości: Uchwyt hamulec ręczny oem BMW Performance: http://i.imgur.com/kx6chfR.jpg Uchwyt hamulec ręczny oem mpakiet (taki jak twój): http://i.imgur.com/0i6BhXw.jpg BTW. Jasne, że można dokupić samą gałkę zmiany biegów BMW Performance. Jednakże poza kwestią wizualną, nie będzie innych korzyści. Cały zestaw wygląda tak: http://i.imgur.com/GdXqqKG.jpg
-
BMW E90 320D 2011 M-Pakiet+Performance 184KM MT by Doradca
Przeczytaj uważnie post nad moim :? Drążek zmiany biegów ma, ale sam drążek bez mieszka.
-
BMW E90 320D 2011 M-Pakiet+Performance 184KM MT by Doradca
Kierownica była obszywana, nie było mpakietowej oem z kolorowymi nićmi. Uchwyt ręcznego masz mpakietowy, nie performance.
-
e90 335d
Elegancko, dobrze spasowane. 115mm bylyby moim zdaniem za duze, te sa idealne :cool2:
-
E90 330i CZARNA - SESJA ZDJĘCIOWA str. 33
Świetna sesja, ciekawa sceneria. Auto klasa sama w sobie, za dużo to przy nim do zrobienia już nie ma. Klapa csl na jednym ze zdjęć wygląda bardzo fajnie, inaczej niż na wcześniej wklejanych przez Ciebie zdjęciach. Dbałość o sprawy techniczne też zasługuje na wysoką ocenę :cool2: