Treść opublikowana przez B-T-K
-
[E90] 325i B-T-K OEM+ SPRZEDANA s.34
Zaciski produkowane są przez Brembo, poprawa będzie na pewno, obecnie mam marne 300 mm z przodu i z tyłu i o 8 tloczków mniej niż będę miał w nowym zestawie :wink:
-
[E90] 325i B-T-K OEM+ SPRZEDANA s.34
Szczerze mówiąc nie będę w stanie zapobiec utracie wartości BMW e90 325i obojętnie czego bym w nim nie zamontował. To jest nieuniknione. Lokatą kapitału to jest M3 GTS albo Alpina B3 Biturbo. Na etapie konfiguracji nowego samochodu są to niższe koszty aniżeli dokładanie takiego zestawu po kupnie auta. Rozumiem, że zestaw na który się zdecydowałem jest kiepskim rozwiązaniem? :shock: Prawdopodobnie hamulce z Porsche mają wysoką efektywność, aczkolwiek preferuję rozwiązania oem, nie zaakceptowałbym takiego mariażu. Mam BMW więc i hamulce pochodzić będą z BMW :wink:
-
[E90] 325i B-T-K OEM+ SPRZEDANA s.34
http://i.imgur.com/gZsIfnh.jpg Jasne, ale kto o zdrowych zmysłach będzie montował do e90 325i Stoptechy za 6 tys. $ (około 24 tys. zł), do auta które kosztuje w porywach 50tys. zł? BBK BMW to cena/jakość nie do pobicia. Tak samo mógłbym stwierdzić, że są lepsze samochody od BMW. Stoptech przód i tył e90 N52 325i: https://www.turnermotorsport.com/p-340063-stoptech-front-big-brake-kit-e9x-328i-2008-2010-328xi-2010/?pdk=AQ https://www.turnermotorsport.com/p-340057-stoptech-rear-big-brake-kit-e9x-325i-328i-e82-128i/?pdk=AQ
-
[E90] 325i B-T-K OEM+ SPRZEDANA s.34
Zadaniem zestawów Big Brake Kit jest przede wszystkim powtarzalność wyższej efektywności hamowania (zwłaszcza z wysokich prędkości), czego zwykłe zestawy nie potrafią. Drugą sprawą jest skrócenie drogi hamowania.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
W ori kolorze nie było koloru ciemny chrom, także felgi malowane. Osobiście nie kupiłbym malowanych felg (chyba, że od zaufanej osoby albo znajomego), nie wiadomo co się z nimi działo. Lepiej kupić przyniszczone felgi, ale nie malowane i nie spawane i samemu malować na dowolny kolor. Wtedy wiadomo co się ma. A co do łańcuchów, może inny styling np. 158 albo 159. Opony są węższe tj. 225/45/17 na wszystkich kołach, może łańcuchy na nie wejdą?
-
WRACAMY DO BMW 335D STR 49
kompendium: https://www.turnermotorsport.com/t-brakes-f30-brake-differences
-
[E90] 325i B-T-K OEM+ SPRZEDANA s.34
Dzięki :cool2: mam nadzieję, że będzie znaczna poprawa. Co do montażu zestawu na tylnej osi temat już zgłębiony, są dwie opcje: droższa i tańsza. Pierwsza opcja to wymiana wspornika koła z tyłu lewy/prawy z BMW e82 wersja 123d albo 135i (z wersji 125i, 128i niestety nie pasują, e87 tez odpada) bo są inne niż w e90, do tego dochodzi wymiana półosi tylnego mostu/łożyskowania koła na nowe, także z wymienionych modeli. Ponadto należy wymienić szczęki hamulca ręcznego na większe, obecnie mam 160mm a będę potrzebował 185mm. Druga opcja w kierunku której się skłaniam, to kupno nowych tarcz na tył, obecne z zestawu 135i mają wymiary 324x22, lecz wysokość tarczy (osadzenie/wysokość "kapelusza") to jak dobrze pamiętam 75mm, a obecne tarcze (moje e90 325i) mają wymiar 300x20 a wysokość tarczy to 66mm. Efekt byłby taki, że nowy zacisk minąłby się z tarczą (tą z e82 135i). Będę więc szukał tarczy o wymiarach 324x22 o wysokości 66mm - jest taka, pochodzi z modelu e87 130i na tył (produkcja Ate albo Zimmermann). Do tego oczywiście nowe szczęki hamulca ręcznego o wymiarze 185mm :wink:
-
E9x Wymiana przedniej czołowej szyby
Jak masz ubezpieczenie z pakietem szyba to może te 3 tys. zł kosztować, jeżeli nie jest to niestety duży wydatek.
-
E9x Wymiana przedniej czołowej szyby
Niestety ale tylko wymiana na nową.
-
[E90] 325i B-T-K OEM+ SPRZEDANA s.34
dzięki za pamięć, będę obserwował :cool2:
-
Dziwne dźwięki - sprzęgło
Łożysko w skrzyni biegów, można wymienić profilaktycznie sprzęgło. Dwumasę bym wykluczył.
-
[e90] wrażenia po montazu eibach pro kit
Na ori amortyzatory można montować sprężyny Eibach Pro-Kit. Przy spreżynach Sportline należy zmienić amortyzatory na takie o krótszym skoku. Jak chcesz zobaczyć jak stoi na Prokit zajrzyj do mojej galerii.
-
Manualne składanie lusterek e90
Są składane, oprzyj się o nie delikatnie ciałem, chwyć oburącz z jednej i drugiej strony plastikowej osłony lusterka i zacznij delikatnie pchać lusterko w kierunku przedniej szyby drzwi kierowcy/pasażera w zależności po której stronie akurat stoisz.
-
E91 325i chrobotanie, ocieranie na luzie, sprzęgło?
Problemem na 100% jest łożysko w skrzyni biegów, które należy wymienić. Objawy to telepotanie, szum na luzie po rozgrzaniu albo dynamicznej jeździe, cisza po wciśnięciu sprzęgła. Łożysko jest tanie, natomiast operacja jego wymiany bardziej skomplikowana ponieważ trzeba zdemontować skrzynię biegów. Nie wymieniajcie przypadkiem dwumasy, to nie jest przyczyna szumów, dwumasa w benzynie bardzo rzadko pada. Łożysko oporowe to inna sprawa, chuczy ale wtedy gdy sprzęgło jest wciśnięte.
-
E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.
Nie wiem, miałem e91 pre Lci z silnikiem N47d20A i bagnetu nie miałem.
-
F30 328ix MSport Estoril - Randall *koniec przygody* str. 50
Zmiana na plus,teraz dyfuzor wraz z końcówkami wydechu tworzy całość o bardziej racingowym charakterze :cool2:
-
E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.
Jaki silnik, który rok produkcji? :roll:
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
I o to chodzi, jakby wyprodukowali za 950 zł a sprzedali za 1000 zł byłoby to dla nich zupełnie bezcelowe. Niestety konsument nie zawsze jest tego świadomy, a z tego typu gadżetów producent ma niesamowite przychody. Plus jest taki, że spasowanie i jakość jest na wysokim poziomie, pomimo iż wyprodukowanie danej części może kosztować te przysłowiowe 10 zł.
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
Tak, widzisz dobrze, cena kładzie na kolana. To nie jest zwykły plastik, to jest plastik Performance :mrgreen:
-
E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.
Będziesz potrzebował czujnik poziomu oleju, pierścień uszczelniający, nową nakrętkę sześciokątną i obudowę gniazda. Cena za wszystkie części to około 740 zł. Czujnik montowany jest od spodniej części miski olejowej. Wymianę czujnika można wykonać sądzę podczas serwisu olejowego. Z tego co widzę, nie jest to jakaś specjalnie skomplikowana operacja. Jakby co diagram: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_3995-misa-olejowa/i50158/sN#part08
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2148725-oslona-lewa/i50487/sN http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2148726-oslona-prawa/i50487/sN
-
E90 320d Sparkling Graphite | Poszukiwanie następcy :)
Sądzę, że 20 mm na stronę bez przykrych niespodzianek w postaci tarcia i dobijania będzie maks.
-
E90 320d Sparkling Graphite | Poszukiwanie następcy :)
A jakie masz ET z tyłu i jaką szerokość felgi? U mnie z tyłu przy 8.5 cala i szerokości opony 255 przy ET 37 wchodzi bez obcierania maks dystans 15 mm na stronę.
-
E90 320d Sparkling Graphite | Poszukiwanie następcy :)
Teraz jakieś obniżenie plus dystans i będzie gitara :cool2:
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
Felgi 19" styling 313: http://allegro.pl/felgi-19-bmw-performance-313-m-pakiet-e90-e92-e93-i6587155321.html cena atrakcyjna, nie ma napisu Performance, malowane? zderzak AC Schnitzer przód e90/91 pre LCI: http://allegro.pl/zderzak-przedni-spoiler-bmw-e90-e91-schnitzer-i6595843784.html#thumb/4 zderzak Hartge e90/91 pre LCI: http://allegro.pl/zderzak-przedni-bmw-e90-e91-hartge-sport-przod-i5310194968.html