Skocz do zawartości

Kriss33

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kriss33

  1. skoro kupiłeś auto o takiej mocy to z pewnością będziesz z niego korzystał jak na BMW przystało, bo przecież o to chodzi w BMW, ja spalanie kontroluje z ciekawości, a jeżdżę dla przyjemności :)
  2. Obecnie średnia to 8.5 l/100km. Zastanawiam się jaki byłby wynik gdybym mial w 100% miasto ? Ale w tym samochodzie nie o spalanie w końcu chodzi :mrgreen: to rewelacja wg mnie, a ile ty sie spodziewałeś? chyba nie wyników podawanych przez producenta? Ty ani nikt z nas nie jeździ tak jak robi się badania spalania, wygladają one tak: podawane przez producenta wartości zużycia paliwa to dane obliczone na podstawie testów laboratoryjnych, na hamowni, nie mających nic wspólnego z typową, drogową eksploatacją auta. Przebieg takiego testu dokładnie precyzują przepisy zawarte w dyrektywie 80/1268/EWG i rozporządzeniu 101ECE. Zgodnie z wytycznymi każdy badany samochód pokonuje 11-kilometrowy odcinek testowy. Pierwsza część testu, imitująca miejskie warunki eksploatacji auta, to niemal 4-kilometrowy dystans, który auto pokonuje ze średnią prędkością 19 km/h, rozpędzając się maksymalnie do 50 km/h. W drugiej części testu auto rozpędza się maksymalnie do 120 km/h, jednak prędkość średnia z 7-kilometrowego odcinka wynosi 63 km/h. Cały test trwa dokładnie 1 180 sekund, podczas którego auto przejeżdża łącznie 11 kilometrów ze średnią prędkością 33.6 km/h. Jednak, i tutaj tkwi istota problemu zaniżonego spalania, samochód nigdy gwałtownie nie przyspiesza, nigdy gwałtownie nie hamuje oraz porusza się w idealnych warunkach atmosferycznych (temperatura 20 – 30 stopni Celsjusza, odpowiednia wilgotność, minimalne ruchy powietrza).
  3. Mógłbyś rozwinąć tą myśl o jakieś argumenty? Raczej dobre opinie są o tym silniku poza tym że ma 4 gary i jest głośny. silnik nie jest głośny, w F10 jest cicho, głośno jest w F30, ale nie przez silnik...
  4. jakie masz to spalanie?
  5. Od jesieni 2011 sześciocylindrowy 528i ma czterocylindrowy o mocy 245 kM, moment 350 Nm i tylko 2l pojemności, a 530 zawsze był sześciocylindrowy. Wiadomo, ze 4 cylindrowy to nie jest prawdziwe BMW :D
  6. auto Pemka jest zarąbiste i tyle
  7. Czoło gratuluje auta, może jakaś galeria, wyposażenie :cool2:
  8. auto poleci do serwisu :D :D :D
  9. zobaczcie jakie wyposażenie dostanie nowy nissan Qashqai Qashqai będzie dostępny od lutego 2014 r. w trzech wersjach - Visia, Acenta i Tekna. Wyposażenie pierwszej z nich obejmuje klimatyzację, zestaw głośnomówiący Bluetooth, 6 poduszek powietrznych, systemy aktywnej kontroli zawieszenia i monitorowania ciśnienia w oponach, funkcję wspomagania ruszania pod górę oraz kolorowy ekran HD o przekątnej 5 cali, połączony z systemem informacji i rozrywki oraz tempomat. Bogatsza wersja Acenta posiada dwustrefową klimatyzację automatyczną, 17-calowe felgi ze stopów lekkich, skórzane kierownicę i gałkę zmiany biegów, wycieraczki z czujnikiem deszczu i system z ruchomą przegrodą w bagażniku. Ci, którzy zdecydują się na zakup auta w najwyższej odmianie Tekna otrzymają reflektory przednie typu full LED, pakiet Nissan Safety Shield z systemem rozpoznawania znaków i funkcją adaptacyjnych świateł drogowych, 19-calowe felgi, relingi dachowe, częściowo skórzaną tapicerkę, szyberdach, podgrzewane siedzenia, czujniki parkowania, system Nissan Connect z 7-calowym ekranem dotykowym oraz system kamer 360 st. http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Poznalismy-ceny-nowego-Nissana-Qashqaia,wid,16167863,wiadomosc.html
  10. Kriss33 odpowiedział(a) na demon528 temat w F10, F11
    tego w idrive nie ma, a w ogóle to jaki masz silnik, uzupełnij podpis, chyba, że to jakas tajemnica
  11. E tam, wielu rzeczy jeszcze nie wiem :) , wiem co to TSI, napisałem tak, bo nie jeździłeś nowymi turbobenzynami BMW. Co do subiektywnych odczuć i papierowych osiągów, dla mnie niezrozumiałe podejście, dla mnie liczą się liczby np przyspieszenie do 200 km/h, ale dla większości to bez znaczenia bo kto jeździ 200...Odczucia to pojęcie względne i różnie się odczuwa jazdę w zależności od auta. W E 530d przyspieszenie czułem lepsze niż w F10 528i, ale liczby mówią co innego. W najnowszym X5 jeszcze mniej odczuwam prędkość niż w moim F10 itp.
  12. Porównujesz benzynę do turbodiesla, benzyna to przeszłość , porównaj turbobenzyne, to zupełnie inna bajka. Kolega pisał ze chce turbobenzyne i ja proponuje przetestować 328i a potem sie wypowiadać.
  13. No właśnie 320i wystarczy, a 328i gwarantuje wg mnie bardzo dobre osiągi. http://www.zeperfs.com/en/duel4353-4176.htm
  14. Kupujesz normalnie w salonie w PL, na pewno coś znajdziesz. Na stronie bmw.pl masz oferty
  15. teraz się zacznie kolejny temat pt jedzie czy nie jedzie... Najpierw skrzynia, jak dla mnie automat to podstawa komfortu i przyjemności z jazdy :) Zanim kupiłem auto z automatem to uważałem, że automat to nuda i musi być ręczna akrzynia. Teraz za własne pieniądze, z własnej woli nie kupił bym auta bez automatu. Co do 320i, po przesiadce z Outlandera pewnie będziesz zadowolony, ale osiągi 328i są dużo lepsze. http://www.zeperfs.com/en/duel4205-4353.htm Za 150 tys pewnie coś tam kupisz, ale wyposażenie jak na możliwości BMW będzie marne. Proponuję zobaczyć auta z programu Premium Selection (auta z BMW AG jeżdżone przez ok pół roku z małymi przebiegami i najczęściej świetnie wyposażone), przejechać się 328i i zdecydować, czy całkiem nowe czy jak nowe...W trasie tak do 130 ten silnik na prawdę mało pali.
  16. Uważam, że główną przyczyną tego wątku jest to, że BMW kupują przede wszystkim pasjonaci motoryzacji, których nie do końca stać na takie auta.
  17. natrafiłen na filmik, porównanie nowego M5 z E63 AMG, cena nowego M5 od 93000 dolarów, czyli tyle ile wspomniane w dyskusji max wyposażone 320d :mad2: http://www.youtube.com/watch?v=rY5oSik1eHs
  18. ale 325d jest na pewno głośniejsza od 328i, F30 jest głośniejsza od F10 itd, a w ogóle to proponuje pojeździć i porównać samemu, nie każdy też widzi różnice
  19. jeździłem 328i, 525d i mam 528i, mówie o tym, że benzyna jest znacznie cichsza od diesla
  20. jeśli już tak liczyć, to przy średniej różnicy 2l/100 km (10 zł), różnica 7 tys zł będzie się zwracać po 70 tyś km... cisza benzyny bezkonkurencyjna
  21. AO widzę, że jednak kupiłeś Passata 3.6, odważna decyzja
  22. Z ciekawości z czego byś zrezygnował w następnym aucie?
  23. czy auto daje radę to pojęcie względne, pojeździj oboma autami, bo chyba tego jeszcze nie zrobiłeś
  24. Kriss33 odpowiedział(a) na Dawid S temat w F10, F11
    merc a klasa AMG ma z 2 litrów 350 kM, volvo S60 wchodzi z silnkiem 306 kM z 2 litrów, a BMW od czasów E60 w modelu 535i z 3 l ma dalej 306 kM, nawet w nowym X5 ten silnik ma być
  25. Ja np lubie wiedzieć ile pali i mam satysfakcję, że silnik o takiej mocy w tak dużym aucie (F10) może spalić tak niewiele. Na pewno nie jadę wolniej, czy na eco pro, po to, żeby było taniej, bo jak bym chciał tanio jeździć to bym BMW nie kupował. Jak jeżdżę po mieście to mi pali najczęściej ok 13, a da się do 10, ale czas ważniejszy :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.