Treść opublikowana przez Kriss33
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
skoro kupiłeś auto o takiej mocy to z pewnością będziesz z niego korzystał jak na BMW przystało, bo przecież o to chodzi w BMW, ja spalanie kontroluje z ciekawości, a jeżdżę dla przyjemności :)
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Obecnie średnia to 8.5 l/100km. Zastanawiam się jaki byłby wynik gdybym mial w 100% miasto ? Ale w tym samochodzie nie o spalanie w końcu chodzi :mrgreen: to rewelacja wg mnie, a ile ty sie spodziewałeś? chyba nie wyników podawanych przez producenta? Ty ani nikt z nas nie jeździ tak jak robi się badania spalania, wygladają one tak: podawane przez producenta wartości zużycia paliwa to dane obliczone na podstawie testów laboratoryjnych, na hamowni, nie mających nic wspólnego z typową, drogową eksploatacją auta. Przebieg takiego testu dokładnie precyzują przepisy zawarte w dyrektywie 80/1268/EWG i rozporządzeniu 101ECE. Zgodnie z wytycznymi każdy badany samochód pokonuje 11-kilometrowy odcinek testowy. Pierwsza część testu, imitująca miejskie warunki eksploatacji auta, to niemal 4-kilometrowy dystans, który auto pokonuje ze średnią prędkością 19 km/h, rozpędzając się maksymalnie do 50 km/h. W drugiej części testu auto rozpędza się maksymalnie do 120 km/h, jednak prędkość średnia z 7-kilometrowego odcinka wynosi 63 km/h. Cały test trwa dokładnie 1 180 sekund, podczas którego auto przejeżdża łącznie 11 kilometrów ze średnią prędkością 33.6 km/h. Jednak, i tutaj tkwi istota problemu zaniżonego spalania, samochód nigdy gwałtownie nie przyspiesza, nigdy gwałtownie nie hamuje oraz porusza się w idealnych warunkach atmosferycznych (temperatura 20 – 30 stopni Celsjusza, odpowiednia wilgotność, minimalne ruchy powietrza).
-
F30 325d co o tym sądzicie?
Mógłbyś rozwinąć tą myśl o jakieś argumenty? Raczej dobre opinie są o tym silniku poza tym że ma 4 gary i jest głośny. silnik nie jest głośny, w F10 jest cicho, głośno jest w F30, ale nie przez silnik...
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
jakie masz to spalanie?
-
F10 530i M-Performance
Od jesieni 2011 sześciocylindrowy 528i ma czterocylindrowy o mocy 245 kM, moment 350 Nm i tylko 2l pojemności, a 530 zawsze był sześciocylindrowy. Wiadomo, ze 4 cylindrowy to nie jest prawdziwe BMW :D
-
F10 550i xDrive 2012
auto Pemka jest zarąbiste i tyle
-
F10 550i xDrive 2012
Czoło gratuluje auta, może jakaś galeria, wyposażenie :cool2:
-
Przycisk SOS - jak to działa ?
auto poleci do serwisu :D :D :D
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
zobaczcie jakie wyposażenie dostanie nowy nissan Qashqai Qashqai będzie dostępny od lutego 2014 r. w trzech wersjach - Visia, Acenta i Tekna. Wyposażenie pierwszej z nich obejmuje klimatyzację, zestaw głośnomówiący Bluetooth, 6 poduszek powietrznych, systemy aktywnej kontroli zawieszenia i monitorowania ciśnienia w oponach, funkcję wspomagania ruszania pod górę oraz kolorowy ekran HD o przekątnej 5 cali, połączony z systemem informacji i rozrywki oraz tempomat. Bogatsza wersja Acenta posiada dwustrefową klimatyzację automatyczną, 17-calowe felgi ze stopów lekkich, skórzane kierownicę i gałkę zmiany biegów, wycieraczki z czujnikiem deszczu i system z ruchomą przegrodą w bagażniku. Ci, którzy zdecydują się na zakup auta w najwyższej odmianie Tekna otrzymają reflektory przednie typu full LED, pakiet Nissan Safety Shield z systemem rozpoznawania znaków i funkcją adaptacyjnych świateł drogowych, 19-calowe felgi, relingi dachowe, częściowo skórzaną tapicerkę, szyberdach, podgrzewane siedzenia, czujniki parkowania, system Nissan Connect z 7-calowym ekranem dotykowym oraz system kamer 360 st. http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Poznalismy-ceny-nowego-Nissana-Qashqaia,wid,16167863,wiadomosc.html
-
F10 ogrzewanie lusterek
tego w idrive nie ma, a w ogóle to jaki masz silnik, uzupełnij podpis, chyba, że to jakas tajemnica
-
Czy 320i to już BMW czy jeszcze nie?
E tam, wielu rzeczy jeszcze nie wiem :) , wiem co to TSI, napisałem tak, bo nie jeździłeś nowymi turbobenzynami BMW. Co do subiektywnych odczuć i papierowych osiągów, dla mnie niezrozumiałe podejście, dla mnie liczą się liczby np przyspieszenie do 200 km/h, ale dla większości to bez znaczenia bo kto jeździ 200...Odczucia to pojęcie względne i różnie się odczuwa jazdę w zależności od auta. W E 530d przyspieszenie czułem lepsze niż w F10 528i, ale liczby mówią co innego. W najnowszym X5 jeszcze mniej odczuwam prędkość niż w moim F10 itp.
-
Czy 320i to już BMW czy jeszcze nie?
Porównujesz benzynę do turbodiesla, benzyna to przeszłość , porównaj turbobenzyne, to zupełnie inna bajka. Kolega pisał ze chce turbobenzyne i ja proponuje przetestować 328i a potem sie wypowiadać.
-
Czy 320i to już BMW czy jeszcze nie?
No właśnie 320i wystarczy, a 328i gwarantuje wg mnie bardzo dobre osiągi. http://www.zeperfs.com/en/duel4353-4176.htm
-
Czy 320i to już BMW czy jeszcze nie?
Kupujesz normalnie w salonie w PL, na pewno coś znajdziesz. Na stronie bmw.pl masz oferty
-
Czy 320i to już BMW czy jeszcze nie?
teraz się zacznie kolejny temat pt jedzie czy nie jedzie... Najpierw skrzynia, jak dla mnie automat to podstawa komfortu i przyjemności z jazdy :) Zanim kupiłem auto z automatem to uważałem, że automat to nuda i musi być ręczna akrzynia. Teraz za własne pieniądze, z własnej woli nie kupił bym auta bez automatu. Co do 320i, po przesiadce z Outlandera pewnie będziesz zadowolony, ale osiągi 328i są dużo lepsze. http://www.zeperfs.com/en/duel4205-4353.htm Za 150 tys pewnie coś tam kupisz, ale wyposażenie jak na możliwości BMW będzie marne. Proponuję zobaczyć auta z programu Premium Selection (auta z BMW AG jeżdżone przez ok pół roku z małymi przebiegami i najczęściej świetnie wyposażone), przejechać się 328i i zdecydować, czy całkiem nowe czy jak nowe...W trasie tak do 130 ten silnik na prawdę mało pali.
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Uważam, że główną przyczyną tego wątku jest to, że BMW kupują przede wszystkim pasjonaci motoryzacji, których nie do końca stać na takie auta.
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
natrafiłen na filmik, porównanie nowego M5 z E63 AMG, cena nowego M5 od 93000 dolarów, czyli tyle ile wspomniane w dyskusji max wyposażone 320d :mad2: http://www.youtube.com/watch?v=rY5oSik1eHs
-
F30 325d co o tym sądzicie?
ale 325d jest na pewno głośniejsza od 328i, F30 jest głośniejsza od F10 itd, a w ogóle to proponuje pojeździć i porównać samemu, nie każdy też widzi różnice
-
F30 325d co o tym sądzicie?
jeździłem 328i, 525d i mam 528i, mówie o tym, że benzyna jest znacznie cichsza od diesla
-
F30 325d co o tym sądzicie?
jeśli już tak liczyć, to przy średniej różnicy 2l/100 km (10 zł), różnica 7 tys zł będzie się zwracać po 70 tyś km... cisza benzyny bezkonkurencyjna
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
AO widzę, że jednak kupiłeś Passata 3.6, odważna decyzja
-
BMW 328i X drive a konkurencja
Z ciekawości z czego byś zrezygnował w następnym aucie?
-
BMW 328i X drive a konkurencja
czy auto daje radę to pojęcie względne, pojeździj oboma autami, bo chyba tego jeszcze nie zrobiłeś
-
F10/F11 LCI - Facelifting
merc a klasa AMG ma z 2 litrów 350 kM, volvo S60 wchodzi z silnkiem 306 kM z 2 litrów, a BMW od czasów E60 w modelu 535i z 3 l ma dalej 306 kM, nawet w nowym X5 ten silnik ma być
-
F30 328i jakie spalanie ?
Ja np lubie wiedzieć ile pali i mam satysfakcję, że silnik o takiej mocy w tak dużym aucie (F10) może spalić tak niewiele. Na pewno nie jadę wolniej, czy na eco pro, po to, żeby było taniej, bo jak bym chciał tanio jeździć to bym BMW nie kupował. Jak jeżdżę po mieście to mi pali najczęściej ok 13, a da się do 10, ale czas ważniejszy :)