Treść opublikowana przez josz
-
e39 co zrobić z odklejającym się materiałem ?
nie aż tak do zamknięcia, daj znać proszę co kupiłeś i jak to wyszło bo tez mnie to czeka ale jeszcze na klej się nie zdecydowałem jak i sama operacje będę przeprowadzać dopiero za jakiś miesiąc-dwa.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
:)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
szczerze to według mnie - NIE Choc zalezy od stanu technicznego,
-
e39 co zrobić z odklejającym się materiałem ?
podczepiam sie pod temat czym to najlepiej potraktowac ? tez mam z tylu przy szybkie odklejony delikatnie material , a kropelka zostawi slady :mrgreen:
-
e39 530d manul na zapalonym nie wchodzą biegi
wrzuc bieg wcisnij sprzeglo i odpal zobacz czy sprzeglo wogle lapie i sprawdz plyn jak kolega pisal bo to na jednym ziorniku jedzie
-
525d dlugo kreci - nie odpala- pomocy jestem za granica
jedz np do ATU, albo innego serwisu i tyle,
-
e39 3.0d m57 brak e39 w inpa:(
tu chyba nie INpa jest problemem tylko ty nie umniesz jej dobrze ustawic
-
[E39] 520d M47 zassanie oleju do cylindra (?)
na przyszłość nie pozwalaj na takie rzeczy jak auto wchodzi ci na maks obroty to po prostu przekręć kluczyk odcinając zapłon, nie czekaj na to co się stanie :D i faktycznie takie rzeczy jak olej, płyny należy samemu sprawdzać, wiec po wymianie olej pierwsze co to bagnecik w gore i sprawdź stan, Płyn hamulcowy jako kierowca tez musisz sprawdzić samemu ! ! Mogli zalać za wiele ale wątpię bo w silnik wchodzi dość sporo, ( ale jak wyżej trzeba samemu sprawę obadać - tu nie ma żadnych wytłumaczeń ) wątpię wielce by nadmiar oleju jeżeli taki był mógł takie coś wywołać jak u ciebie, tak samo jak nie wymiana filtra powietrza itd nie prowadzi do tego typu usterek.
-
E39 radio a zamiana na niefabryczne
Siema ja mam sprzet o ktory sie pytales i tez navi na widonsie nawigacja w wielu jezykach cala europpa i nie tylko telefon dziala na bezprzewodowo z radiem TV dziala dzwiek z kart pamieci jak i jakosc CD jest zadowalajaca I radio niggdy sie nie zawiesilo wgl to nie wiem jak mozna porownac 1 z telefonem komorkowym ale pozdro, lepiej pisac co na sline podejdzie, chcesz to kupic to sie nie martw napewno nie bedziesz rozczarowany.
-
E39 radio a zamiana na niefabryczne
Ja mam takie cos u siebie i daje rade polecam
-
Radio komputer awaria klawiszy PILNA pomoc
podłączyłeś ten emulator czy oryginalna zmieniarkę ? bo piszesz ze chcesz kupić emulator a potem ze podłączyłeś i zamówiłeś zmieniarkę, próbowałeś zresetować radio przez OBD Nr.21 ? Może to co zamówiłeś to jakaś lipa i coś ci w radiu zje... ?
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
No nie wiem jak na tamte czasy to jest jak dla mnie niezły wynalazek. Od siebie dodam ze warto zrobić tez płukanie silniczka przed zmiana oleju, bo jak był zły wlewany albo nie regularnie wymieniany mogło się trochę syfu uzbierać :D Oczywiście wszystkie filtry sprawdzić , paski, Ale tak przy użytkowaniu to nie musisz być na nic uczulony, wymieniać wsio jak należy i cieszyć się bo będzie śmigać Za pomocą programu INPA oraz tego forum można sporo rzeczy samemu ogarnąć wiec i na warsztatach można oszczędzić :P
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Jak chcesz brać mały silnik to lepiej dorzucić i brać wersje po lifcie 520 ( 2,2 L ) 2 Vanosy duzo lepiej ciagnie od przedliftow.
-
Dziwny głośny klekot silnika 525tds - załączony filmik
panewki ?
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Nic nie będzie, silnik w końcu odetchnienie dzięki lepszej oliwie
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Nie, ale mozesz zastosowac plukanke przed wymiana oleju, wymyje syf ktory zostanie zapewne po tym 10w LL 01 jest zalecane do tego modelu oczywiscie olejhe LL04 spelniaja tak samo wymogi LL01
-
520D - który kabelek od sygnału otwartych drzwi
to jeszcze zależy jaki ten sygnał do alarmu ma być ma on zamykać obwód, dawać napięcie ?!
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Po zdjęciach ja nic nie widzę złego, przebieg pewnie kręcony,a auta odpicowane, przy tym jednym widać silnik ekstra myty wiec pewnie tylko odpicowane do sprzedania, tak naprawdę na pewno jakieś ukryte boble maja musisz je dobrze prześwietlić, bo oni za darmo tych aut nie ściągają z reguły auta maja jakieś ukryte problemy itd... Kręcenie przebiegu to male piwo :P A kierownica w wersjach po lificie tez tak wygląda,
-
5xx led markery, przepalają się w krótkim czasie, co kupić?
wlasie tez myślałem nad zakupem takiego rodzaju led markerów ale teraz mam wątpliwości, tanie to nie jest a jak ma się przepalać co chwile to nie interes :D a chętnie bym odświeżył ringi, po postach widzę ze jednym takie świeca długo drugim nie.. dlatego może zależy z jakiej dostawy się kupuje. możliwe ze zaryzykuje i choć 1x na test zakupie,
-
520i 2001r błąd " 115 pressure sensor interference "
zacznij do sprawdzenia tego błędu tzn czujnika ciśnienia znajduje się on zdaje się z tylu modulu ABS sprawdź wtyk, sprawdź czy działa, sorry trochę w błąd wprowadziłem ten błąd co ty masz chyba nie wskazuje na błąd sensora ciśnienia, Głupio spytam a poziom płynu hamulcowego sprawdzałeś :) ?
-
520i 2001r błąd " 115 pressure sensor interference "
nie chce cie straszyć ale możesz mic padnięty moduł abs
-
e39 dodatkowa pompa wody.
nie wiem jak u ciebie ja u siebie mam taki pływak który musi być na równi z "korkiem" płyn sprawdzaj i dolewaj najlepiej na zimnym silniku
-
e39 dodatkowa pompa wody.
A może napisz dlaczego jechałeś do mechanika ? masz problemy z grzaniem się silnika ? dlaczego mechanik sprawdzał pompę wody ? Wiadomo ze jak pompa wody siada to się silnik przegrzeje co do tego z ta opcja reste to się nie chce nawet wypowiadać...
-
Czujnik ABS czy jednak cos innego ?!
dzięki za odpowiedz przynajmniej wiem ze nie bylem i nie jestem sam z tym problemem, choć po postach widzę ze jednak nie aż tak często ten problem występuje :) Nie mam z tym aż takich problemow jak pisałem zdarzyło się tylko 2x zdarzy się jeszcze raz będę grzebać na pewno już z uwagi na bezpieczeństwo podczas jazdy Mam nadzieje ze jeszcze coś ktoś dopisze więcej w tym temacie
-
E39 i dziwne piski od razu po ruszeniu.
jak pasek ci się ślizga ogarnij to bo ci możne przez to pęknąć w każdej chwili, naciągnij albo wymień, a o który pasek chodzi to nie ciężko bo są tylko 2 od osprzętu ( klinowy potocznie ) i od klimy w naszym przypadku, osobiście wątpię by był to pasek