Treść opublikowana przez leszczu24
-
BMW 325i M54 wymiana dwumasy i sprzęgła
Sorki pomyliłem się chodzi o 13 i 14.
-
BMW 325i M54 wymiana dwumasy i sprzęgła
https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/23_0234-s5dg-housing-mounting-parts/vJV54140#part14 14 i 15 to uszczelniacze które warto wymienic
-
Bmw e46 330i bogata mieszanka
Nieszczelny dolot równa się więcej powietrza, jeśli więcej powietrza do komp podlewa więcej paliwa
-
M52tuB25 wpada w wibracje jak traktor
Bez diagnozy komputerowej nic ci nie pomożemy.
-
E46 Lampy tylne cabrio/coupe
Lampy są inne. Oczywiście chodzi o te duże.
-
Swap M54B22 na M54B25
Osprzęt jest taki sam. Na koniec przydałoby się zmienić soft w twoim starym komputerze.
-
[E46 318i] Brak kontrolki silnika "Check Engine"
Możesz miec wgrany soft bez EOBD
-
Samochod po zamknieciu mrugał swiatlami stop. 320Ci Coupe
Sprawdź wiązkę w klapie tylnej.
-
Wypadanie zapłonu 320i
viewtopic.php?f=69&t=275685
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
Sprawdziłem dokładnie oscylacje sond za katami i wyglądają na sprawne.
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
Korekty paliwowe są w normie, więc lewego powietrza raczej niema. http://i.imgur.com/U7cQdAg.jpg Zdjęcie robione na pracującym silniku. Dodam, że mój problem raz jest a raz niema i dzieje się tylko na zimnym silniku.
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
Czy mieliście problem z takim przygasaniem nawet na postoju ?? Po wymienia tych dwóch sond za katami ustało ?? Mam taki problem jak na filmiku tylko na zimnym silniku. Jak się rozgrzeje jest ok. Obroty przy dodaniu gazu zamiast iść do góry to najpierw spadają a potem się podnoszą do wskazanego położenia pedału gazu.
-
Podlaskie
Dość niedawno robiłem u nich zakupy i nie nie było żadnych problemow.
-
Podlaskie
Szukam w Białymstoku Magika który wstawi mi nowy końcowy tłumik do e46 m54. Polecacie kogoś?
-
M54 nierówna praca na zimno
Panowie, ja rozwiązałem swój problem z wypadaniem zapłonu. Po przygodzie zamarznięta odma i wodą w oleju ( więcej szczegółów w tym temacie http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=160883&p=2131255#p2131255) postanowiłem zmienić silnik i wpadło 2.5 z e60. Silnik testowałem przez dwa tygodnie na komputerze i sofcie z 2.2 i nie było żadnych problemów z wypadaniem zapłonu. Jakiś tydzień temu wgrałem soft z 2.5 i tez brak jakichkolwiek trzęsawek po porannym rozruchu. Więc problem nie leżał w elektronice auta (przynajmniej u mnie), tylko w samym silniku. Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że problemem była pęknięta głowica tak jak w kilku przypadkach na forach internetowych.
-
INPA - zbiór problemów
Chciałem się połączyć inpa z e36 m50 2.5 .ale program nie chciał współpracować i cały czas wywala mi taki błąd requested control unit MS401K20 not found control unit found Dodam ze z dieslem tez mi inpa nie współpracuje. Za to z M54 bez problemu się łączy, Gdzie jest problem ??
-
330Ci nie równa praca silnika
Przejrzyj dokładnie dolot i poszukaj lewego powietrza.
-
M54B22 Wymiana Odmy
Panowie bez przesady. Bez problemu odmę wymienia się bez demontażu kolektora ssącego.
-
[325Ci] manual - problemy z wrzuceniem pierwszego biegu
Wymienia się zawsze komplet z łożyskiem wyciskowym. W 1000 zł powinieneś się zmieścić z wymiana.
-
[325Ci] manual - problemy z wrzuceniem pierwszego biegu
Mis się wydaje, że problem może leżeć w samym wysprzęglaniu, czyli sprzęgło ma już dość.
-
Metaliczny dźwięk wydechu przy 2000-2200 obr [m54B22]
https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/18_0445-elementy-zawieszenia-rur-wydech/vJV54140 Element nr 2 mi się rozleciał i też miałem taki metaliczny dzwięk przy 2000 obr/min. Jeśli to nie to to mógł się jeszcze katalizator w środku rozlecieć. :(
-
E46 330i dziwne wycie w okolicach kolektora
W tym silniku nie czyści się odmy tylko wymienia. Dla mnie to odma tak huczy.
-
[E46] M54B22 Nie gaśnie ciśnienie oleju+Nierówna praca
Przy samochodzie robie wszystko sam. Też się złapałem za głowę jak to zobaczyłem. Może jakiś felerny olej się trafił? Nie mam pojęcia :-\
-
[E46] M54B22 Nie gaśnie ciśnienie oleju+Nierówna praca
Olej Millers 5w40 zmieniony w maju tamtego roku
-
[E46] M54B22 Nie gaśnie ciśnienie oleju+Nierówna praca
O to co znalazłem w misce olejowej !!! Panowie co to jest ?? Dobra wiemy, co to jest lód, ale skąd on się tam wziął?? Masło co odmy ?? Felerny olej ?? http://i.imgur.com/jXyYj4J.jpg http://i.imgur.com/Ee7DsR2.jpg http://i.imgur.com/ilDFDY4.jpg