Treść opublikowana przez marcin5001
-
E46 318 is PILNIE!!! Wyciek Plynu
Pod maskę i szukaj skąd wycieka to poważna sprawa więc nie bagatelizuj. Gdybyś nie widział mokrych plam to zaschnięty płyn pozostawia białe smugi. W moim 320i 98r. pękł zbiorniczek wyrównawczy dość niedawno ale to prawdopodobnie z racji starego już korka. Polecam wymienić przede wszystkim korek na nowy oryginalny. Pozdrawiam :)
-
328i czasem brak mocy, strzały na zimnym
czescidobmw.pl Piszesz lub dzwonisz do któregoś z Panów podajesz co Ci trzeba czekasz parę dni i masz. Pozdrawiam :)
-
BMW e46 318i n42b20 co to za zbiorniczek?
wpisz w google "hosting zdjęć" wyskoczy Ci tysiące stron, gdzie wrzucasz zdjęcie, następnie podeślij link :)
-
[E46 320i]98r Buja tyłem
Sklep wymieniony wyżej oczywiście polecam. Nie raz robiłem tam zakupy i zawsze byłem zadowolony. Szybka i miła obsługa. Lepszego sklepu nie znajdziesz. Jeżeli nie mają coś na stronie to zawsze domawiają co potrzebujesz praktycznie każdą część a i ceny przyzwoite. Pozdrawiam :)
-
E46 Nie działa podgrzewanie fotela
INPA bez najmniejszych problemów działa pod Windows 7. :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=124062&start=570
-
[E46 320i]98r Buja tyłem
Sprawdź amortyzatory, jak nie wiesz kiedy wymieniane to wymień koszt nie duży oczywiście razem z poduszkami amortyzatora. Jeżeli na stacji diagnostycznej nic nie wykaże to sam naciskasz na tył auta i jeżeli bujnie się więcej niż raz lub bardzo lekko będzie się bujało to przyczyna jest jasna. Oraz tuleje w wahaczach z tuleją pływająca włącznie. Koszt nie duży a spokój na długi czas :)
-
[E46 320i]98r Buja tyłem
I gdzie tu pytanie kolego wyżej ? Rozumiem, że chodzi o bujanie. W moim autku winne były amortyzatory które do niczego się nie nadawały. U mnie nawet po wymianie jedna strona siedzi niżej być może winne są sprężyny w tym roku trochę może ją obniżę więc się okaże.
-
BMW e46 318i n42b20 co to za zbiorniczek?
Turbo.
-
BMW e46 320i - wyciek
Kolego, szczyt lenistwa został osiągnięty albo i nie ? Zamiast sprawdzić czy jest tam uszczelka to wolisz wypisywać na forum ? Nie rozumiem. Na pewno zapoznałeś się już z realoem.com więc w czym problem mi powiedz ?
-
328ci pukniecie z tyłu podczas wciśniecia sprzegła
Widzę kolego, że chcesz się przygotować na wszelakie okoliczności ale na prawdę nic Ci to nie da. Szkoda sobie głowę zawracać dopóki dopóty nie dowiesz się, co jest objawem stuknięć. Mogę Ci jedynie powiedzieć, że jak nie wymieniałeś podpory i łącznika wału to warto. Co do tulei nr 9 to mało prawdopodobne, że to ona jest odpowiedzialna za te puknięcia. Miałem podobne i po wymianie praktycznie żadnej różnicy nie zauważyłem. Pozdrawiam! :)
-
328ci pukniecie z tyłu podczas wciśniecia sprzegła
Kolego, można gdybać i gdybać. Auto na podnośnik i sprawdzasz. Masz wiele możliwości, odpalasz brykę ktoś do środka i symuluje warunki w których Ci puka plus kombinowanie z zaciągniętym ręcznym i sprawdzenie luzów. Mechanik jak dobry to za darmo sprawdzi Ci co się dzieje ewentualnie zapłacisz te parę groszy wjazdowego na podnośnik. Pozdrawiam i pisz co było : -)
-
xdrive z mieszanymi oponami - jaki sens ?
Kolego wyżej, uznam to za żart. Szczególnie jak mówisz o xdrive. Odbiegając od tematu jeżeli nie jesteś trollem, zawsze wierzysz w komputery ? Nie wyobrażam sobie, co jakiś czas nie sprawdzić ciśnienia w oponach. Plus zmiana ciśnień zależna od osób jeżdżących na pokładzie bawarki to podstawa przede wszystkim bezpieczeństwa Twojego i innych!
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Kolego, tematów było xxxxx. Jak masz wątpliwości to : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=195183 Opisz tam wszystko co uważasz za słuszne a koledzy na pewno Ci pomogą. Z swojej strony, używałem Motul (jako pierwszy) zaraz po kupnie. Szybko zrobił się czarny jak smoła, kupiony z allegro więc możliwe, że podróbka. Następnie zalałem Amsoil (Jeden z lepszych olejów dostępny chyba tylko z USA - bardzo dobry olej, "bo Amerykański" :)))) Teraz jeżdżę na Valvoline. Generalnie jak koledzy wyżej pisali, ma spełniać normy i wymiana co 15 tys km chodź jak Cię stać, możesz np co 10 tys a nawet 5 tys km silnikowi nie zaszkodzi a wręcz odwrotnie w szczególności jak robisz krótkie trasy i silnik się nie dogrzewa.
-
zepsuta odma e46 318i n42b20
Na odpalonym silniku wyjmij bagnet lub odkręć korek. Powinno być słychać wycie. PS: Szukanie nie boli. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=169009
-
BMW e46 323i wyjmowanie rozrusznika.
Kolego, trochę z innej beczki. Po co Ci filtr stożkowy ? ?
-
lampy przednie LAMPY BMW E46 01-05 lift Black LED ringi 3D
Kolego, pokażesz lampy z dalszej perspektywy ? :D
-
318i odpadło "szkiełko" tylniej lampy w klapie
Prosto, lampa na pokrywie bagażnika model i rok :-) Chodź najlepiej wejdź tu "realoem.com" Wybierz model auta i rok następnie > Instalacja oświetlenia i szukaj tylnej lampy. Pozdrawiam :) EDIT: Zatytułuj poprawnie wątek "Model auta np (320i) - Opis problemu"
-
Sarna wbiegła w bmw e46
Na chłopski rozum znak czy nie znak nie rozumiem dlaczego miałby być wystawiony mandat chyba, że udowodnili prędkość z jaką jechałeś co by oznaczało nie zachowanie odpowiedniej ostrożności w miejscu za znakiem. Mandat przyjąłeś ? A co do tematu wpisz blacharz (województwo) i szukaj opinii na ten temat, będzie najłatwiej i najszybciej. Pozdrawiam ! :)
-
e46 330i awaria termostatu czy wszystko ok ?
Koledzy mi wskaźnik od temperatury również stoi lekko w lewo tak jak u kolegi. Natomiast w teście, ładnie trzyma temperaturę 95 stopni max wskazuje 96. Podczas przyśpieszania gwałtownego spada do 75+. Autko grzeje normalnie. Jaka może być przyczyna odchylenia wskazówki ?
-
Bmw e46 320 d Uklad kierowniczy
Nie wierz w cuda kolego, że tak się prowadzi. Na pewno jest coś nie tak. Zawieszenie potem układ kierowniczy. Auto nie walone ?
-
Bmw e46 320 d Uklad kierowniczy
Sprawdziłbym zawieche, na obecność luzów. Kolejno, drążki kierownicze, wahacze przede wszystkim sworznie, tuleje wahaczy (sprawdź czy podczas hamowania nie wyrywa kierownicy w prawo/lewo). Sprawdź najlepiej całe zawieszenie przód na obecność luzów a potem będziemy dalej myśleć. Pamięaj, że stacja diagnostyczna stacji nie równa na jednej wyjdzie, że wszystko gra na drugiej kopara Ci opadnie jak pokażą Ci jakie luzy masz.
-
E46 2.0D Identyfikacja zbiorniczka.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=17_0143&hg=17&fg=05&lang=pl Mogłeś się upewnić szukając np tu lub na wielu innych stronach myślałem, że chodzi o coś poważniejszego niż kłótnia czy to zbiorniczek od układu chłodzenia czy układu kierowniczego :roll: Nawiasem, pogratuluj Panu wiedzy skoro "zna" te silniki i nawet nie wie gdzie jest zbiorniczek wyrównawczy :mad2:
-
E46 2.0D Identyfikacja zbiorniczka.
Zbiorniczek wyrównawczy w układzie chłodzenia na zdjęciu. Chodzi Ci o numer części ? Nie bardzo rozumiem.
-
[e46] 318i 98' - trzeszczące szyby - OSZALEJĘ !
Możliwe, że nie ma to wiele wspólnego ale musimy zacząć od tego aby cały układ działał poprawnie. Skrzypienie bierze się właśnie poprzez nieodpowiednie ułożenie linki po połamaniu ślizgu. Wymień cały element bądź sam ślizg albo najtańszym sposobem i wtedy się przekonamy czy trzeszczenie ustanie podczas jazdy. Sam jestem ciekaw więc czekam na rozwiązane sprawy, zacznij od najtańszego :cool2:
-
Czujnik położenia wałka
Kolego wyżej skończ ciągle zamieszczać nic nie wznoszące posty. W żaden sposób koledze nie pomagasz jak i wielu innym swoimi dygresjami. Autorze tematu, szukasz numeru swojego czujnika i wpisujesz np na stronie "czescidobmw.pl" - tą polecam ma najtaniej i miła obsługa, bądź "bmwstore.pl". Podejrzewam, że potrzebujesz części o numerze: 12147518628 lub 12147539165, wpisujesz na stronie wymienionej wyżej i masz pokazane co i za ile.