Treść opublikowana przez waldek500
-
Co sądzicie o zabezpieczeniach do felg?
ja mam oryginał bmw wiec poszukaj. sa twarde. i klucz tez.
-
wymiana lozysk w moscie E36 2,5 td
małe prawdopodobienstwo zeby szumiały lozyska zanurzone w oleju.cyba to zła diagnoza.
-
735i czy to pęknięta głowica???
podłacz prad do bezpiecznika od stacyjki na krótko z drugiej strony jak sie nie bedzie nic działo szukaj w stacyjce.
-
735i czy to pęknięta głowica???
Centrino ja mam specjane narzedzie do sprawdzania czy głowica jest prosta. nie widze potrzeby planowania za kazdym razem. a co do pekniecia u kolegi. robimy to tak: sprawdzamy wizualnie uszczelke i głowice. zazwyczaj miejsca pekniecia sa te same. jezeli nic nie widac idzie do przeswietlenia w politechnice lubelskiej. wtedy mam 100%pewnosci. sprawdzanie cisnieniem, no cóz, mam watpliwosci co do pełnej skutecznosci zabiegu. pozdro.
-
525tds nie odpala
zdjac kolektor. to jakies 5 minut:)
-
Jaki olej do skrzyni i do mostu??
to zalej dextron II i styknie na bank nic sie nie stanie niezaleznie od naklejki.
-
problem z ogrzewaniem
jakby termostat to temp bedzie spadac na postoju a nie rosnac.
-
525tds nie odpala
świece sa pod kolektorem ssacym
-
zmiana automatu na manual w check control - NOWOŚCI
wywal komputer sterujacy skrzynia i zgasnie. przynajmiej tak było w e34. z prawej jest strony w komorze silnika pod czarnym deklem. napisane jest ze to od automata.
-
[tds/td] problem niespotykany
ja włozyłem kidys gosciowi (na jego wlasne zyczenie) moduł sterujacy z 2,4 do tdsa i działał bez zarzutu tylko check sie swiecił i ni cholery nie chciał zgasnac. ale musze przyznac ze twój przypadek jest ciekawy. pozdro.
-
[e32,e34] Pompka cyrkulacji, każda to ma?
teraz mam juz inne bmw. i pod zaworami jest pomka co wspomaga ogrzewanie na wolnych. sprawdz ja.
-
TDS dlaczego "pada" pompa wtryskowa ?
Centrino gaznik to zupełnie inna bajka. w gazniku nie ma nic mechanicznego.paliwo przepływa prez zespół kanałów, które z czasem sie wyplukuja,dysze rozkalibrowuja(po prostu robia sie wieksze) i trzeba regulowac. to akurat był zły przyklad :)
-
Wyciek !! pomocy 325tds
zaznacz polozenie wszystkich warstw pompy w stosunku do siebie. TO NAJWAZNIEJSZE. bo ruch tym dekielkiem ustawia dawke paliwa!!!
-
TDS dlaczego "pada" pompa wtryskowa ?
reanimacja nie pomoze.sorry. ja tez swoja stuknałem i działa ale na bank wiem ze to tylko na kilka dni.
-
Wyciek !! pomocy 325tds
uszczelka mozliwe to sie tez psuje czesto. u mnie puszczał krociec
-
TDS dlaczego "pada" pompa wtryskowa ?
ile za pompke załaciłes, i jakiej firmy bo ja szukam. moze masz numer katalogowy. dzieki z gory.
-
Pomocy E34 TD NIe zapala na zimnym jak mam mniej niż 1/2 zbi
pompka padła. wywaliłem. i działa bez zarzutu.juz wiem dlaczego jak padnie pompka nie bierze całego paliwa. poznie opisze. teraz ide sie kapac bo troche smierdze ropa niestety:)
-
mały problem - zmiana wału napedowego
zobacz jeszcze przelozenie mostu. jak jest takie same to poszukaj w firmach naprawiajacych ciezarówki. normalenie ten wał utna przysapawaja co chcesz, wywaza i jazda. pozdro.
-
Wyciek !! pomocy 325tds
wymien przewod i jedź dalej. mozesz jescze bardzo delikatnie dokrecic tem króciec. tylko naprwde delikatnie bo lubi gwint sie zerwac. a tak na marginesie to wymien przewod na gumowy bo ten to pomyłka bmw:). ma tez to swoje zalety bo widac czy powietrze jest ale.....
-
Pomocy E34 TD NIe zapala na zimnym jak mam mniej niż 1/2 zbi
to samo mi sie dzisiaj stało. oklo 9 wezme sie do roboty.ale stawiam na pompke w zbiorniku . chyba ja wywale na zbity pysk. o rezultatach poinformuje.
-
TDS dlaczego "pada" pompa wtryskowa ?
Waldek500 a jak myslisz?? Nie zwiekszyla sobie dawki paliwa?? Po to sa okresowe regulacje aby to ustawic. Pompa moze sobie zarowno zwiekszyc jak i zmniejszyc dawke paliwa no i powietrza. Jakby sie tak nie dzialo to nie trzeba by bylo regenerowac pomp. 800 zl za sprawdzenie pompy to uwazam ze troche za duzo. No ale to Warszawa. U nas (dolnyśląsk) za wyciagniecie pompy z auta, rozebranie, wyczyszczenie, montaz nowych uszczelnien i zalozenie powiedzial mi 500zl - mysle ze to jest uczciwsza cena nie ma takiej mozliwosci zeby zwiekszyła dawke. w wyniku zuzycia moze tylko zmiejszyc i na ten temat nie dyskutuj bo sie nie znasz. to tak samo jakby pompa w studni głebinowej po 10 latach uzytkowania zwiekszyła wydatek na minute. totalna bzdura facet. pozdro.
-
pływa po drodze....
jedz do lepszego ustawiacza albo zabacz czy nie masz zaciasno kolumny skreconej.
-
Instalacja gazu do BMW (sekwent !!!)
to który ty masz zbychu rok że masz motronic
-
Instalacja gazu do BMW (sekwent !!!)
Zbichu u ciebie inaczej zalozyc istalacji sie nie da. na L-jetroniku musi byc mikser przed przepływka nistety. kombinacja z kompensacja sie nie powiedzie. troche lipnie bedzie to dzialac. w efekcie czego wolne obroty odejda w zapomnienie. do robertbmw. mozesz sobie pozwolic na zakladanie miksera na przepustnice jezeli wyscie zaworu powietrza dodatkowego jest w kolektorze lub jest mozliwosc przeribienia jak w M50. bo jezeli przychodzi w polowie rury i nie ma miejsa to zegnajcie wolne obroty. mowisz nie strzela. no nie, jak pilnujesz wszyskiego bo znasz sie na tym. a zwykly uzytkownik nie zauwazy przebicia lub niedomagania swiecy z rana. podpartego zaworu itd. wdedy strzały murowane. i kolektor plastikowy w kąt. chcesz spróbowac. zapal zimny silnik na gazie ,po czym zgas go poczekaj minute zapal, dodaj gazu i masz strzelanie. wiesz ile razy tlumaczylem ludziom (jak jeszcze zajmowalem sie tym wszyskim), ze jak wyprowadzi z garazu to niech nie gasi - wiele, nie dociera. jak masz nowy parownik gumy w srodku miekkie to jeszcze nie problem ale jak ma on z 2 lata i jest -5 na dworze jestes zalatwiony. pozdro.
-
Wymiana sprzęgła - PILNE - PROSZĘ!!!
wszystko jest proste ale... na wszelki wypadek zaznacz w jakiej pozycji wzgledem siebie były wały napedowe i to samo załoz z powrotem. niby sa wywazane oddzielnie ale lepiej na zimne dmuchac ja zawsze tak robie.