Treść opublikowana przez ROMANEK
-
Doprowadzam 850i do porządku.
W tamtych temperaturach V12 o matko święta niepokalana....i tak jeszcze z niedziałającym wentylatorem elektrycznym chłodnicy klimy
-
Życie BMW 850ci
O DZIZUS ale dałeś po robocie!Myślę, że Twoje zdjęcia to kopalnia wiedzy o elektryce i tym ,,czego nie widać,,Zrób ich jak najwięcej gdyż na pewno się to przyda. Szczególnie to co poprawisz w kablach i wtyczkach bo na pewno coś sie takiego niebawem i w naszych może przydarzyć....mechanizmy nawiewów, moduły,fotele....kurde a ta podsufitka w czarnym kolorze mm mm widziałem w CSI na zlocie i jest porostu piękna. A osobiście jestem ciekaw czy zatrzaski na tylnych słupkach miałeś całe a jeśli nie to jak je na nowo zrobisz?U mnie prawy zrobiłem ale z lewym jest już gorzej...
- e 31
-
Życie BMW 850ci
Piękne poświęcenie!Ostatnio tez kręcę sie wokół tych 3 modułow wiec od razu dziele sie wiedza...ten pierwszy od góry to tzw A3 DISPLAY MODUŁ I jesli go odłączysz to wszystko działa prócz wyświetlaczy na konsoli i kompie, drugi to A1 GENERAL MODULE spinający zamek centralny,szyby i wiele innych drobiazgów. Przerabiając Elektrical Troubleshotting dla rocznika 91 ten Moduł pojawiał sie bardzo często przy rożnych funkcjach. Wymieniałem go u siebie gdyż walczę z padniętymi szybami ( http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58763 ) ale nic to nie dało. W BOSCH serwisie powiedziano mi ,iż sama wymiana nie pomoże, gdyż jest on indywidualnie programowany ale zobaczymy co z tej teorii sie sprawdzi. Co do modułu trzeciego na Twoim zdjęciu,tego dwu wtykowego to wg dokumentacji jest to A25 ELEKTRONIC BODY MODULE (chyba polska nazwa to moduł nadwozia?? ale nie jestem pewien)ale tu mam wahanie co do oznaczeń....nie wiem wiec gdzie tu związek z ASC/ABS? Jeśli już to zwróciłbym uwagę na A70 ASC/ABS ELEKTRONIC CONTROL UNIT który umieszczony jest po lewej stronie kierowcy na wysokość nóg przy podłodze,skrzynka blaszana przed śrubami od masy.Jeśli potrzebujesz literatury to mam prawie wszystko.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Jeśli masz tam tylko zimne powietrzne to możliwe, iż cewki w elektrozaworze nie otwierają obiegu. Posłuchaj czy po wciśnięciu przycisku na panelu klimatronika czy słychać ruch klapek w środku pulpitu lub czy po przekręceniu kluczyka w pozycje dwa masz pstryk przy cewce tej od ogrzewania?
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Więc ,,servonetto innotiva,, (masz po włosku komunikaty kompa) to to samo co ,,brake assist inact,, więc czujnik do wymiany lub nie łaczy jakiś przewód. Te czujniki sypia sie nagminnie. Najważniejsze, że możesz jeździć z Tym bezproblemowo. Przerabiałem ten temat i cała naprawa wraz ze zdjciami opisana jest na stronie: http://bmwe32.masscom.net/ w dziale BRAKES pod tytułem ,,brake pressure warning,,.Jak uporządkujesz resztę z zawieszeniem to zobaczymy co dalej ale stawiam na tarcze lub klocki.
-
Spotkanie "grubasów" - fotki
Nawet gdy w kolumnie , w naszych realiach widzi się sześć 8ek jadących w jednej kolumnie widok jest niespotykany.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
.....Kincek a komp nie pokazuje Ci przypadkiem żadnego komunikaty jak np:,,brake assist inact,,? Jeśli jest za mało płynu to pokazuje sie napis: ,, low brake fluid,, . Gdy natomiast masz ten pierwszy komunikat to czekam Cię sprawdzenie połączenia czujników na zaworze od wspomagania lub jak tu najczęściej bywa wymiana czujnika. Przepis naprawy jest ogólnodostępnymi ale na razie zobaczymy co tam masz na wyświetlaczu.Co do bicia przy hamowaniu to sprawdzić musisz: klocki, tarcze, zawieszenie, dokręcenie kolumny kierowniczej (śruby potrafią sie odkręcić lub mechanicy potrafią niedokrecić), zbieżność, opony no i felgi.
-
Komlet chodnic z weżami do 840 kupię
Nie pomyliły Ci sie działy kolego?
-
O jedną "ósemke" mniej
Sprzątnął kolejną 8kę ale już na wsiegda! części to niewiele z niej zostanie choć trochę jeszcze drobnicy z prawej strony może przeżyło...no cóz moc kusi! :roll: :roll:
-
Spotkanie "grubasów" - fotki
he he coś bardzo dyskusyjnego ale jednak istniejącego...
-
O jedną "ósemke" mniej
nie ma co...ładna furka...była
-
Spotkanie "grubasów" - fotki
No i jak sie ma do tego post pt ,,E31 na wymarciu nawet w Niemczech,, ??? :twisted2:
-
Uszczelnienie M70
Na to pytanie poszukaj odpowiedzi we własnej głowie i kieszeni.
-
Uszczelnienie M70
w poprzedniej odpowiedzi miałem na myśli stronę http://bmwe32.masscom.net/ Co do pierścieni to rozmawiałem na ten temat z rożnymi postaciami i jest to niestety v12, największe wyzwanie jeśli chodzi o robotę i finanse.
-
XENONY w E31
Nie no efekt zarąbisty Marcin! W ogóle ceny idą w dół i rzeczywiście jak na nasze stare reflektory to zbawienna przebudowa!
-
Uszczelnienie M70
Zlokalizuj wyciek bo może kapie z pod śrub pokryw łańcucha, np tam gdzie są blaszki trzymające czujniki plusowe. Tam miałem wyciek gdy nie dokreciłem z odpowiednim momentem. Jeśli to wyciek z tego uszczelniacza o który pytasz to masz pomocne fotorelacje w dziale Engine np ta z wymiana pompy wodnej lub odbudową całego M70.
-
Uszczelnienie M70
A co sie dzieje, ze chcesz to robić?
-
Automat 4hp22 problem - samochód zagadka...
Dokładnie!Układ EML to wyjściówka dla reszty o naładowanych akumulatorach nie wspomnę ale myślę, że to miałeś ok. :D
-
Elektrozawory ok. cały czas leci gorące powietrze
Przerabiałem temat. W elektrozaworach są cewki i każda ma w środku bardzo cienki drucik który ulega przerwaniu i finito. Może paść jedna cewka wówczas dmucha ciepłym na jedna stronę lub dwie wówczas non stop jest gorąco. Te druciki są do połatania ale jest to bardzo trudne Polecam kupić nowy zawór i cieszyć sie klimatronikiem w pełni.
-
czy sprężarka klimy od e32 750 pasuje do e34 ?
Ważna jest jeszcze łapa trzymająca kompresor i może sie różnic od oryginalnej wiec bierz od razu komplet bo rozumiem , ze kupujesz używkę?
-
Termostat. Czy to możliwe ?
Ważne jest by po założeniu nowego własciwie odpowietrzyć układ. Jeśli tego dobrze nie zrobisz możesz załatwić nowy sprawny termostat.Temperatura płynu to nie temperatura gorącej i ściśniętej w układzie pary, działającej przy złym odpowietrzeniu na metal w termostacie. Załatwi go i nie będzie sie własciwie otwierał lub zatnie sie i robota gotowa. Pisze to na przykładzie silnika M70.
-
Skrzynia biegów - poci sie, ślady oleju
Dokładnie może lecieć z uszczelniacza pomiędzy silnikiem a skrzynia. Następna sytuacja to taka, iż olej leci z pod pokrywy cylindrów. Miałem to u siebie w M70 a wyglądało, że leci ze skrzyni lub uszczelniacza. Wymieniłem stare i twarde jak plastik uszczelki i jest czysto!Pocenie sie pozostawiłbym w spokoju ale jeśli pozostają już plamy to jest to coś więcej. Jeśli po jeździe kapnie ci jakaś drobna kropla to tez bym mocno zastanowił sie nad cała operacja. Gorzej jeśli olej kapie na wydech.
-
wyciek oleju spos czujnika poziomu oleju w M70
Jak najbardziej wymiana oringu pomoże. Masz tam chyba nakrętki M6 i M8 ZNS (10mm i 12 mm) wiec standardowa 10Nm lub 22Nm na kluczu dynamometrycznym chyba, że są samoregulujące ale nie jestem pewien.
-
Sprawdzanie przekaźników
Spoko działa mi ta metoda i przekaźniki zrobione!