Treść opublikowana przez Azaj
-
Dolnośląskie
Dobry fachman od BMW to polecam Latas Service na Zakrzowie (dawny Stolbud). Zna się gość na rzeczy :cool2:
-
e39 czy e60?
Panowie, co jak co, E60 to kozacka maszyna, aczkolwiek trzeba mieć na nią fundusze. Po prostu inna liga finansowa :cool2:
-
E39 525D by palekkk
Dokładnie. Ten wzór jakoś mi nigdy nie podchodził.
-
[520i] Wycięty katalizator
To już lepiej chyba strumienicę w takim razie. Orientuje się ktoś, jak o kosztowo wygląda?
-
[520i] Wycięty katalizator
Siemsą, mam wycięty katalizator w swojej E39 i strasznie denerwuje mnie ten blaszany dźwięk przy przyspieszaniu, co powinienem zamontować/wymontować, aby on znikł? Oprócz wspawania na nowo katalizatora nic mi nie przychodzi do głowy...
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Ciekaw jestem, co mi doradzicie :) Model: E39 Silnik: 520i M52 Przebieg: 270 000 km Styl jazdy: spokojny Użytkowanie: głównie trasa, trochę miasta Zużycie bieżące na l/1000km: 500-600 ml (uszczelniacze zaworowe do zrobienia) Instalacja LPG: nie DPF: nie Dotychczas: Mobil 10W40. Jeżdżę spokojnie, 60/40 - trasa/miasto. Nieduże przebiegi, do 10 tys. km rocznie.
-
[E46]Czy te felgi pasuja czy szpeca ?
Jak dla mnie elegancko. 3er zawsze było bardziej nastawione na sport i doznania z jazdy niż 5 i 7 (do których ta felga by nie pasowała) :cool2:
-
528i zawieszenie gwintowane Vogtland
Nie chcę sobie nawet wyobrażać, jak to by wyglądało :D
-
podłączenie lusterek e 39
Z tego, co skumałem to ukradli mu lusterka, i na miejsce pożyczonych kupił jakieś tuningi K6, a teraz nie wie, jak elektrykę podłączyć do składania itp. BTW, nie taniej (i łatwiej) wyszedłby zakup używanych bez fotochromu? I w tych K6, i w używanych fotochromu nie masz, za to oryginalne masz plug&play.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Nie wiem, gdzie Ty się poruszasz, aczkolwiek we Wrocławiu E46 jest od chu.. i jeszcze trochę, E36 też się zdarzają, także aż tak strasznie nie jest :mrgreen:
-
e39 przednia szyba - szumi
Generalnie w E39 są dwie główne przyczyny szumienia wiatru, podczas jazdy: 1. Uszczelka w drzwiach przy kierowcy - większość jest mocno wyjechana od wsiadania, 2. Uszczelka przy szybie. Jeśli jesteś pewien, że to drugi wypadek spróbuj wymienić samą uszczelkę, bez wyciągania szyby. Nie tak dawno temu ktoś na tym forum to robił, przeszukaj do kilku stron wstecz :)
-
Silnik stuka tylko na zimnym e39 3.0d
Nie wiem, czy to ma się też do diesla, gdyż sam jeżdżę benzyną, ale w moim wypadku takie metaliczne stukanie po odpaleniu szpec w BMW zdiagnozował, jako "szklanki", czyli popychacze.
-
e39 czy e60?
E60 - wiadomo, nowocześniejsza, zadziorna, świetnie się prezentuje. ALE to już nie jest BMW z lat '90, które z założenia miało być trwałe itd. Poza tym, wychodzę z założenia, że większość samochodów, które kupujemy nie jest dożywotnia. Na Twoim miejscu wolałbym kupic używane E39 w dopasionej wersji typu 540i, zrobioną na prawdziwy sztos (jakieś czarne nerki, ładna felga itp.), niż E60, w której co chwilę są awarie elektroniczne itp. Najlepszym przykładem jest porównanie działów E39 i E60 na tym forum. W E39 same usterki natury mechanicznej, które w miarę łatwo usunąć, E60 - walka z elektroniką.
-
BMW M6 V-MAXX 330KM/H WBSEH93426B797696
Azaj odpowiedział(a) na daniel1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzym tu się podniecać. Jak już ktoś wyżej napisał "pitolicie, jak stare baby". Walnięte M6, ściągnięte na handel i naprawione na miejscu. Pewno słabo, skoro sprzedaje się 2 lata. Amen.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Nauczcie się mili Panowie: to nie jest dział do wrzucania linków konkretnych aut -->http://bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44 BTW Czyli "zarządzanie tymi czynnikami HEA" oznacza, że ten modzony zderzak przód jest oryginalny czy o co chodzi?
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Z ciekawości, co to za opcja jest?
-
520I BENZYNA+GAZ
Jakiej Buni, jaki silnik?
-
520i tylnie swiatla
Sprawdź, czy masz prawidłowe żarówki (postojowe 12V5W). U mnie na przemian wyskakiwał błąd o spaleniu lewej, bądź prawej, a gdy delikatnie puknąłem w lampę nagle się zapalały. Miałem wsadzone przez poprzedniego właściciela 12V10W, które nie powinny tam być. Po zmianie wszystko correct :cool2:
-
BMW e39 520i 1998r spalanie.
Nie wiem, w jakim mieście jeździsz, aczkolwiek we Wrocławiu przy cyklu mieszanym wychodzi mi 10,5 litra przy naprawdę delikatniej nodze (maksymalnie 70 w mieście, utrzymywanie stałej prędkości itp.).
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
To kwestia posiadanego budżetu na auto. Jak sie chce wydac 25-30 tys zł na e39, to mozna przebierac, wybrzydzac, najlepiej szukac 530i czy moze nawet 540i. Ale jak mamy 12 czy 13 tys zł to nie skreslałbym 520i. Bo najlatwiej i w najlepszym stanie znajdziemy wlasnie 520i. O 528i w bdb stanie w tej kasie będzie bardzo trudno... Jak zawsze, jest to kwestia potrzeby. W moim przypadku szukałem tylko 520d i 520i - budżet ok. 8500. Jeżdżę prawie wyłącznie po mieście, nie mam zapędów do udowadniania każdemu na światłach, że "Beta potrafi" itp., potrzebowałem komfortowego samochodu, którym mogę zrobić też trasę wakacyjną i nie wyjdę poskręcany jak ludzka stonoga na parkingu. Na forum zauważyłem, że jest dziwna nagonka na 520i, która "nie jedzie", "jest mułem", "nie daje rady" etc. Kwestia zapotrzebowania. Po to BMW dało tak duży wybór silników, żeby każdy miał coś dla siebie. Gdybym miał większą wolność finansową i potrzebował auta do szaleństw to zdecydowałbym się na 528i, bądź większe. Plusem 520i na pewno jest relatywnie niska cena, w stosunku do modeli z większym silnikiem oraz koszt OC, który w silniku poniżej 2 litrów jest dość znośny. Jak dla mnie jedynym minusem 520i jest brak tego wrażenia wbicia w fotel, przy daniu w pedał. Bo jeśli chodzi o normalnie rozpędzanie jest całkiem zadowalająca :cool2:
-
E65 730d WBAGM21090DR59710
Azaj odpowiedział(a) na kpmedia temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie ma maty w bagażniku szarej. Zresztą, weź chłopie pomyśl, za ile ten samochód musiał być kupiony, że handlarzowi opłaca się go za takie pieniądze sprzedawać.
-
gdzie znajduje sie numer i nazwa lakieru?
To się stało na wsi, czy gdzieś w mieście?
-
[520i] Wymiana łożysk przód.
Chcę to zrobić bez rzeźby, druciarstwa itp., wymienić tak jak BMW przykazało, jednakże robię po 10 tysięcy km rocznie, także nie muszę mieć PANCERNYCH łożysk najbardziej renomowanej marki - po prostu potrzebuję dobrych :D
-
[520i] Wymiana łożysk przód.
Mhm... sprawdzałem FAG'a i Meyle, wychodzi 300 złotych około. Jest coś tańszego podobnej jakości? Jeżdżę jakieś 10, góra 15 tysięcy kilometrów rocznie, także nie muszę mieć najlepszych dostępnych łożysk.
-
E65 730d WBAGM21090DR59710
Azaj odpowiedział(a) na kpmedia temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzyżby Niemiec spleśniałe bułki zostawił?