Treść opublikowana przez Sosna91
-
[523i] stacyjka - zablokowany kluczyk
Tak dokładne, w lewo kręci sie kilka obrotótow bez problemu w prawo natomiast zalapuje na pozycję 1 i dalej nie pójdzie, probowalem w różnych pozycjach kierownicą i kluczykiem kręcic j nie chce isc dalej i nie wiem.czy to wina. Kluczyka czy blokady kierownicy bo dopiero jak blokada pusci da sie ustawic kluczyk za zaplon ale z drugiej strony kluczyk w lewo krecic Sie nie może, a juz wcześniej czasem i w prawo mogłem przekrecic z 1-2 obroty zanim złapalo
-
[523i] stacyjka - zablokowany kluczyk
Mam problem że stacyjka, dziś przy pobie odpalenia, nie odblokowalo mi kierownicy więc zgasilem żeby ponownie kluczyk przekrecic i juz Sie nie dało, kluczyk dochodzi do pozycji 1 gdzie zapala się komputer ale do zapłonu i dalej nie chce, blokada kierownicy również nie puszcza, Probowalem drugim kluczykiem i to samo.natomiast w lewo kluczyk kręci sie w nieskończonosc. Kolega mówi że do wymiany wkladka, nie znam Sie na stacyjkach, ma rację? Jak sie za to zabrac?
-
PROBLEM ZE SPALANIEM E39 520I 150KM
sprawdzaj temperature na OBC nie na wskazniku. jak szybko lapie temperature i jaka pozniej ma. sondy lambda do sprawdzenia. wydech nic tu nie ma chyba ze zapchany katalizator ale to mocy by nie mial tez. na te warunki pogodowe nie jesto to strasznie duzo jednak moja 523i jezdzac teraz emerycko spala mi w trasie 10,5 LPG a po miescie ok 13stu. takze benzin bedzie jeszcze mniej. zatankuj i pojezdzic troche emerycko, tzn staraj sie jezdzic tak zeby wskaznik chwilego spalania nie wychylal sie po za 10l\100km i zobacz ile spali.
-
E39 523i niedrożne spryskiwacze
tak abstarhujac pododbno dysze sa podgrzewane wraz z lusterkami automatycznie, da sie jakos sprawdzic czy dzialaja?
-
528- cieknie "borygo"- "Wąż odpływu"
co zrobisz jak nic nie zrobisz, co do tego wycieku jeszcze niedawno sam przerabialem ten temat. i po walce nie udalo sie. a stracilem tylko z 10l plynu na takie zabiegi. kupilem nowa chlodnice (oczywiscie najtansza nowa bo jestem miestrzem oszczednosci) i juz 3 miesiace mam spokoj do tego tez nowy korek bo stary sie nie nadawal. nowa chlodnica w ASO chyba ponad 1000zł. ale jak wyzej skoro najpierw waz odplywu teraz tu to moze za duze cisnienie. jak chce Ci sie bawic to kup najtanszy korek topran za 15zł i podmien, tylko znow chlodnice pewnie musisz uszczelnic.
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
foch poszedl a tez chetnie bym sie dowiedzial do czego to.
-
528- cieknie "borygo"- "Wąż odpływu"
u mnei w malym miescie jest sklep, nie motoryzacyjny pieron wie ale nawet oring do korka chlodnicy moglem kupic za 1zł weze tez wszelkiego rodzaju, kiedys do passata kupowalem. fakt o tym zapomnialem ze jest mniejsza srednica węza przy wejsciu do zbiorniczka wyrównawczego, ale mozna zalozyc poprostu taki ktory bedzie pasowal bo jesli srednica wyjscia i wyjscia ma Xmm a wąż ma X+kilka mm to jaki to ma cel? raczej niewiele to zmieni. oczywiscie jesli chce moze kupic w ASO. bo zaraz bedzie nagonka ze to rzeźba, tylko taki waz za 25zł bedzie tak samo wytrzymaly jak za 270zł. to nieżaden wąż ogrodowy oczywiście. wysokociśnieniowy, do układów hydraulicznych tez. http://www.motointegrator.pl/produkty/199001-przewod-gumowy-ukladu-chlodzenia-hans-pries-401-964 znalezione w google na szybko bo wlasnie cos tego typu. wiem ze ten akurad do mercedesa, ale takie tez mozna znalesc do bmw za max 30zl ;]
-
528- cieknie "borygo"- "Wąż odpływu"
270zł dać za taki przewód to trzeba naprawde nie miec co z kasą robić, u mnie w miescie za taki przewód dałbym max 20zł, wyciągnij i kup w sklepie motoryzacyjnym który będzie miał podobną srednice. dostaniesz na miejscu.
-
[5xx]Ryglowanie drzwi po uruchomieniu silnika
potrzebujesz kabel diagdostyczny. laptop, oprograwmowanie, INPA NCS ekspert, do tego troche czasu na poczytanie i ogarniece tego i masz,. mozna sporo rzeczy wlaczyc, kumpel w swojej to wlaczyl. ja u siebie nie bawilem sie. tez jestem negatywnie do tego nastawiony.
-
problem z kierownicą
jedz zrób zbieżnośc to Ci poprawią i kierownice.
-
BMW 523i.auto odpaliło na 2 sek. i zgasło
a cos wiecej? jak wczesniej sie zachowywal? wszystko bylo okej i dzis odpalil, 2 sekudny zgasło a ponowne proby odpalania co daja? kreci tylko rozrusznikiem? nic nie próbuje załapac? jasnowidzem nikt nie jest przyczyn moze byc wiele
-
[525i] Uszczelka metalowa układu wydechowego
u mnie były wprasowane i tylko szpilki wystawaly, wiec jak nakretka sie urwała z gwintem to byl problem, musiałem wiertarką od 3jki do chyba 8mki przewiercac po kolei bo w srubie która tez juz ladnie zahartowana od nagrzania lekko sie nie wierci
-
[523i] który to wahacz
no az kusi kliknąć kup teraz http://allegro.pl/wahacz-bmw-5-e39-bmw-7-e38-tyl-gorny-wzmocniony-i3868335792.html wzmocniony ;] a ta felge z filmiku wyzej ktos wie jaka to?
-
[523i] który to wahacz
wlasnie cos mi za male wygladaly, ale nie placilem jak za oryginalny takze spoko. http://tablica.pl/oferta/felgi-bmw-m5-e39-styling-65-18-chrom-komplet-z-oponami-CID5-ID4sNv5.html tu widze sa te o ktorych mowisz. a docelowo marzę o takich jak w tym filmiku 4:09s czarna bunia, ktos moze zna przy okazju nazwe tych felg, kocham szerokie opony, zeby nie bylo off topu to uzywanych oryginalnych lemfordera nie warto kupowac? raczej ciezko dostac ale i na sucho luz ciezko pewnie sprawdzic na sworzniu i tulei.
-
[523i] który to wahacz
oryginalne od e39 nie pasuja ale te mają mniejsze ET. zakupiłem teraz sobei oryginalne 17stki bmw i maja ET wieksze, siedzą troszkę głebiej aniżeli te poprzednie borbety, co mi sie nie podoba bo wlasnie tamte prawie o nadkole zawadzaly, dlatego bardzo mozliwe ze do e36 wejda,a ze pisza tak wszyscy to nie bede robil wyjątku, wystawiam je w dobrej cenie bo potrzebuje hajs na te jeb.ane wahacze kupie juz jakies drozsze. ladne?
-
[523i] który to wahacz
ktoś pisal wyżej ze na mokrym mu sie jechac nie dało, ja nie odczuwam wielkiej róznicy, poza przyczepnośćią samych kół na zmiennej nawierzchni. jeszcze nie wiem które kupię, nie muszą być dobre bo od miesiąca jeżdzę max 70km\h i bedzie to tak jeszcze przez ok 8miu miesięcy za sprawą 23pkt karnych na koncie. zapomnialem ze mam 5ty bieg w aucie. http://allegro.pl/show_item.php?item=3892949035 moze ktos chetny?
-
[525i] Uszczelka metalowa układu wydechowego
zaopatrz sie w nowe bo nie pieniądze ja dalem po 6zł sztuka wiec 12zeta, tylko u mnie sruby byly ladnie zapieczone i nie odkrecily sie ladnie tylko łby sie oberwaly od 2ch niestety i musialem wiercic i dawac nowe.
-
[523i] który to wahacz
tuleje da rade wymienic ale sworznia juz o ile sie nie myle nie? szkoda bo mam na sworzniu wlasnie luz, tak to wolalbym droższa tuleje kupic i wymienic
-
[528i]Zwiększenie mocy- jakieś pomysły
chcesz wiecej mocy? pojedz na hamowanie zobacz ile Ci zostało w kilkunastolenitm aucie i spróbuj przywrócić mu chociaż fabryczne ;)
-
Problem ze sprzęgłem (zapadający sie pedał sprzęgła)
mówisz o sprzegle nie SAE a SAC, samonastawne, jednak gdyby gdyby popełnil bład przy montazu sprzegło działalo by bez zarzutu tylko wytrzymałoby z 5-10tys. na pewno nie 10km. jesli zapada sie pedał sprzęgła to przyczyna jest gdzie indziej, wjedz na kanał, zobacz jak wygląda wysprzęglik czy nigdzie mokro nie jest, pozniej sprawdz poziom, moze wystarczy odpowietrzyc choc tak jak pisał kolega wyżej do wymiany sprzęgła nie trzeba nic z nim zrobic tylko odkręcic go od skrzyni, raz jeszcze kumpel mial taka sytuacje ze wlasnie ten popychacz (gwóźdz) nie wiem jak to sie nazywa co idzie od wysprzęglika na łape sprzęgła wypadło, bo da sie to ręką wyjąć, w ogóle to jesli robiles to u mechanika to prowadz do niego i niech poprawi, bylo dobrze ma byc dobrze, placiles w koncu za usługe.
-
[523i] który to wahacz
po chu.j wy takie głupoty piszecie? ;> odpowiedz otrzymalem w pierwszych postach za co dzieki i tyle. abstrahujac, mam wszystkie czujniki dobre i trakcja oraz abs dziala bez zarzutu ;]
-
[523i] który to wahacz
najtansze na allegro sa po 60zł sztuka z 2letnia gwarancja. jak mam kupic lemfordera za 422zł to mam 7szt tych po 60zł na strone, co daje 7*2lata = 14lat ;] nie sadze ze tyle wytrzymaja lemfordera ;] a ja auta 14lat tez nie bede mial wiec ? juz wiem co mam kupic takze dziekuje za pomoc, mozna zamknąć bo zaraz bedzie nagonka ze zamieniik. pozdrawiam
-
[523i] który to wahacz
w aukcji BMW SERII 5 E39 WSZYSTKIE MODELE I SILNIKI OPRÓCZ 535 540 ORAZ M5 wiec to ze jest skrzywiony moze nie ma nic do tego bo jego długość i tak jest taka sama. ale moze nie bede kombinowal w sumie
-
[523i] który to wahacz
nie, przy tylnym zawieszeniu odkąd mam to auto nie robiłem nic. http://allegro.pl/wahacz-tyl-bmw-5-e39-e60-e61-e65-master-sport-gora-i3857922018.html czy te będą pasowac? bo jest troche pod kątem prowadzony?
-
[523i] który to wahacz
kupilem nowe felgi do ukochanej i przy zmianie kół zauwazylem znow w tyle luz na wahaczu. to ten zaznaczony na zdjeciu ponizej, ma luz na ten łagce przez co lapiac za tarcze lekko potrafi poddac sie na boki. nie moge zalesc tego na realoem, jakby ktos byl urzejmy bo chce na alledrogo poszukac i kupic bu35566 VIN moj